**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Inca nu am dus-o pe Delia la gradi ca m-a zapacit mama cu epidemia ei de gripa.
Ma oftic ca dupa ce tot ce a facut aceasta femeie acest om o pretuieste si al meu sot nu a iPortugalia(bineinteles ca isi permit)cu toate ca ea nu i-a bfost alaturi cand nu a avut asa multi bani cum a avut la inceput.Eu m-as multumio ca al meu sa petreaca mai mult timp cu mine sa avem comunicare sa iesim odata pe luna noi doi singuri dar nici vb de asa ceva
Mi-am facut unghiile si eumi-am luat sa citesc cartea "de ce barbatii se insoara cu scorpii" poate voi invata ceva si eu sa numai fiu topt timpul la ordinul luisa am si eu partea mea de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Inca nu am dus-o pe Delia la gradi ca m-a zapacit mama cu epidemia ei de gripa.


Suna si tu la gradi, poate nu o fi taman la ei in grupa .

Citat:
Ma oftic ca dupa ce tot ce a facut aceasta femeie acest om o pretuieste si al meu sot nu a iPortugalia(bineinteles ca isi permit)cu toate ca ea nu i-a bfost alaturi cand nu a avut asa multi bani cum a avut la inceput.Eu m-as multumio ca al meu sa petreaca mai mult timp cu mine sa avem comunicare sa iesim odata pe luna noi doi singuri dar nici vb de asa ceva


N-am inteles partea cu "si al meu sot nu a iPortugalia(bineinteles ca isi permit)cu toate ca ea nu i-a bfost alaturi cand nu a avut asa multi bani cum a avut la inceput.".
Asta cu "iesitul" ar trebui sa o mai comentezi cu el .

Citat:
Mi-am facut unghiile si eumi-am luat sa citesc cartea "de ce barbatii se insoara cu scorpii" poate voi invata ceva si eu sa numai fiu topt timpul la ordinul luisa am si eu partea mea de viata.


Cred ca ai gresit cartea.... Mai bine ar fi o carte cu "Sfaturi pentru o casnicie perfecta..." .

si capul sus!

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Inca nu am dus-o pe Delia la gradi ca m-a zapacit mama cu epidemia ei de gripa.


Suna si tu la gradi, poate nu o fi taman la ei in grupa .

Citat:
Ma oftic ca dupa ce tot ce a facut aceasta femeie acest om o pretuieste si al meu sot nu a iPortugalia(bineinteles ca isi permit)cu toate ca ea nu i-a bfost alaturi cand nu a avut asa multi bani cum a avut la inceput.Eu m-as multumio ca al meu sa petreaca mai mult timp cu mine sa avem comunicare sa iesim odata pe luna noi doi singuri dar nici vb de asa ceva


N-am inteles partea cu "si al meu sot nu a iPortugalia(bineinteles ca isi permit)cu toate ca ea nu i-a bfost alaturi cand nu a avut asa multi bani cum a avut la inceput.".
Asta cu "iesitul" ar trebui sa o mai comentezi cu el .

Citat:
Mi-am facut unghiile si eumi-am luat sa citesc cartea "de ce barbatii se insoara cu scorpii" poate voi invata ceva si eu sa numai fiu topt timpul la ordinul luisa am si eu partea mea de viata.


Cred ca ai gresit cartea.... Mai bine ar fi o carte cu "Sfaturi pentru o casnicie perfecta..." .

si capul sus!

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**


La partea cu Portugalia m0-am referit ca ,colegul lu al meu si-=a dus sotia(cu care a fost certat urat rau de tot tribunal politie si tot tacamul el a fost dat afara din casa cumparata de el pe banii lui dar era pe numele ei)dp tot ce aceasta i-a facut el a trecut peste tot si au decis sa isi mai dea o a doua sansa,si nu ma astept k al meu sa ma duk in afara tarii ca nu ne permitem inca dar macar o iesire noi doi chiar si in parc sa ne plimbam cred ca ar fi foarte bine dar nu intelege ca ar trebui sa aprecieze ce are langa el pana nu este prea tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata!

si sunt pregatite! Poftiti de serviti !

