FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Buna seara fetelor!Stiu ca nu este fiv Turcia, dar nu stiu unde as putea avea raspuns rapid!Am facut fiv La Acibadem istanbul ayi am luat rey beta 157 +nu mi a venit sa cred!Fetelor eu iau si aspirina si clexane ce sa fac si mai am o intrebare ref la no spa+am luat no spa dar mai am ptr 1 yi si atat , iar in tara voi reveni cam peste 2 sapt ce as putea lua in loc sau ce safc!va pup
-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Buna seara fetele.
Umbra...bine ai venit
Imi...
MBK...felicitari pentru,sa fie cu noroc,si sarcina usoara,nu stiu ce sa iei in loc de nospadoar stiu ca nu e obligatoriu,doar daca ai dureri,contractii ajuta.
eu nu am greturi sa nu mai pot,doar cateodta,e acceptabil...cumnata mea a vomitat f mult,eu spunem,lasa ca o sa ai fetita,dar surprize...a iesit baieteleram sigura ca o sa fie fetita,de atunci nu mai cred chestiile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Ladies neata ,


Mai am cateva minute si am on my way ,multam fain de urari sper sa ne distram in limita ca noi nu prea avem limite , am sa fiu grijulie cu fatalia mea sa nu ma fac plin de mal,sau mai rau ,in rest toate bune ma simt mai binisor durerea de cap ma lasat abia azi dimi.
Umbra, bine ai venit !
MBK, Well done ci felicitari si sa creasca burtica , no spa nu sunt contra ,dar daca iei aspirina si clexane nu inteleg rolul no-spa, in londra in momentul cand te ai gravidit nik tablete doar paracetamol,si bineinteles ce ai prescris pt sarcina, daca nu ai dureri, crampe,nu i vad rostul, asta e strict parerea mea !
Velvet si eu vreau cu ICSI de data asta ,asa ca ma pregatesc la buzunar!
Eni burtica
JaguaritoImi OlimpMona Velvet la mine miroase a weekend si voua sper!! pe toate!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neatzaa
MBK felicitaariii!! sarcina usoara si bebe sanatos!
Nospa nu este obligatoriu sa iei, doar la nevoie.eu am luat ff putin si parca pana la beta nu am luat deloc,,mie mi-a fost tare frica sa iau pastile, chiar si din cele permise.. Consulta-te cu Tayfun,vezi ce iti recomanda si daca este nevoie.
La fel asculta sfatul dr in ce priveste aspirina si heparina. Fiecare caz este diferit si doar medicul iti poate spune exact ce t-i se potriveste.. am citit de fete care au luat ambele si a fost bine.. Soo, hai cu beta dublat maine si fii optimistaa!!

Umbra bine ai venit!
Ai mare bataie de cap cu chisturile alea,,dar poate le "dai in cap" cu tratam si peste doua luni va fi mai bine. mult succes!

Mona am inteles,,,pai sa vina ziua aia mai repedde!!!
Floryma tu ce mai faci? ai revenit pe linia de plutire, sau tot pe sub val?
Imi sa fie mai bine astazi!
Danii gata week-end-ul e "pe vine"
Eni Olimp grija mare la burtici!
Dani74 ganduri bune si energie pozitiva ptr sapt viitoare!
Velvet cred k ai raspunde bine la stimulare cu AMH si fsh bun,,si 4000sunt sufi..
noi am decartat 415mii Huf,cam pana in 1400e,tratm cam 500e, cazare 288e.. e bine sa ai mereu ceva in plus..

va pup

LE; Daaniitzoo, e vre-o telepatie ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

daniela eu azi am zi plina pana deseara...deseara pizza si vin

jaguar multumesc pt raspuns.acum sa ne ajute Dumnezeu sa ii strangem.ca as vrea pana in iunie sa facem procedura.nu vreau vara.din ce am citit nu e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

fetelor va pup...si multa bafta delor ce sunteti ,, in focuri ,,

jaguar....nu stiu cand le dau de cap la chisturile astea ca la primul tratament anul trecut cu zoladex a fost ok, acum nu stiu ce drac au de s-au facut ...si culmea pe tratament cu zoladex care cica e cel mai puternic!
chiar nu pot sa cred ca imi tot apar stop-uri de astea in cale...eu ma speriasem de chisturile endometriozice aparute sub zoladex, dar PK mi-a zis ca-mi poate face FIV si....surpriza...cand imi face eco alte 3 chisturi mici normale ( nu endo ) ...no... s-apoi sa nu te dai cu capu de pereti ???

va pup pe toate, pana va invat cat de cat dupa user nu va insir pe toate ca sa nu uit pe vreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

va multumesc fetelor si scuzati ca am dat buzna pe topicul Ungaria!Am incercat sa dau de dr U , prin dna viorica , dar nu mia raspuns la tel , cu toate ca i am trimis mesaj cu ce ma interesa!I am trimis acum mail dr u sper sa raspunda, daca nu asta e cu ALLAH inainte-Maine sper si eu ca beta sa se fi dublat!V am pupat si va multumesc ca m ati primit printre voi kiar daca eu nu prea sunt informata!pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Buna dimineata, fete dragi!

Sa aveti un weekend minunat!

Vin cu vesti bune La eco se vede un singur sac si inimioara bate! Sunt fericita si va doresc sa ma urmati!

Umbra, ca sa poti sa te vezi online, trebuie sa scapi de moderator pri postarea a min 10 mesaje. Bine ai venit printre noi si sa iti implinesti visul cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Neata fetelor !

cred ca deja imi vedeti mesajele, nu-i asa ? am vazut ca am peste 10 mesaje deja postate, asadar ar trebui sa nu mai fie probl si sa ma vedeti si pe mine !

va pup si sa aveti grija de voi , de ce aveti in burtica si sa va impliniti visul !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

ciao fetele

ma gandeam ca daca nu fac inca FIV sa-mi fac si eu analize de trombofilie.
o prietena de-a mea si-a facut Mutatia factorului V Leiden si Mutatia protrombinica (factor II),i-au iesit ok si zicea ca daca nu era ok mergea mai departe cu analizele.
Oare la ce medic ar trebui sa merg ? de med interna ?
M-ar interesa la Regina Maria ca acolo am de la serviciu card si mi-ar face ceva reducere....sau alta clinica daca nu .
multumesc anticipat,

Mergi la inceput