Prietenii lui Mos CRACIUN

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alexan, daca nu vor fi pb cauza de vreme, poti ridica coletul vineri intre 10-17. Pt copii mici nu prea am avut (ce am strins au luat acum 2 sapt calea Asociatiei Robert Half). Sper ca am reusit pe Oana sa o rezolv cit de cit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:


Am ridicat si eu azi coletele de la Ralcat.
Am primit incaltari noi ptr toti copilasii,un trening ptr Gabriel,bluzite noi groase ,sosete noi,pantalonasi noi ,o lenjerie, 3 masinutze ,un puzzle ,o papusica,un avion si duclciuri.

Raluca,iti multumim f mult ,sunt superbe toate lucrusoarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mihaela, mi-ai dat o veste tare tare buna, aveam emotii cu Daria daca ajung pachetele ... cu ninsoarea asta.
Spune-le tu din partea noastra ca Mos Craciun exista si ca are niste inimoashe care-l ajuta

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
fetele din Bucuresti cu familii in apropiere: Teleorman, Ilfov, Giurgiu, Dambovita


Alexa1985, Miremia, Papanash, Aka, AndreeaAs, Ralcat

(pt fam. din Copaceni propusa de Ralcat in campanie ma voi ocupa eu, in afara de fam din Dambovita)



Mentionez ca alimente gen: faina, malai, cereale, pesmet, gris, paine feliata au fost donate de Titan si sper ca vor ajunge saptamana asta la destinatie (cu spirjinul BLC). Ma gandesc la cond meteo care pot strica planul.




Alinuk[/red]
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Alinuk, saru mana ta ca te ocupi si de Niculina si ai ei , stiu cat esti de prinsa cu organizarea, multumesc ca ai preluat tu familia.

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Raluca

Am uitat sa spun ca au primit manusi noi si o caciulitza cu fular ptr Andreea ,tot de la Raluca.
Mai trebuie sa primesc masinuta cu telecomanda ptr Robert si papusica cu carucior ptr Ana-Maria si vor primi tot ce si-au dorit.
In afara de astea eu cred ca niste fructe si alimente ar mai trebui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La Bucuresti si Galati nu au ajuns coletele ?



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Azi am ridicat un colet imens de la deni din Germania si unul de la boticelina.Daria al tau nu a ajuns,cred ca maine
Incerc maine sa rezolv cu Manu sa ajunga la depozit
O seara buna

Mika am vazut pozele cu copiii de la Blejoi.........m-am bucurat alaturi de ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

fetele cu copii in famililiile din tara: Cluj, Neamt, Bacau, Galati, Constanta

Laura-s, Laura25, Eumada, Rall, Boticelina, Mickaeela


va rog sa va faceti niste calcule estimative pt ce va ganditi ca aveti de cumparat copiilor (cadouri neacoperite + alimente)la care mergeti si sa ne comunicati un buget necesar
[red]






Alinuk, probabil se va face un fond/copil si la Cluj e ok sa-mi virati doar jumatate din suma alocata/copil; nu s-au prea acoperit nevoile copiilor la Cluj, dar voi cumpara din ceea ce-mi virati voi si din banii virati lunar de Turturica.
Daca noi avem un inger pazitor la Cluj (Turturica ), atunci sa facem un cadou si celorlalti copii ai nostri de Craciun si sa mergem la ei asa cum se cuvine....si vom merge fetelor pentru ca sunteti extraordinare, ati reusit un lucru minunat cu evenimentul de la Opera, ati strans multi bani pentru copiii nostri si mai aveti inca de lucru cu licitatia.

Va multumim tuturor ca ne ajutati sa mergem incarcate la fel ca Mos Craciun la copiii nostri.

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am scris si la generale, dar voi scrie si la voi... cum altfel!?

Actiunea incepe sa capete contur!

Astazi au plecat catre Constanta, Cluj, Galati, Bacau si Neamt
baxurile cu produse TITAN.
Prin bunavointa si sprijinul celor de la BLC Curier, carora le multumim si pe aceasta cale.

De asemenea, astazi impreuna cu fetele am realizat pachetele pentru copii. Maine vor pleca spre fete inimoase din tara si apoi catre copii.
colete pt copii

mai multe img
aici

Tot astazi au sosit si coletele cu cizmultize noi, gecutze, papusi, etc, superbe!!!
Deni

Le-am distribuit in functie de varste, sex, nevoi catre copii.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Am o mare rugaminte la Rall, Boticelina si Miremia. Stiu ca-s zapezi la voi, si am emotii, au ajuns pachetele cu bine? Am vazut pe subiectul de la generale ca au venit avizele ... dar dupa aia liniste si m-au luat emotiile ... e totul ok? Le-ati putut lua ? Sunt intregi ?
va pup si abia astept sa ziceti ceva

viperisme

Mergi la inceput