Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetili!!
va las o www.trilulilu.ro/imagini-diverse/cafeaua-de-dimineata-181" target="_blank">cafeluta si va doresc o sapt buna tuturor si roditoare!!!

de astazi liber la proiect bb, doar k sotul este la munci!!!
recuperam maine!

va pi tati!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Neata fetelor .
Va invit la o .
In weekend am incercat sa ma deconectez total de tot ceea ce inseamna fertilitate, si a mers in mare parte, ne-am concentrat mai mult pe noi 2. :p

Caresse multumesc pentru intrebare, sunt ok, si sora mea este bine Slava Domnului, va sta la mine saptamana asta pentru ca sotul ei va fi plecat, vom avea ocazia sa petrecem timp impreuna, ne-am propus sa gatim si sa facem ornamente de Craciun, ca la mama acasa.
Dar tu esti ok? Ne incurajezi pe toate insa ai suferinta ta, pe care din cate vad o traiesti in sufletul tau, iar outside esti tare si zambitoare.
Este normal sa suferi avand in vedere prin ce ai trecut si este normal sa o si arati atunci cand simti asta, mai ales fata de sot.
Amandoi ati suferit o pierdere, si cred ca este sanatos sa discutati despre asta, daca asta simtiti si sa suferiti impreuna.
Dar intensitatea suferintei se va diminua in timp, iar in curand ii vei darui cu siguranta baietelului tau un fratior sau o surioara.

mph asa cum scria si mealex la un moment dat, barbatii traiesc aceasta incercare altfel decat noi, tin mai mult in sufletul lor si refuleaza altfel.
Nu simt nevoia sa vorbeasca despre asta, se simt bizar, in special pentru ca sunt educati ca ei trebuie sa fie strong, stalpul casei.
Iar o refulare poate fi si asta, ca nu a mai avut rabdare pentru un preludiu mai lung, gandindu-se ca trebuie sa faceti dragoste, la care probabil s-a adaugat si oboseala.

Este grea pentru toti aceasta incercare dar fiecare o traieste diferit.

kmy_black

mrenescu cred ca este perfect normal sa te podideasca plansul brusc. Nu are legatura cu cat esti de puternica si cat de bine te simti in situatia data, este o refulare plansul, si este bine sa nu te abtii!
Suntem aici alaturi de tine!

iancuelena Multa BAFTA!!! Sa fi cuminte, sa ai grija de tine, sa iei acid folic, si fa tot posibilul sa fii cat mai relaxata si pozitiva! Doamne ajuta sa fie cu II liniute peste doua saptamani!

Ana nastere usoara! Tinem pumnii!


Mihaela este bine ca iti refaci analizele hormonale, poate a avut loc o dereglare acum, dar organisimul se reechilibreaza si singur.
Asa ca luna viitoare aveti totii sortii de partea voastra!

Va cu drag pe toate!
Sa avem toate o saptamana usoara si frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_ispas spune:

Neata fetiliii!
Eu sunt fff happy!Sambata am primit rezultatul de la papanicolau si in urma tratamentului, de la LSIL am ajuns la o simpla inflamatie!
Nu imi venea sa cred,nu va mai spun ca am inceput sa plang ca o prosticica si toata familia se agita prin jurul meu iar eu nu puteam sa le explic ca de fapt plang de fericire.
In sfarsit simt ca din cand in cand iese soarele si pe strada mea.
Mrenescu eu am facut chiuretaj dupa sarcina oprita din evolutie prin ambele metode pentru ca embrionul nu arata f bine dupa 4 saptamani de cand se oprise din evolutie si la inceput a incercat cu chiureta apoi a bagat si aspiratorul(sau cum ii zice).
Iar sangerarea sa zic ca a durat aproape 10 zile,in momentele in care stateam linistita in pat si la caldura nu era f abundent,tin minte ca la 7-8 zile aproape ca nu imi mai curgea deloc si chemasem pe cineva sa ma ajute la curatenia de Paste si cum nu pot sa stau locului am inceput treptat treptat sa ma agit si eu cu ea si dintr-o data am simtit cum a inceput sa curga,atat de mult era si avea culoarea rosu aprins.Binenteles ca m-am speriat si m-am bagat in pat,sangerarea s-a oprit spre seara,m-a mai tinut 2-3 zile si gata.Probabil daca nu faceam pe viteaza ma tinea chiar mai putin pentru ca stiu ca prin aspiratie esti f bine curatata.
Asta este experienta mea insa daca vrei sa fii putin mai linistita poti sa iti suni doctorita si sa mai ceri o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

