Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

,kmy, uf, imi inchipui ca e greu . Dar poate aici ar fi loc de imbunatatiri: la faptul ca mananci o singura masa serioasa pe zi; nu sunt deloc experta in alimentatie, dar asta am tot auzit: ca e mai bine sa mananci cate putin si mai des. Poate daca mananci asa rar, organismul tau asimileaza tot ce primeste la masa respetiva. Eu nu cred in diete minune, ci doar intr-un stil de viata sanatos si echilibrat, de-aia zic. Poate macar niste abdomene sau alte exercitii cand ai 10-15 min la dispozitie, per total conteaza.

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

cred ca mesele la ore fixe e cheia unei diete! in italia cat am lucrat, am mancat ( cel putin in ultimul an si jum) la ore fixe, fara abatere, rar depaseam ora mesei cu 10 minute, si clar mancam paste in fiecare zi, dimineata biscuiti, seara paine cu diferite branzeturi sau preparate din carne!!


acasa nu mai reusesc!sotul nu are un program regulat de serv si nici knd este acsa nu reusim sa mancam la ore fixe( el cu treaba prin curte greu se lasa venit la masa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

A, si o idee demna de tinut minte: dimineata se bea apa multa pe stomacul gol!

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

vaiiiiiiiiiiii cata apa cu lamaie am baututtttttttttttt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Buna fetele
Caresse in ce zi de la ovulatie esti? Eu vreau o veste buna
Eu sunt in z12 dar am dat-o in bara si luna asta,am fost la laboratos pentru secrectie si rezulta ca am mai multi balauri pe acolo
cel epiteliales :numerosas
leucocitos :considerables
hematies : algunos
examen bacteriologico : abundante flora mixta
Imi cer scuze ca am scris in spaniola dar cu siguranta intelegeti mai multe decat mine.Inca nu stiu ce am ca mi-a luat alta proba la care o sa iasa rezultatele martea viitoare dar vroiam sa va intreb....credeti ca ar trebui sa ne protejam intre timp? sau oricum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

kmy, am un coleg obez care cu herbalife a slabit 4 kg. Si-a pus balon in stomac pana la urma. A slabit 20 kg si incet incet le-a pus si pe acelea la loc. Bea cola, mananca cartofi cu carne si paine, alune, pufuleti... Nu exista solutii minune, totul tine de vointa pana la urma. Ce grupa sanguina ai? Mie pt B3 mi-a facut o prietena nutritionista mutata temporar in Rusia o dieta super faina si mi-a zis ca cel mai important e sa nu uit sa beau cate o cana de ceai cald cu 30 min inainte de fiecare masa (asta indiferent de grupa sanguina). Topeste grasimile rapid. O fosta colega de munca a aplicat metoda asta si intr-un an si putin a ajuns de la 110 kg la 50. Manca orice, absolut orice (adica si shaworma si chiftele cu piure, si orez cu lapte) dar foarte putin cantitativ (gen 2 chiftelute si o lingura de piure la pranz si atat) si niciodata nu uita ceaiul de dinainte de masa.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

fetelor As avea o intrebare Acea pata de sange care apare in urma nidarii (asa am inteles eu )apare intodeauna sau este un semn care unele gravidute il au si altele nu? multumescla toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Fetelor, multumesc pentru primire si urari. Sa dea Doamne Doamne sa se implineasca cat mai repede. Va doresc tuturor sa veniti cu vesti bune cat mai repede!
Vreau sa va povestesc acum putin de regimul surorii mele:
Sora mea se ingrasase acum cativa ani de la 54kg la 70kg si pentru ca s-a ingrasat foarte repede s-a dus la endocrinolog si apoi la nutritionist. Endocrinologic nu avea nicio problema, dar nutritionista i-a explicat ca si-a schimbat metabolismul din cauza meselor dezechilibrate pline de mancare fast-food, sucuri acidulate, covrigei si alte prostioare. I-a explicat de asemenea ca, daca va tine strict dieta pe care i-o va da, isi va putea regla din nou metabolismul.
Regimul a fost destul de usor, dar cu mese dese ( cel putin 5-6 mese pe zi) in cantitati mici. I-a explicat ca e neceasr sa mancam des si putin, pentru ca atunci cand privam organismul pe perioade mai lungi, acesta are impresia ca nu va primi mancare pentru o lunga perioada si isi face rezerve (adica daca mancam doar o singura masa pe zi aceasta se va depune cu siguranta in proportie foarte mare). In schimb mesele dese inlatura aceasta "frica" a organismului consumand in procesul de digestie caloriile. De asemenea, procesul de digestie in sine este mare consumator de calorii. Ideea este ca procesul de digestie sa consume mai mult decat ii furnizam la masa respectiva si asta se poate face prin mese mici si dese. I-a interzis orice fel de alcool pe perioada regimului (nici macar otet pentru ca si acesta este un alcool), pentru ca alcoolul ingrasa (alcoolul in combinatie cu nu stiu din organism creste depozitele de grasime - cam asa a fost explicatia). Mesele puteau consta din: carne (de preferat pui, vita sau peste)(fiarta sau la gratar), iaurturi degresate, legume si fructe in salate, oua de doua sau 3 ori pe saptamana (nu mai stiu exact), exclus cartofi prajiti sau alte asemenea. In loc de sucuri, apa. Si daca se poate, miscare macar de 2 ori pe saptamana. A tinut regimul cateva luni bune si intradevar a slabit, nu a mai mancat fast food decat o data sau de doua ori pe an, a eliminat sucurile acidulate de gen cola, fanta, pepsi, etc... Nu s-a mai ingrasat la loc de atunci si au trecut aproape 5 ani.

A nascut intre timp, in sarcina a luat 12 kg, pe care le-a dat foarte repede jos. Acum are mai putin decat inainte de sarcina si ne rugam de ea sa mai puna cateva kg .

Cam acestea sunt sfaturile cele mai importante primite de sora mea de la nutritionist. Sper sa va fie de folos.

Si pentru ca este dimineata devreme va urez sa aveti o zi minunata.

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

mph2012 Eu stiu ca apare doar la unele sarcini. Tine de cum se face implantarea si ca nu este obligatoriu sa apara in cazul tuturor.

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

mph, in legatura cu nidarea, eu n-am avut nici o pata de nici un fel nici la sarcina asta nici la precedenta.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput