Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

mph, eu la prima sarcina nu am avut asa ceva, iar la a 2-a da - defapt a fost o secretie maronie care a durat o zi si a aparut cu o saptamana inainte de data la care trebuia sa imi vina cm.

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele....cf?
eu am stat cumintica ca la 3 zile dupa IA mi sa patat un pic tamponul cu sange maro( putin cantitativ)si lam sunat pe doctor si iam zis si de atunci iau utrogestan(pe cale vaginala) si acid folic de cand iau nu mia mai curs nimik.
a.....cand mia curs pata aia nu aveam dureri si nici acum nu am....
eu acum 4 ani cand am ramas am avut nidatia, cateva picaturi maro fara dureri si atat.
acum stau linistita pe cat se poate ca emotii am destule si am emotii ca sper sa fi reusit...
voi ce ati mai facut?
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Elena, dupa inseminare nidatia are loc in acelasi interval de timp ca la sarcinile obtinute natural (max 12 zile) sau mai repede?

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

fetelor multumesc de raspunsuri si eu sunt increzatoare si imi doresc sa treaca zilele mai repede pentru ca sa stiu daca o iau de la capat sau nuEvident mai am de asteptat...
O zi buna si multam din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

buna fetelor!azi am avut si noi prima ecografie..bebe e bine..se dezvolta..nu am reusit sa-i ascultam inimioara pt ca varsta lui defapt e de 4 sapt si 5 zile..asa ca ne vom duce iar peste 2 sapt..

..mi-a dat sa-mi fac si analizele si cred ca le voi face saptamana viitoare..depinde cand dau de doctora de familie..
..eu la ambele sarcini am avut sangerarea de nidatie..prima oara am crezut ca e menstruatia..si cand mi-am facut testul am spus ca e prea frumos sa fie adevarat..dar totusi este

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna seara,scumpe aspirante !

Ce e "linistea asta"?

un pic de

Madalina,bucurie mare ! Abia astept sa aud vesti si despre inimioara ! Sa faci toate analizele ! Au inceput greturile sau esti norocoasa ?
Emi,imi place culoarea caruciorului si abia astept poze ! Am vazut ca ai schimbat semnatura Sotul tau, vad ca e sincer ... Sotul meu,toata sarcina 1 mi-a spus ca nu conteaza ce este , sanatos sa fie si cand ne-am externat din spital si eram cu Andu in masina , mi-a zis "Iubire, acum putem sa facem si o fata !!!" Si asta e sinceritatea masculina
Mph,tinem pumnii !
Miki_ispas , cand se apropie perioada ovulatiei ?
MeAlex,niciun semn ?! Esti bine ? Ai prea mult de munca ?
Bee,Silvia,nu ati mai intrat de ceva timp ! Totul e ok ?
Moni,banuiesc ca esti prea ocupata cu surioara ca sa mai intri pe aici ! Distractie placuta !
Mihaela ,ma ingrijorezi ! Ai inceput analizele ? La sala mai mergi ? Astept vesti si te
Kmy,da-le incolo de kilograme ! Sotul tau si copilul tau te iubesc pentru ce esti si exact asa cum arati ! Sa avem copii sanatosi ,asta e mai important ...kilogramele conteaza mai putin !!!
Didi,cum te simti ?
Maria,cum mai esti ? Ma refer si la sangerare si la psihic ! Sfatul meu este sa plangi cat si cand vrei ...Ai tot dreptul !!! Sotii ne inteleg, sufera, dar nu arata ... dupa nenorocirea cu Elena,la 2 zile, sotul meu s-a imbolnavit rau si desi este cel mai activ om pe care-l cunosc,a trebuit sa-si ia concediu medical 2 saptamani ! Sotii nostri tin in ei suferinta ca sa ne faca pe noi sa suferim mai putin... nu-si dau seama ca aceasta atitudine nu ne ajuta uneori !Te si multe
Miky,stiu ca se apropie "momentul" si tin pumnii stransi !
Ileana,sora ta e norocoasa ,dar are si vointa ! Te
Valicutza, tu cum te mai simti ? si
Lumy,am inteles ceea ce scria,dar nu stiu ce sa-ti spun ... nu sunt deloc experta,nici macar cunoscatoare in asfel de probleme ! Eu,insa ,sunt cu incurajarile !

Haideti , scumpele,curaj rabdare si SPERANTA !
Va pe toate !


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Seara buna, fetelor!
Caresse, eu scriu la subiect in general, citesc dar raspund pe scurt. Nu am foarte mult, doar am de lucru, am mai spus ca am termen de predare 26.11 si mai am un material in curs de tradus cu termen pe 10.12.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Ma bucur ca mi-ai raspuns si ,mai ales, ma bucur ca ai de munca !
Te pup si spor la treaba !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna,

Caresse, e adevarat, nu am mai intrat de mult, totul e ok, doar ca am avut o perioada mai aglomerata, mult de munca si seara nu mai vroiam sa vad calculatorul in fata.. v-am mai citit, cu tristete la vestile proaste (Maria un pumn de energie pozitiva din partea mea), cu multa bucurie la vestile bune (Madalina burtica... ai mare grija de tine).

In ceea ce ma priveste, am renuntat la ceaiuri si tincturi, dupa nici o saptamana. Ceaiurile erau un chin sa le beau... cu tratamentul de la medic nu am avut nici o problema, niciodata nu m-am simtit rau si nici macar de injectii nu fugeam Cred ca naturistele nu sunt de mine... astept sa treaca anul asta si din ianuarie, februarie revin la ce am vazut ca da rezultate in cazul meu... stimulare, here I come, ca sa zic asa

Altfel, totul e bine

si tuturor si astept vesti bune de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

caresse..greturi nu am..sunt putin norocoasa..doar arsuri seara..

...

Mergi la inceput