FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

buna fetelor,
ma tot minunez de ce se-ntampla in lumea asta...cate greseli se pot face !!! Am aflat zilele trecute despre un caz de aici de la Cluj : o tipa de 35-36 de ani a mers sa nasca la Gine 1, ea a cerut medicului ca poate ar fi mai bine sa-i faca cezariana avand in vedere varsta,greutatea copilului ( 4 kg) si problemele ei cu inima, medicul a refuzat, spunandu-i ca vor incerca natural. A primit injectia de dilatare, i s- a facut rau la scurt timp, a murit, au scos copilul ,l-au resuscitat.Copilul traieste. Am ramas inmarmurita de refuzul medicului de a-i face cezariana stiind-o cu probleme!!!
La Gine 1 se fac cezariene doar cu aprobare lui Stamatian....deci asa ceva nu se poate, lasi omul sa moara pe masa ???
Infiorator !!!!

v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna dimi,

Long time don't see ya girls!!Am lipsit motivat , multa munca inchideri ,deschideri de luna inceput de sezon , shopuri cu sales etc..ca is satula de munca , mana sus cine e satula de munca si are nevoie de o pauza , eu sunt prima
Ok sa va povestesc ,mi am trimis hubby-l la PK sa i faca Karyotipul si inca 2 teste ,dupa un zbor cancelat si re booking si nebuneala doar pt o unghie de zapada pe aeroport, in fine a ajuns pana la urma si a si venit inapoi exact inainte cu cateva ore sa se canceleze si zborurile de la Budapesta din cauza zapezii(saptamana trecuta) ok , acum asteptam 3 saptamani dupa rezultat ,,sper sa fie ok!

Umbra, e cumplit ce s-a intimplat , dar nu ma mai mira nimic ca si aici la spitalul de care apartin sunt ca la abator si te lasa sa te chinui, eu mi am invatat lectia , de cate ori ajung la spital deja ma plang dublu ca sa fiu credibila , mai fac si niste histerii ca altfel nu te baga nimeni in seama!!In orice caz acum a ramas un copil orfan de mama din cauza unor jeguri care nu isi iau in serios meseria!

Vad ca e pustiu pe aici am si recuperat paginile previous.
Cris25, desaga tie plina la tine a venit Mosul si mi pare tare bine, sa ai o sarcina usoara si la termen pt ca meriti din plin!!
Mona19, am curatat aseara niste castane si ma gandeam la tine oare ce faci?? si care bineinteles mi a facut cuptorul camp de razboi , deci nu mai iau in viata mea castane ca sa le prajesc eu acasa!! Sorry dar unghiutele mele de Craciun vor fi foarte mici , si false nu mii place!!

Jagua, Imi,Olimppe toate!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

sunt bine , in 21 am programare la control , ne rugam sa fie bine

vai umbra ma sochezi , se mai poate asa ceva ,sunt de-a dreptul oripilata ! adevarul este ca mie nu mi-a placut Stamatian niciodata .

jaguar

daniella tinem pumnii sa fie buna rezultatele

restul fetelor




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

OlimpStamatian este IL CAPO acolo, din pacate, pacat de cativa medici,putini la numar care sunt acolo si sunt valorosi !!!
Din ce mi-au zis apropiatii femeii este vorba de medicul Butnaru, cel care s-a ocupat de ea si a asistat la nastere, adica la moarte ! RUSINE si DEZINTERES !!!!! .

Fata unei colege de-a mamei mele de serviciu, acum vreo 4 ani a mers sa nasca tot la Gine 1, avand medic acolo,nu mai stiu cine era,s-a chinuit enorm de mult natural,era sa moara, ea se tot ruga sa-i faca cezariana, iar medicul i-a zis ca nu va putem inca face cezariana pt ca dr Stamatian e plecat si trebuie sa semneze !!!! Femeia era cat p-aci sa moara, din pacate copilul a murit !!! Este un caz revoltator si adevarat, Fata asta a ramas apoi gravida ,are gemeni si a mers la Stanca sa nasca !
Acestea sunt cazuri de care intamplarea face ca am auzit de la cunostinte, dar cu siguranta sunt mai multe astfel de cazuri !!! REVOLTATOR .
Nu stiu de le e greu sa-ti faca cezariana, te lasa sa te chinui pana-ti dai sufletul, ochii din cap si-ti pusca venele-n tine , poate mai si mori !!! Doamne fereste ca te-apuca groaza !