Si...o stea...



O zi excelenta tuturor !

_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

'neata fetelor!
Mariana, multam de cafea...desi am baut...parca tot adormita ma simt.
Da, Teo e la gradi...apoi merge la pictura...dar cel mai mult si mai mult...vrea sa stea cu mine...aseara o apucase plansu'...'ca vrea sa stea numai cu mine la calc, chiar si atunci cand e la gradi...sa ma ajute' ...si eu sunt in pana de idei...nu mai stiu cum s-o linistesc. Cred ca are legatura cu serv...si plecatu' meu...si oricat am vorbit si i-am explicat...ea tot are sentim ca o parasesc atunci cand plec...
Acum asteapta cu nerabdare sa implineasca 5 ani...in fiecare zi ma intreaba cati ani are...mai nou si seara....
I-am rezervat ieri o sala ieftina...la un loc de joaca pt ziua ei.
la prichindei si mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita felicitari pentru reusita cu sala.
Mariana ms pentru coffe deoarece eu pana acum am facut smotru, bucatarie camera si deja mi s-a luatm-a luat o rutina si oricata curatenie as face tot nu se cunoaste ceea ce ma supera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Doinita, ! Mai mult ca sigur e problema cu serviciul.... Deocamdata nu mi-am schitat nici un plan pentru organizarea zilei de nastere . Nu-mi vine sa cred ca printesele noastre vor implini 5 ani . Aseara urmaream o stire la tv in legatura cu clasa "0" pregatitoare si la anul o "luam si noi de coada"....
Cum ati petrecut de sarbatori ? Moshul a fost darnic ?

Alina, ! Spor la munci...

Si ca sa ma laud, cra, cra.... Ieri Biculina a luat o "funny face" la engleza pentru ca a castigat un concurs . Draga de ea...Da' ma dispera cu mersul cu rolele prin casa. Vai de vecina...



_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu incerc sa ma obisnuiesc cu gandul ca pot mai mult si vreau mai mult de la mine si de la viata.
Felicitari biculinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Hello fetelor!
Azi n-am vazut nici o ...ce faceti?
Mariana, felicitari Biculinei mica noastra englezoaica...Dar de ce spui ca la anu' o luam si noi de coada...cu grupa 0? Nici n-am auzit ce mai spun astia...am zis ca mai am un an...apoi vedem noi
Pai Moshu a lasat si el ce-a putut...mai multe pt Teo (carti, DVD-uri educationale interactive...de care-i tare incantata; ponei, joculete, fustitza, rochitica...si cate-o 'maslina' si pt noi...eu m-am lipit la ceva reduceri...
Aaaa...Teo a avut parte de o intalnire deosebita...cu Moshu, Doamna Craciunitza, cu spiridushii Moshului...si de-o plimbare in sania Moshului...un eveniment organizat deosebit...

Dar acuma ce ma fac eu...ca martea viitoare e ziua omului...as vrea sa-i fac o surpriza..numa' ca fondurile s-au cam epuizat...
Alina , ce mai face Deliutza?
Tatiana muncesti ...zi de iarna pana-n seara?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salut Doinita !
Mai sunt si zile fara...

Inca nu e decisa problema...
Pai e lumea iar in "sevraj", se discuta ca acea clasa "0" sa fie iar la gradi (asta a propus Ponta) din cauza asta mii de invatatoare nu ar mai avea de ales si ar trebui sa devina educatoare iar copiii de grupa mica nu vor mai avea loc in gradinite. In schimb, in urma unei evaluari facute in randul parintilor 85% sunt multumiti de modul in care se desfasoara acum clasa pregatitoare si se considera ca elevii castiga mult prin trecerea la scoala, iar 83% din copii spun ca sunt fericiti ca merg si ei la scoala.... Ufff...e grele...

In privinta surprizei...un party in trei. Impreuna cu Teo reusiti sa-i faceti o petrecere . Iar ca idee pt. cadou din partea ta e de ajuns sa ai o fundita...



_



Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput