Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex din pacate,sotul meu inca fumeaza.altceva din ce ii poate dauna nu face...

miha nu mai facem nimic.o luam iar de la anu cu doctorii,drumurile...tu esti mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Sotul tipei de care ziceam, cu 5% forme normale, redusese tigarile, dar nu s-a lasat.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex,si al meu le-a redus...dar tare mult as fi vrut sa se fi lasat!...

oricum spermograma noastra nu e dezastru,deci la anu reiau eu investigatiile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex,si conteaza f mult si concentratia de spermatozoizi.desi si a noastra a crescut mult.si mobilitatea e f importanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Daca a crescut nr., nu a crescut si concentratia? Asa ar fi logic.
Sigur, mobilitatea conteaza enorm. Cand ziceam de numarul total, ma refeream strict la faptul ca nu poti interpreta doar dupa procent, ca el se refera la 12 gigei normali la 100 de gigei, dar conteaza cati sunt ei in total.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

mobili sunt 50%
si are 16 mil/ml
12% forme normale raportat la 100 de gigeii
voi vedea maine ce va spune doctorul si vom incepe tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

neata fetelor!

...acum m-am trezit si eu..urat mai e pe afara..

..unde e vara?

caresse m-am obisnuit aici si ma simt bine unde sunt..da..pofte de mancare..dar de parfumuri sa nu aud..ma fac sa nu pot respira si ma enerveaza..cu bijuteriile nu le am..abia daca port ceva de la sot..fructe as manca toata ziua

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

rectific:
50 % sunt mobili din 54,4 mil
pe 1 ml are 16.mil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Aveti dreptate cu mobilitatea, deci daca te raportezi si la ea, si asa e si normal, sunt in jumatate cu 50%. Dar acum depinde caci calculul e facut doar la 100, poate in ceilalti 100 sunt mai multi mobili si mai multi cu forme normale sau mai putini ... e greu de zis intr-adevar un numar clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Neatza fetelor

Wow cata activitate pe aici! Eu nu stiu ce sa spun referitor la spermograma, sotul meu si-a facut-o in vara asta si nu mai tin minte valori, stiu doar ca erau toate f bine.

caresse, ce scumpa esti tu cum ai cate un cuvintel pt fiecare

Pe mine ma incearca o usoara durere de masea, mai mult asa la modul subconstient. Sper sa ajung zilele astea la dentista, ca singura data cand m-a mai durut pe mine o masea, tot asa doar f vag, a fost inainte sa ii moara nervul. Sunt asa de "nesimtita" ca maseaua aia era distrusa prin interior, si eu habar nu aveam. Sper sa nu fie si acum cazul.

Didi de mica printesa

Mergi la inceput