Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

mrenescu, si eu am avut un chiuretaj cu 3 luni in urma. Sangerarea nu cred ca a durat mai mult de 3 zile, din cate imi amintesc. Dar si pe mine ma apuca plansul din senin si la 2 saptamani dupa aia . Mi s-a intamplat o data pur si simplu auzind o melodie sa ma intristez si sa imi vina sa plang, desi nu era nimic deosebit la melodia aia...

Legat de tati care se implica, am si eu multe exemple, am chiar si o colega al carei sot a stat cu copilul in CIC 2 ani si ea a mers la serviciu

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

buna fetele...............eu stau in pat
vineri am facut prima inseminare si am primit nota 10......
joi am aflat ac eu sunt ok in urma analizelor si a monitorizari si tot joi doctorul a luat decizia sa fac vineri inseminarea....joi am fost si am facut injectia cu pregnyl si vineri la ora 11-12 am facut inseminarea...a fost si dureros dar si placut in acelas timp,acum trebuie sa stau mai relaxata si sa astept 2 saptamani ca sa vad daca a reusit sau nu.
doctorul mia zis ca imi garanteaza ca pana la a 6 inseminare raman( maxim) acum sper sa ma ajute DD sa fi reusit acum
ieri nu prea mam simtit ok dar azi miam revenit doar ca acum am mari emotii....
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

mrenescu, nu cred ca e vreo problema daca nu sangerezi foarte abundent dar totusi mai bine ar fi sa suni medicul sa fii sigura.
Eu dupa chiuretajul facut acum multi ani n-am sangerat aproape deloc. Am sunat medicul care m-a trimis de urgenta la spital pt un alt chiuretaj fiindca nu se eliminau resturile (mi se inchisese colul) si uterul era plin de sange... riscam septicemie.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Marie eu am sangerat vreo 10 zile in total dupa chiuretaj, la mine a fost chiuretaj cu chiureta nu prin aspiratie.Dar nu a fost o sangerare abundenta, era roz, iar rosu dar nu inchis asa m-a taraganat 10 zile.
Cu plansul inca mi se intampla si acum, ieri am fost la spital si eco e vizavi de sala de nasteri, am stat un pic pe hol si am asteptat si am vazut mame cu copii care de care mai bucuroase veneau sa arate copii taticilor, gravide care asteptau sa nasca asa ca aseara am tras si eu o tura si toata noaptea am visat numai copii mici.
Aseara nu stiu daca am scris dar cred ca nu ca eram prea obosita, doar am citit si atat,
Ieri la eco mi-a zis ca sangerarea care a fost sambata trecuta in urma contactului a fost de fapt menstruatie, ca endometru si foliculii corespund zilei 7 de ciclu in cat eram eu ieri, deci am avut menstra in a 10 zi, asteptam sa vedem cand vine iar si daca e tot neregulata si luna asta in a 3 zi o sa repet analizele hormonale, cred ca tot setul de analize hormonale.
Trebuie sa imi caut timp si sa ma duc sa imi repet analizele de toxoplasma si testul de aviditate la toxoplasma, stiti cum se procedeaza cu asta? Doctorita spunea ca la sinevo il face doar daca este nevoie daca nu nu mi-l face, si eu de unde stiu daca il face sau nu, imi dau banii inapoi daca nu am nevoie, ca am vazut ca costa 130 ron numai ala si nu prea ma dau banii afara din casa.
De la menstruatia urmatoare sper sa reluam si noi cursa.
Popico ma bucur mult pentru tine, vreau sa vad si eu o poza cu printesa ta care e atat de admirata la odisee.
Va pup si mai intru.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata, aspirante dragi !

