FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Corect...e fata mare Alma...dar nici chiar asa...si oricum, eu de pe la job ma forumimez
Am pus poza noua la avatar...sa vedeti cat de mare e fetita mea

Eu merg la intalneala daca ne nimerim acolo...dar nu beau nici macar cafea pe perioada stimularii...in schimb la un pahar de vorba sunt dispusa oricand

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

hei gagici ....si eu sper in ianuarie sa fiu ok si sa incep stimularile, dar depinde de nebunele astea de chisturi.
Cu mare drag m-as vedea si eu cu voi la un pahar de vorba, eu nu beau coffe de obicei .
Doamne ajuta sa fie bine pt toate .

Imi e groaza de ce-mi aduce inceputul de 2013 . A fi cumva .

catelusa ta,IMiMS, are un botic tareee dragalas
va pusi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Imims voiam sa stiu cati bani sa schimb in forinti.....la consult banuiesc ca o sa-mi prescrie medicatia.Nu inteleg la ce te referi cand spui "dr iti va prescrie tot timpul alte doze,in functie de cum reactionezi la stimulare...mai poate sa si schimbe cate ceva".
Sa nu iau toata cantitatea de medicamente prescrise, pentru ca atunci cand revin la Szeged si fac monitorizarile inainte de FIV,imi poate prescrie alte medicamente? Si ai cumva adresa farmaciei?
Din intamplare mai stiti cumva cat au costat medicamentele? ca ordin de marime...stiu ca difera...
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Imi, vad ca Alma e mare deja ca abia mai intra in poza de profil, ai ce mi place de ea , ti-o

eu beau cafea ,dar adevarat cand incep tratamentul stop cafea , si doar apa plata si ceaiuri de plante sau fructe.

Dar eu in Ianuarie doar histero o sa am asa ca inca o cafeluta mai merge si pentru fete un pahar plin de vorbe!!

O dupa amiaza faina va doresc sa fiti iubite!!!!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Maxia si eu asa am auzit de la alte fete ca n-are rost sa-ti cumperi tot tratamentul deodata,deoarece dr. iti face monitorizari si-ti spune daca maresti doza,daca mentii sau daca -ti creste doza de hormonale.
Sper sa nu te fi informat gresit.
pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela,nimicuta in ianuarie....nu avem banutii inca si eram hotarati sa facem cu un anumit medic de la noi daca va continua subprogramul,ca era mai ieftin si pt noi,dar medicul respectiv nu va fi la clinica la anu,deci....noi in pom si pomu-n aer

eu beau cafea,o iubesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

"neatza si weekend placut!!!

Maxia...pai nu are rost sa-ti bati capul de acum...dr nu-ti va prescrie la primul control tot tratamentul pe toata durata FIV-ului,ci doar pe primele 3-4 zile...si apoi in functie de ce vede la eco,iti va prescrie mai departe,pe 1-2 zile tratamentul,pana terminati.
Nu stiu sa-ti spun cati ft sa schimbi...eu am mers cu cardul meu de salar,in lei,si am platit peste tot cu el...asa mi-a fost mult mai usor,si si schimbul valutar e mult mai OK.
Poate citesti pe primele pagini,vezi acolo ceva preturi.
Adresa farmaciei nu o stiu,iti va spune dr...e oricum fff aproape de clinica.

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

la multi ani tuturor sarbatoritilor/sarbatoritelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

La multi ani fetelor care sarbatoresc astazi!
Acum am inteles cum stau lucrurile. Voi vedea dupa consultatie.Am emotii...
Multumesc pentru sfaturi si vreau sa va spun ca forumul acesta este de mare ajutor celor care mai au o speranta....Fiv.

Imi...Alma este superba si o dragalasa! sa o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Buna seara fetele,la multi ani celor care azi isi sarbatoresc ziua onomastica,sau ziua de nastere
Ma bucur ca sunteti asa de multe care veti incepe in ianuarie un nou fiv,va dorsc sa fie cu
eu se pare ca in februarie voi incerca din nou,cel putin asa a zis Zadori ca e ok,a treia oara sper sa fie bine pana la capat.oricum astept sa treaca timpul cat mai repede,nu mai am rabdare sa stau asa nefacand nimic.
Maxia tu cand incepi stimularea?acum in decembrie?
saptamana viitoare ma duc la control...am emotii,pentru ca dr care m-a chiuretat,a zis ca a vazut un polip,dar eu eram ametita si nu am intrebat unde?mi se pare bizar,ca am fost la mai multi medici in ultimele luni...cum de nu a vazut nimeni nimic.....??????....sa fi crescut asa repede?eu sper sa nu fie nimic....ca de nu si pe mine histeroscopia ma asteapta
Olimp ce mai faci?ne-ai parasit de tot?ce face burtica?stiu ca mergi luni la control...sa vii cu vesti superbe
Va pup pe toate ,va doresc un weekend frumos.

Mergi la inceput