**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Fetelor, poftiti la si la !
Ce cadouri v-ati hotarat sa luati prichindeilor de mosh Nicolae si ? Eu nu stiu..., copilu' e foarte nehotarat....


si o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana sunt si eu pe aici cu Delia acasa ca mi-a facut toxiinfectie alimentraraieri dp ce a mancat paine cu unt si cu pateu a vomat, nu m-au sunat sa o iau am aflat abia dupa amiaza cand am luat-o si pe strada a vomatde 3 orimi-a facut febra si ieri si astazi.
Astazi am fost cu ea la medic si mi-a spus ca a facut toxiinfectie alimentara .
Am sunat-o pe asistenta de la gradinita sa ii spun ce are copilul si sa o rog frumos cand i se mai face rau sa ma sune sa ma anunte si ia mi-a spus ca eu sunt agresiva in vorbire doar ptr ca am rugat-o sa ma anunte daca i se mai intample ceva copiluluima lovesc de cu aceste persoane de la aceasta "minunata"gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana sunt si eu pe aici cu Delia acasa ca mi-a facut toxiinfectie alimentraraieri dp ce a mancat paine cu unt si cu pateu a vomat, nu m-au sunat sa o iau am aflat abia dupa amiaza cand am luat-o si pe strada a vomatde 3 orimi-a facut febra si ieri si astazi.
Astazi am fost cu ea la medic si mi-a spus ca a facut toxiinfectie alimentara .
Am sunat-o pe asistenta de la gradinita sa ii spun ce are copilul si sa o rog frumos cand i se mai face rau sa ma sune sa ma anunte si ia mi-a spus ca eu sunt agresiva in vorbire doar ptr ca am rugat-o sa ma anunte daca i se mai intample ceva copiluluima lovesc de cu aceste persoane de la aceasta "minunata"gradinita.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Doamne, ma intreb unde vom ajunge ? Ma gandesc ca daca le amenintai cu trimiterea unui control de la sanepid atunci erai agresiva . In privinta ne-anuntarii...degeaba le atragi atentia pentru ca se feresc sa nu fie trase la raspundere . Sanatate multa Deliei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doamne ajuta Mariana, acum Delia zace cu febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Acum mi-a facut 39.3 febrasi l;a 11 fara ceva avea 38.2 si i-am dat 7 ml de Ibalgin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Acum mi-a facut 39.3 febrasi l;a 11 fara ceva avea 38.2 si i-am dat 7 ml de Ibalgin

http://alinahandmade.blogspot.com/


Ooops...sosete cu otet si impachetari cu prosoape ude cu apa la temperatura camerei. Eu la temperatura folosesc panadol intercalat cu supozitor cu novocalmin sau nurofen cu supozitor cu paracetamol.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

A consultat-o in gat si la plamani? Mi-e sa nu coincida si cu ceva rosu in gat. Se face temperatura de la indigestie, dar nu asa mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

A consultat-o si in gat si la plamani a pipaito peste tot cik nu are nimic acum am vazut ca i-au aarut 2 p[uncte mici rosii pe fund ma gandesc sa nu fie vreo boala a copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

alina_satena draguta incearca sa-i dai pentru voma Debridat, eu cand face temperatura fac asa:
- panadol(doza normala) - dupa 4h ii dau norofen( nu-i place nurofen) sau ibalgin.
Regula o aplic daca este noapte si nu are o temperatura de 40 daca face temperatura mare ii fac impachetari si la dr. cu ea.
Sanatate multa.

Revin mai tarziu cu cadourile de mos Nicolae am o intreaga lista de cadouri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Denisa Debridat mi-a dat si doctora sa ii dau si sumetolim si eurespal si ketof sa vedem cum mai merge acum are temperatura are 37.7

Mergi la inceput