Vad ca e week-end si pe forum

Maria, eu am sangerat vreo 2 saptamani Dupa ce m-am intors din spital am avut vreo 3 zile de sangerare, a incetat dar dra imi spusese sa iau inca 10 pastile de arthrotec si sangerarea a reaparut ; alarmata de fetele de la Trombofilia (le multumesc ) am vorbit cu dra si m-a rechiuretat ,dupa ce a vazut la eco o sangerare . Dupa inca 2 zile , nu am mai avut nimic ! Si menstra mi-a venit la 40 de zile de la primul chiuretaj . Dupa inca 2 sapt , la eco dra mi-a spus ca am foliculi ! Trebuie sa-ti vina menstra in max 7 saptamani de la chiuretaj !Dar exact cum a spus Mihaela, si eu tot cu chiureta si la mine bebe avea 22 spat , asa ca nu stiu cum e la aspiratie !
Cu plansul nu am incetat si mi-e foarte greu ... pentru mine, bebe este fetita mea Elena si voi regreta mereu ! dar trebuie sa ma compot normal pentru familia mea si,mai ales,pentru baietelul meu !Mult curaj si rabdare !

Mihaela, imi pare rau ca treci din nou prin dereglari si analize, dar visul tau trebuie sa se indeplineasca ! ! Sunt aici , suport moral-virtual pentru tine
Elena , sa fie intr-un ceas bun si peste 2 saptamani sa ne dai vesti bune !

Didi,vezi ce faci ca se apropie ..."perioada" ! Iti tin pumnii !

Emilia, va fete scumpe ! S-a obisnuit tati cu ideea ca va plimba un carucior roz ?

Moni, pe unde esti ? Sper ca esti bine ! si Surioara e bine ?

Madalina,cum stai cu analizele si greata de dimineata ! si si pentru bebe

Kmy, esti mi optimista ? si unul pentru Iusti

Lumy, Silvia, Miki_ispas, mph,Bee, va

MeAlex,sper ca esti plecata ca sa te relaxezi dupa atata munca !

Velvet,stai departe de butoiul cu melancolie !
Miky82, sper sa ne aduci vesti cat mai bune !

Valicutza,ce mai faci ? Cum te simti ?

Pentru toate aspirantele,multe si sa aveti o zi frumoasa 1



Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Fetele multumesc pentru impartasirea experientei voastre. Eu as face maine o saptamana de le churetaj. Am avut aseara impresia ca s-a oprit dar vad ca astazi a reluat. Pe tampon nu prea mai ramane nimic, mai degraba pe hartie si tot rosu. ( scuzati detaliile). Maine o sa-i dau un telefon dr sa vad ce spune. Mi-a atras atentia ceea ce ai spus tu, Caresse, referitor la tratamentul cu arthotec. Eu abia maine il inchei ca dr a zis sa il iau impreuna cu augumentinul, timp pe 7 zile. Maine dimineata ar trebui sa iau practic ultima pastila de augumentin si ultima de arthotec. Oare din cauza lui nu se opreste?

Am citit pe net ca sangerarea poate tine pana la doua saptamani daca nu e insotita de febra, dureri si alte simptome asociate. Dar incep sa ma ingrijorez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Maria, eu am sangerat ori o saptamana, ori la alt chiuretaj, 3 saptamani - in cazul asta a fost mai ciudat, cred ca nu a fost in regula pt ca dupa chiuretaj, am sangerat in acea zi si s-a oprit, dr. a zis ca e ok, dupa o saptamana, a inceput iar sangerarea timp de 3 saptamani, daca nu ceva mai mult si aveam cheaguri mari. In seara cand dr. a decis ca a 2-a zi ma chiureteaza iar, s-a oprit.
E posibil ca arthotecul sa intretina putin, eu am luat inainte de histeroscopie si am avut o mica snagerare.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

caresse abia miercuri ma duc la doctor ca doctora mea gine e si "ecografista":))=))..greturi nici nu am..doar pofte de dulce si fructe dar in rest sunt foarte bine..u ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

e... tati inca spera ca bebelina e bebeloi si marti la eco vom afla ce si cum dar eu cred ca el o sa spere pana la nastere ca e baiat orice i s-ar zice la eco. Caruciorul va fi verde oricum

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Va pup fetele.
Am fost plecata la tara 2sapt,asa k n-am avut net sa va mai citesc.
Eu sunt ok,miercuri merg sa fac inca un set de analize la spital++secretie+eco,iar peste 6sapt asteptam sa apara bebelina.
Velvet ceva noutati?
MeAlex ai inceput din nou incercarile pt bebe?
Va imbratisez pe toate!



mami de 34saptamani


Mergi la inceput