Sunt asa de nervoasa ca as putea umple un forum intreg sa scriu o gramada la adresa unor medici !!!!


va pup gagici
sa aveti grija de voi si de ce aveti in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbra nu-mi vine sa cred...., cum e posibil asa ceva , e revoltator !

ma gandesc cu groaza ...ce e in sufletul acelor familii , si Stamatian si lui Butnar sa le fie rusine ...daca stiu ce este aia.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Daniella, vad ca m-ai deconspirat N-am intrat demult pe aici si cred ca majoritatea fetelor nu ma (re)cunosc ... asa ca n-am scris ... Dar asa e ... mosul a fost darnic cu noi anul acesta Azi am fost la prima eco ... nu se vedea mare lucru, avem doar 5 saptamani ... Sper sa fie bine pana la capat!

Va pup si va doresc si voua tot ce-mi doresc si mie ... un bebe sanatos care sa umple casa de bucurii

------
Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota
FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris FELICITARI !!!

ma bucur enorm pentru tine , sa fie cumintel si sa stea acolo cuibarit la caldurica




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Mi-am propus sa fac o mica pauza de forum. Si uite ca am reusit. Despre mine, cariotip OK la amandoi. Din pacate AMH ul este mic si necajit de tot, saracutul de el. Doar 0.5ng/ml. PK nu-mi da sanse mai deloc. Dar ce sa fac? Sunt mai incapatanata de felul meu si vreau sa-mi incerc ultima sansa cu proprietatile mele. Propunerea lui a fost ca la CM din decembrie sa incep AC uri si sa-i scriu. Mai departe, ce va urma, habar n-am. Daca ajung la FIV, acesta va fi undeva pe la sfarsit de ianuarie, cred. Concluzia: Tot ce va fi, va fi doar din voia Celui de Sus.
Daca va fi sa nu reusesc (foarte probabil), voi incerca sa ma bucur de ceea ce am. Un sot minunat. Adevaratul meu distonocalm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Olimp - Ce faceti? Sunteti bine?
Cris25 - Pai cum sa nu te recunoastem? Felicitari si sarcina usoara in continuare!
Daniella SM - Eu imi ciopartesc unghiutele pana in carne. Da, cred ca le-ai crestat cu un cutit inainte de a le pune la prajit? Si chiar de nu mai ai unghiute faine, a meritat pentru gust, nu?
Umbra01 - Din pacate, cazuri negative sunt peste tot.
Velvet - Da, de ce nu te mai poti bucura de zapada? Hai sa ne bucuram de ceea ce avem. Cel mai rau sa ne fie cum ne este acum. Te invit la o tavaleala prin zapada!
Imi - Ce-ti mai face fetita?
Jaguar - Am revenit. Tu ce mai faci? Bine?
Eni0301 - Imi pare rau de ce ti s-a intamplat.
Da oare ce o fi cu Lara? Ca vad ca nu a mai scris nimica, despre ea si ai ei puiuti. Pacat. A fost unguroaica 100%, de Budapesta.
Va pe toate si numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Mona19, ha ce bine ca ai aparut, dar nu am stiut ca tre sa le crestez inainte ,ca asa probabil nu mi as fi rupt unghiutele si nici cuptorul nu ar fii explodat, in fine mai am un kg , si am sa incerc inca un experiment(vreau piure de castane cu frisca si sos de ciocolata pe deasupra asa cum mancam odata in Satu Mare la Sam Gelato), acum stau si eu putin pe cuie cu Amh meu si cario sa mi spuna rezultatul dar na 3 sapt nu oi muri, vedem a zis orbul,ca doar na speram , iar cum bine zici ,toate avem un hubby bun, fain, intelegator si sa pretuim ce avem !!daca se poate sa nu distrugem ce altele si ar dori si nu au9in viata nu poti sa ai totul asta e zicala hubbyl meu !!
Restul gagicilor sa fiti iubite si sa va bulgariti ca vad ca aveti zapada mai peste tot in tara.

O zi faina sa avem!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput