**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Doreste cineva ? Las si niste pishcotzele langa...

Alina, cum mai este Delia ?

Denisa, hai cu lista !

Eu pentru mosh Nicolae m-am hotarat la: tablita magnetica cu litere si cifre sau joc de construit din lemn (Lidl), carticica muzicala cu functie de inregistrare (Lidl) si ceva dulciurele, i-as fi pregatit si o nuielusa impodobita...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana pe aici asearab Delia cand s-a pus sa doarma avea febra 38.1 i0-am dat 7 ml de Ibalgin.
Azi dimineata s-a ntrezit si a inceput sa faca liniute eu dormeam cand m-am trezit mi-0a aratat ,astazi a mancat mai bine e mai ok inseamna ca incepe sa isi faca medicamentele efectul
Mai vroiam s ava intreb daca stiti cumva daca Sumetrolim e antibiotic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana pe aici asearab Delia cand s-a pus sa doarma avea febra 38.1 i0-am dat 7 ml de Ibalgin.
Azi dimineata s-a ntrezit si a inceput sa faca liniute eu dormeam cand m-am trezit mi-0a aratat ,astazi a mancat mai bine e mai ok inseamna ca incepe sa isi faca medicamentele efectul
Mai vroiam s ava intreb daca stiti cumva daca Sumetrolim e antibiotic?

http://alinahandmade.blogspot.com/


Ma bucur ca sunteti mai bine . Presupun ca sunteti la regim.... Da, e cel mai slab antibiotic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Nu chiar un regim in adevaratul sens al cuvantului doar sa fim atenti sa nu ii dam pateu sau altceva ce ar putea sa ii provoace stari de voma si crampe abdominale.
Oricum astazi trag de mine sa fac cat mai multe si sa ma ocup si de ea chiar daca sta acasa vreau sa mai facem cate ceva sa mai repete la engleza si poezia pentru serbare(cu toate ca nu sunt multumita de poezie are doar 4 randuri)si cand am intrebat-o pe mamaica unui coleg de al deliei de grupa mi-a spus ca da o poezii mai mari la copii mai inteligentide aici trag concluzia ca vezi Doamne restu sunt mai slabi ca sa nu folosesc un cuvant mai urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor dar pe unde ati disparut?Pe unde v-ati ascuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Nu chiar un regim in adevaratul sens al cuvantului doar sa fim atenti sa nu ii dam pateu sau altceva ce ar putea sa ii provoace stari de voma si crampe abdominale.
Oricum astazi trag de mine sa fac cat mai multe si sa ma ocup si de ea chiar daca sta acasa vreau sa mai facem cate ceva sa mai repete la engleza si poezia pentru serbare(cu toate ca nu sunt multumita de poezie are doar 4 randuri)si cand am intrebat-o pe mamaica unui coleg de al deliei de grupa mi-a spus ca da o poezii mai mari la copii mai inteligentide aici trag concluzia ca vezi Doamne restu sunt mai slabi ca sa nu folosesc un cuvant mai urat

http://alinahandmade.blogspot.com/


Hop si eu la ceas de pranz.... Nu trebuie sa te superi , dupa parerea mea e o "rautate" din partea mamicii respective. Principalul este ca acele 4 randuri sa le memoreze, sa le pronunte corect si sa le recite cu intonatie. Degeaba ar avea nshpe strofe daca copilul nu e in stare sa le spuna....
Eu ma gandeam ca daca tot a avut episoadele acelea de voma indicat ar fi fost un regim alimentar. Parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana sa stii ca asa m-am gandit si eu,eu stiu ce fel de copil am ca este inteligent, sa serbarea de sfarsit de an de grupa mica erau copii care aveau de spus cate 2 3 strofe si nu am inteles nimic din ce spuneau copii respectivi , cand a spus Delia poezia toata lumea sdpunea bravo, bravo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana sa stii ca asa m-am gandit si eu,eu stiu ce fel de copil am ca este inteligent, sa serbarea de sfarsit de an de grupa mica erau copii care aveau de spus cate 2 3 strofe si nu am inteles nimic din ce spuneau copii respectivi , cand a spus Delia poezia toata lumea sdpunea bravo, bravo

http://alinahandmade.blogspot.com/


Pai vezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Ma deranjeaza sa imi jigneasca cineva copilul
Eu ma apuc de facut chiftele ca altceva de facut mancare nu imi trece prin cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata poftiti la

Eeeei la mine cu timpul stau prost, alerg ca nebuna si credeti-ma ca nu rezolv mare lucru, am senzatia ca, sa micsorat ziua, nu mai are 24h cred ca in jur de 15h, fiindca alfel nu i-mi explic de ce ma invart in jurul cozi, oare am imbatrinit?

alina_satena am alergie la mamele care evaluiaza alti copii decat al lor, eu am avut o problema cu o mamica anul trecut
si tot i-mi facea evaluare la copil in fata gradinitei, am intrebat educatoarea daca este asa cum spunea mamica respectiva ,dupa care i-am promis ca o calc cu masina daca se mai ia de matusa sau de fetita
dupa acest incident sa linistit si-a cerut si scuze, dar i-mi ajunsese la os cutitul. Acum sa revenim, ce vrem sa ne recite Shakespeare la 4 ani, lasa ca ma mai apuca si pe mine disperarea fiindca nustiu care copil stie sa faca nustiu ce chestie, in prima faza ma panichez, dupa ma calmez si incep, ce varsta are copilul respectiv- 5 ani bine si al meu cat? 4 ani, ei bine cand o sa implineasca si a mea 5 ani o sa stiie si a mea.
Anul trecut a fost la grupa mica, a fost in grupa cu un baitel mai mare ca fiimea cu 10 luni si stia alfabetul, bine acum stie si ea un procent de 40-50% literele din alfabet dar, nu intru in panica.

MarianaPop lista la mine este scumpa si lunggggaaaaaaa Fiindca noi ne sarbatorim si SF. Nicolae fiindca al doilea nume este Nicoleta
Bineinteles ca va avea dulciuri( nu prea este incantate de ele)o jucarie ceva( alba ca zapada si printul,) si probabil am sa-i cumpar si niste pijamalute, fiindca celelalte i-au c-am intrat la apa si este foarte buna ideea cu tablita de scris, am mai avut dar au rezista cca si ceva

O zi buna fetelor


Mergi la inceput