multumesc de incurajari... ma simt mai bine acum...
la toate dintre voi
A fost un weekend linistitor pentru mine Acum sa vedem ce imi aduce saptamana asta. Incerc sa ma detasez (nu chiar reusesc), dar am in mine un sentiment pe care nu mi-l explic... sunt increzatoare... pur si simplu... Mi-as dori doar sa ma tina o perioada mai lunga de timp... Imi caut credinta din interiorul meu si am incredere... Imi pare rau ca cel putin eu il caut pe Dumnezeu doar la nevoie si in rest....Sper sa schimb lucru acesta
Va doresc o zi fenomenala cu vesti numa bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Miki, cred ca e bine ca a mai fost valul ala cand te-ai agitat, pt ca sangele ala putea ramane pe acolo. Se intampla sa ramana uneori, nu stiu de ce, si se elimina prin anumite metode, dar nu mai stiu care...cred ca prin histeroscopie. Si dupa menstruatiepoate ramane sange neeliminat si cu timpul provoaca o inflamatie locala.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele!
Mrenescu imi pare tare rau de cele intamplate, stiu ca nu sunt cuvinte care sa iti aline suferinta, dar trebuie sa fii puternica si cu speranta ca totul va fi bine pana la urma.
pe toate si imi cer scuze dar chiar nu am mai avut timp sa intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_ispas spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Miki, cred ca e bine ca a mai fost valul ala cand te-ai agitat, pt ca sangele ala putea ramane pe acolo. Se intampla sa ramana uneori, nu stiu de ce, si se elimina prin anumite metode, dar nu mai stiu care...cred ca prin histeroscopie. Si dupa menstruatiepoate ramane sange neeliminat si cu timpul provoaca o inflamatie locala.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)



Probabil ai dreptate,uite la asta nu m-am gandit.Eu doar am presupus ca ceva nu e in regula pentru cu doctorul mi-a zis sa stau in pat la caldurica.

De ce e linistea asta pe aici?Unde sunt toate fetele cu vesti bune si cu II pe teste?
Eu sunt happy rau pentru ca mi-au venit si rusii si am iesit din butoiul cu melancolie si acum astept sa plece ca sa pot sa ma duc la doctor sa vedem daca imi da unda verde la bebic si sa continuam cu analizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Buna fetelor

Cum am zis, la mine nu a durat mai mult de 3 zile sangerarea (si rosu a fost doar 2 zile), si nici nu am stat in pat, am fost si prin oras, m-am agitat. Dar nu cred ca a fost nici o problema; am mai fost la doctor dupa 4 zile si dupa ce mi-a venit ciclul. Ambele dati mi-a facut eco si a zis ca totul e ok.

Nu stiu de ce, azi nu am chef de nimic, cred ca ma bag intr-un butoi.

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Buna fetele,

La mine dadea sa se opreasca aseara, la fel si dimineata. Am luat ultima pastila de arthotec si a inceput iar. Nu cantitate mare ci la fel ca in fiecare zi. Azi il sun pe dr, eu suspectez ca arthotec-ul e de vina caci am citit ca are in el pe langa diclofenac ceva substanta care se da pentru curatarea uterului sau, in unele cazuri, se dadea tocmai pentru a stimula avortul fara chiuretaj. Cred ca mie mi l-a dat ca sa se elimine tot sangele care potential ar mai fi curs dar zau ca incepe sa ma enerveze ca nu se mai opreste.

Nici eu n-am chef de nimic, Didi, dar incerc sa ma gandesc la altceva si sa stau departe de butoi. Nu de alta dar nu ma simt eu foarte echilibrata in perioada asta ( desi cum va spuneam, credeam ca sunt) si am senzatia ca daca ma apropii de buoti am sanse duble sa ma scufund in el. Asa ca ma tin departe si muncesc cu spor pentru compania mama, ca poate mai uit.

Caresse sa stii ca atunci cand compar situatia mea cu a ta ma gandesc ca eu nici macar nu am dreptul sa ma plang caci majoritatea femeilor experimenteaza pierderea unei sarcini in trimitestrul I ( sau ma rog, a doua, in cazul meu "fericit"). Tu, pe de alta parte cred ca esti o femeie foarte puternica si optimista. Sunt sigura ca o sa fie bine pentru noi toate si daca ma mai pun pe bocit si va spun sa ma certati, da?

fetili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Ma alatur si eu acestui topic printre aspirante.
La mine sangerarea a durat vreo 3 zile. Iar primul CM a venit fix la 30 de zile dupa chiuretaj. Am trecut usor din punct de vedere fizic, dar inca ma straduiesc sa trec peste d.p.d.v psihic.

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput