FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Imi, imi pare rau ca nu sunt toate bune
ma bucur ca Alma e o smechera si creste frumos

Mona dapp ma prinsei ca ai Clexane si il vei incepe la fiv..dar ce doza ai?
Am vazut si eu ca tata PK nu prea "inghite" aspirina, mi-a zis si mie neste treburi...

Danii, ce fain de voi!bravooo distrati-va

fetele care aveti greturi multe, mari si late o sa faceti fetite
am auzit ca sarcinile cu baietoi nu-s asa pretentioase, ca cele cu fetite cu fitze
cel putin eu cunosc 4 cazuri de sarcini f usoare, toate cu putzoi
dar sunt si exceptii claarrrr!!! depinde de fiecare organism, restul e cancan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

buna fetele,

imi vedeti mesajele..?
nu reusesc sa ajung si eu in timp real sa va zic si povestea mea...incalcita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

buna fetele,

imi vedeti mesajele..?
nu reusesc sa ajung si eu in timp real sa va zic si povestea mea...incalcita
nu stiu de ce dureaza atat moderarea :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Jaguar - Nu am inca o doza stabilita. Doar memtiunea data verbal de geneticiana si hematoloaga si in scris de ginecoloaga "In caz de FIV sau confirmare a sarcinii se va trece pe Clexane sau Inohep". Si zau ca nu mai stiu daca o sa ajung sa traiesc vreodata ziua aia !
Umbra01 - Bine ai venit pe forum! Nu te speria ca asa este la inceput! Scrie repede vreo 10 mesaje si o sa vezi ca urmatoarele vor aparea in timp util!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela multumesc mult pt raspuns!

Imi mersi pt raspuns.noi cred ca vom face ICSI.acum sa vedem si parerea embriologului si a lui PK.oricum eu m-am gandit cam la minim 4000 de euro.ca nu se stie niciodata ce poate aparea.

mona multumesc mult sper sa apucam si noi sa ne invinetim de la clexane

umbra bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

eni asa fac si eu imi pipai sanii si contorizez greturile ....

eu fac doar celxane , si dr ginecolog , de fapt ambii la care merg si hematoloaga mi-au spus ca aspenterul nu se ia cu clexanele , eu nu mai iau aspenter decand fac clexane.

fetelor daniella

jaguarsper si eu sa fie bine pana pe 3 decembrie ...


imi

mona sper ca ziua in care sa iei clexane sa fie cat mai curand , va fi bine

umbra bine ai venit !





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

in sfarsit....nu pot sa cred ca imi apar mesajele !
va citesc de o gramada de vreme ,am citit toate capitolele si cu greu m-am hotarat sa-mi fac si eu cont .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salut gagici!
multumesc de urarile de bun venit !

am fost si eu in 12 noiembrie la PK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

am endometrioza operata de doua ori,dupa prima operatie(noiembrie 2011) am facut tratament cu zoladex,am intrat la menopauza artificiala,bufeuri...chestii..trestii, mi-a revenit ciclu si mi s-a refacut un chist.La doua luni mi s-au facut doua chisturi, apoi m-a operat din nou (august 2012). Alta tura de Zoladex, intrat din nou la menopauza si totusi mi s-au refacut chisturile si nimeni nu-si explica de ce !!! Am fost si la surcel sa vd ce zice si mi-a zis ca ar fi bine sa-mi faca o punctie la chisturile endometriozice si apoi sa se apuce de FIv. Dar eu ii scrisesem la PK din vara si el mi-a zis de fapt sa fac din nou zoladex dupa operatie si sa fac analize hormonale ( care au iesit ok,sunt in limite)si mi-a facut programare pe 12 noi. Am fost si cand i-am zis de punctie la chisturile endo a zis sa nu-mi fac pt ca este risc foarte mare de infectie,lucru pe care medicul nu mi l-a zis !!!PK zicea ca daca erau doar cele doua chisturi endometriozice puteam sa incept procedurile de FIV acum luna asta, doar ca mi-a gasit la ecograf alte 3 chisturi cu lichid care deja is prea multe pe langa ovare si nu ar mai avea unde lucra ovarul sub stimulari !! mai tb sa fac 2 zoladex si vedem in ianuarie !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salut,
am scris la mesaje de m-am saturat ,le-am scris si lor ,celor ce modereaza, apoi sper ca de acum va fi ok si o sa pot scrie in timp real.

va pup

Mergi la inceput