**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Denisa mersi ptr .
Sa stii ca ai dreprtate cu tot ceea ce ai spus,eu deja m-am obisnuit copilul invata prin joaca nu fortat sau obligat si fiecare copil e diferit nu toti pot fi niste mici eisteini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Denisa, multumesc pentru cafea !
Eeeei...in privinta timpului, e chestie generala . Nu esti singura care simte lucrul asta, sunt pe turbo toata ziua si cateodata tot nu ajung la timp in unele locuri .
In privinta compararii copiilor...imi mai "dau" si eu uneori peste mana, copilul este unic in felul sau, fiecare are propriul ritm de crestere, invatare.... Sunt tentata la gradi sa compar lucrarile ei cu ale colegilor de clasa , deh... sunt expuse la vedere... Deocamdata nu m-am confruntat cu o comparatie a vre-unei mamici, daca ar fi vreodata... imi vor iesi flacari pe nas ca la balauri, jar mananca.... Eu sunt multumita cu evolutia Bibilinei de pana acum si o incurajez si o felicit pentru fiecare lucru invatat . Mai avem de lucrat la partea de inceput cu "nu stiu" dar nu ma gandesc ca nu am rezolva-o , o consider doar o "mofturica".
Bine ca ne-ai spus de Sf. Nicolae, am timp sa-mi pregatesc rochia cu spatele gol pentru party . Sa primesti tot ceea ce-ti doresti !

Alina, cum mai sunteti ? Vezi ca maine e Black Friday la majoritatea magazinelor, au reduceri 50%-80% incepand de la incaltaminte pana la electronice (poate gasesti aparatul foto dorit) .

Mandra mea face azi poze pentru panoul de onoare (sper sa-i aranjeze bine freza ) iar maine vor merge la teatru .

O zi frumoasa tuturor !
Doamne... vin sarbatorile..., ce rpd a trecut timpul...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana dacda as avea si banutii necesari sa il cumpar... dar nu imi pierd eu speranta.
Nu stiu ce sa ii cumpar Deliei cadoul de mos Nicolae, nu am nici o idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana dacda as avea si banutii necesari sa il cumpar... dar nu imi pierd eu speranta.
Nu stiu ce sa ii cumpar Deliei cadoul de mos Nicolae, nu am nici o idee

http://alinahandmade.blogspot.com/


Nu i-ar place www.lidl.ro/cps/rde/xchg/SID-B7DF89AB-5DB02753/lidl_ro/hs.xsl/index_14545.htm" target="_blank">asta? Si cateva dulciuri si cred ca va fi de ajuns...Ce zici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Delia vrea papusi de aleea scumpe cum vede la tv la reclamei-am explicat ca mosul aduce dupa posibilitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Delia vrea papusi de aleea scumpe cum vede la tv la reclamei-am explicat ca mosul aduce dupa posibilitati

http://alinahandmade.blogspot.com/


Tu ai vazut ce papusi hidoase ? Brrr...parca-s din seria Chucky ...ce-o fi in mintea designerilor, a producatorilor? Cum sa promovezi asemenea papusi? Si la ce preturi....

Ce emoticoane super avem......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina...ai citit PM-ul de la mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cel cu Excel-ul?Da l-am citit e foarte interesantdoar sa imi intre si mie ceva in cap.
Delia vrea papausa Nenuco cu scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

MarianaPopai perfecta dreptate ca, copii sunt unici in felul lor, dar cea mai tare faza ptr. mine a fost cand doamna educatoare de anul trecut i-mi spune : D-na S sa stiti ca Denisa merge greu la matematica,mi-au facut ochi ca la maimuta, bun ce nu stie sa faca, fiindca de numarat stie de la 1-10 crescator si descrescator, stie sa scrie cifrele 1,2,3 - 7,8,9,10( nustiu de ce nu vroia sa scrie 4,5,6), aici sa mentionez ca fiimea avea 3,6 luni, eu foarte mirata dar, deja faceti si adunari? A nu! nu vrea sa coloreze iezi din fisa cum ii spun eu,( aveau o fisa cu 5 iezi) trebuie sa coloreze al doilea ied si al cincilea ied, dar ea saraca nu intelegea ce insemna , primul, al doilea,sa. Daca ii spuneam iedul doi il colora, daca ii spuneam al doilea -pauza si a trebuit sa coloram cu primul al doilea si sa.
Noi nu avem rabdare la colorat, preferam sa pictam , stam si ne sprijinim in creionul de colorat dar o laud si pentru faptul ca si-a aranjat singura papuci , fiindca daca te simte ca te nemultumeste cu ceva o simt cum se inchide .
La capitolul "nustiu" sa stii ca nu-mi mai spune atat de multe"nustiu"
dar nu am scapat de el, o sa treaca el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

P e mine ma deranjeaza ca in general la alctivitati si asa se fac diferente intre copii si ma mai deranjeaza ca educatoarea nu are timp sa iti spuna ce face copilul doar la anumiti parinti spunecei pe care ii prefera dansa acum asta este.

Mergi la inceput