Prietenii lui Mos CRACIUN

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Astazi BLC Curier a preluat coletele pentru fetele din tara.

Estimez ca in cursul dupaamiezei de vineri vor sosi.

Tot astazi, pt cine nu a vazut, am reusit sa ajungem la copiii din Copaceni - Ilfov

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176100

Am fost impreuna cu Cricor.







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Minunat, Mosul a ajuns la primii copii.

Felicitari Alinuk si Cricor si fetelor care au facut posibil acest lucru .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Nu se putea ca altcineva sa dea startul Calatoriei lui Mos Craciun .
Zambetele si sclipirile de bucurie din ochisorii copiilor,merita fiecare secunda acordata acestei campanii.
Sa speram ca si la anu' sa fim sanatosi si la fel de voiosi sa putem continua

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat

Am o mare rugaminte la Rall, Boticelina si Miremia. Stiu ca-s zapezi la voi, si am emotii, au ajuns pachetele cu bine?


Am raspuns aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175725&whichpage=14 (in caz ca mai vede cineva intrebarea si crede ca a ramas fara raspuns )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Fetele din tara si din Bucuresti care au copilasi in grija din campania aceasta, va rog sa trimiteti conturile pe PM catre Papanash in care vi se pot face transferuri de banutzi pentru restul cumparaturilor necesare (ce nu s-a acoperit dupa ce ati primit sau mai primiti zilele astea):
alimente, cadouri neacoperite...etc

de ex pt fam din Priboiu cu 6 copii si pt cea din Tatarani cu 7, eu am cumparat de aprx 300lei/fam ce se vede:
aici



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

m-am vazut cu sotul lui Dididi care mi-a adus ceva hainute si incaltaminte pt baietel de 3 ani

Le-am pus direct in portbagaj si le voi directiona lui Andrei, baietelului din familia Badescu - Priboiu
la care mi-am propus sa ajung maine


Didi





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Vineri au ajuns si la Piatra Neamt coletele trimise prin BLC (). Am primit paine, gris, faina, pesmet, fulgide porumb si malai. intr-o cutie separat am gasit cateva hainute (unele noi, cu eticheta ) potrivite lui Gheorghita, Cristi, Alina si Catalin. Tot in colet erau 3 puzzele si 2 jucarioare si 2 perechide cizme si 2 perechide tenisi. Cizmele si tenisii mai mici vor ajunge la Elena si Alina din Valeni, tenisii albi la cealalta Alina, din Piatra.

Cei 3 copii din Valeni au primit de Mos Nicolae mai multe haine, asa ca nu are rost sa le inghesuim casuta cu altele acum.

Ce ar mai fi nevoie: banuti pentru masina cu telecomanda pt Catalin, pt. papusa Alinei, pentru 2 cadouri pt Gheorghita si Cristi. As mai vrea sa le cumpar la toti manusi, caciuli si sosete groease (cred ca 70-80 de lei ar fi destul). Ar mai fi nevoie de banuti sa cumpar alimente pentru 2 familii (pt cei din Valeni cumpar din banutii donati pt ei), fiecare cu 2 copii (inclusiv un pic de carne - un pui, o caserola cu carne tocata, o bucatica de carne pt friptura).

Cu bucurie imensa in suflet pot sa spun ca famila din Valeni va avea sarbatori luminate. Datorita donatiilor Mihaelei, prietenilor si colegilor LoreiG76 si a dragilor mei colegi de servici (nu cred ca citesc aici, dar vreau sa le multumesc, sunt niste copii minunati!) avem bani sa le cumparam generator electric. Tot datorita unor prieteni de aici din Piatra, Elena va primi de la Mosul bicicleta mult dorita. Iar multumita Mariei, colega mea de serivici, toti vor pasi in lumea povestilor pentru ca vor primi un DVD player pe baterii, o cutie mare cu baterii de rezerva si mai multe DVD-uri cu povesti. Acum stiu ca Mos Craciun exista! El a deschis sufletul si inima celor ce au donat pentru acesti copii. Le multumesc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura25 ma bucur ca au ajuns cu bine coletele.

Vei primi virament cu banutii necesari la ce ai spus ca mai trebuie acoperit.

Ne bucuram si noi alaturi de tine si de toti prietenii care au pus umar langa umar pentru acesti copii.


drum bun Mosului catre ei!





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Au sosit si la Cluj pachetele; multumesc mult tuturor; am primit asa: faina alba, faina de malai, pesmet, gris, paste, franzele, fulgi de porumb de 3 feluri.
Au mai sosit si cate un pulover sau un blug nou pentru fiecare copil.
Pentru Dani am primit o haina groasa, la fel si pentru Sebi.

Mai trebuie sa cumpar:
Incaltaminte de iarna pentru toti copiii, nr. 23, 26, 27, 34, 37 si 39.
Haina groasa: Marius 3 ani, Luca 5 ani, Vasi 5 ani.
Pantaloni grosi (am primit pentru Marius ) mai trebuie pentru Luca 5 ani, Vasi 5 ani, Dani 9 ani.
Trening roz pt Lavi
Doua instalatii de brad si globuri
Jucarii voi mai cumpara o masina pt Luca si in rest duc ceea ce-am primit de la voi - o masina, un robot, un bayblade nou si DVD-uri, Luca va fi foarte fericit, va avea o multime de desene. Multumesc mult.

Apoi va trebui sa cumpar mancare (carne, carne tocata, ulei, zahar) si fructe si ceva dulce pt copii.

Va multumesc tuturor ca vom face si acest Craciun minunat pentru copiii nostri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara...
Am vorbit cu sotul meu...el mi-=a sugerat sa merg pana intr-un anume loc cu masina,intre Craciun si Anul nou....si de acolo Monica sa vina cu caruta cu cai a unui vecin sa ia,in caz ca aveti si pentru ea ceva.

Asta ar insemna ca eu incerc sa trec muntele si sa ajung pana la combinat,urmand ca de acolo Monica sa care cu caruta cu cai.Acum sunt zapezi mari aici si ninge iar..

Monica va fi acasa dupa cele trei zile de Craciun, adica 28,29 decembrie...atunci pot incerca sa merg,in caz ca am ce-i duce.

A primit un frigider si are unde pune si alimente perisabile...iar..mingea lui Gabi,baiatul ei si masinuta cu telecomanda ...oare le-a luat Mosul?

Va pup.

Mergi la inceput