FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Daniella - Imi inchipui ce bombe si explozii ai avut in cuptor! Da chiar n-ai stiut ca inainte de a le pune la prajit, se face o taietura in coaja, tocmai ca sa nu expodeze? Piure de castane, nu am facut niciodata. De fiecare data l-am cumparat. Reteta de piure mi se pare tare migaloasa si eu nu am rabdare sa fierb castane, sa le scot miezul, sa..., sa.... Mai bine le mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna ziua fete

mona am si niste probleme de sanatate,pe langa durerea sufleteasca in f an fara copil de craciun,care ma impedica sa ma mai bucur.dar asa e,trebuie sa ne multumim cu ce avem.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

velvet, multa sanatate si un de incurajare Capu' sus ... ca trebuie sa vina si ele, vestile bune ... dar nu se stie cand!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

cris multumesc mult da,traiesc pt acea zi...

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Cris, te felicit inca odata pt. reusita! Poti sa-mi spui ce tratament ai avut pt. Fet? clasic sau ceva noutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mona19

Salutari!
Mi-am propus sa fac o mica pauza de forum. Si uite ca am reusit. Despre mine, cariotip OK la amandoi. Din pacate AMH ul este mic si necajit de tot, saracutul de el. Doar 0.5ng/ml. PK nu-mi da sanse mai deloc. Dar ce sa fac? Sunt mai incapatanata de felul meu si vreau sa-mi incerc ultima sansa cu proprietatile mele. Propunerea lui a fost ca la CM din decembrie sa incep AC uri si sa-i scriu. Mai departe, ce va urma, habar n-am. Daca ajung la FIV, acesta va fi undeva pe la sfarsit de ianuarie, cred. Concluzia: Tot ce va fi, va fi doar din voia Celui de Sus.
Daca va fi sa nu reusesc (foarte probabil), voi incerca sa ma bucur de ceea ce am. Un sot minunat. Adevaratul meu distonocalm.


Mona, am vazut ce ai scris si mi-am permis sa intervin si sa te incurajez, m-au rascolit un pic niste amintiri. Eu aveam AMH-ul mai mic decat al tau si in continua scadere, stiu cum e sa simti ca esti contratimp in lupta asta, si totusi...am reusit. Eu zic sa crezi in sansa ta si, asa cum bine ai zis, in voia Celui de Sus, pt. ca atunci cand El vrea, se intampla si minuni. Iti tin pumnii in continuare, la fel ca pr. toate fetele

28+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

adijo, scriu acuma de tratamentul meu ... dar nu sunt un exemplu neaparat de urmat ... cred ca a fost doar o intamplare faptul ca s-a prins bb ... sau un noroc ... sau o minune

La toate FIV-urile am luat tot felul de chestii pe langa ce-mi prescria medicul ... ba vitamine, ba regim sanatos...ba sport mult inainte... Ajunsesem sa nu mai stiu sirul medicamentelor ... erau uneori peste 10 ... trebuia sa-mi notez sa nu uit...

De data asta ... am fost mai ascultatoare (dar nu intentionat, ci din lipsa timpului) ... Asa ca am luat doar atat : 2x200 utro (la indicatia lui PK - el altceva nu mi-a mai dat - primul meu gand fiind "nici asta nu crede in sansa acestui FET"), 2x1 Duphaston, 1 Femosun - un supliment alimentar care contine printre altele acid folic, DHA, fier, magneziu, B1, B2, B6, B12, Vit E, Vit C (acestea doua mi le-a recomandat medicul ginecolog demult si tot nu le-am luat - am decis in ultimul moment sa ascult si de el).

Practic am ascultat de 2 persoane care conteaza mult pentru mine: PK si gine meu ... si am hotarat sa nu mai iau nimic de capul meu ...

De la test pozitiv, iau in plus aspenter si clexanede 0,4.

Nu stiu daca foloseste cuiva ce am scris ... sau mai mult incurca ... Dar mie mi-a folosit!

Va pup



Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Unde a disparut toata lumea?


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna Dimineata la toate fetele mele dragi ,

sunt absenta pe aici, dar nu am timp nici sa rasuflu.maine e ultima zi de munca si e un chaos inca ,dar nu mai e mult !(pe urma party ye he he pana in 02.01.2013)Scotland I am coming ..))))wait>>>> ups partieeee!

Va spun de pe acum un "Merry Christmas" la toate scumpitele mele si un An Nou Fericit, In 2013 sa ne gravidim toate ca sa putem fii 100% indeplinite!
Gravidutele din 2012 grija la bebei si pe burtica!

Sarbatori Fericite!xxx



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare fetele cochetele !
n-am intrat nici io de mult ca sa scriu, ma mai uitam daca mai scrie cineva cate ceva nou....dar n-am scris nimic ca nu am noutati .
Si al mine la lucru e nebunieeeeee....!!!

Daniella iti doresc sa ai drum bun si distractie maxima !!

Cris ai fost la control ? cum esti ?

v-am pupat pe toate !

Mergi la inceput