Nasterea la Regina Maria

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui EVA_1521

va pup fetelor
si eu tocmai am semnat contractul cu maternitatea RM.
Am 24 sapt. de sarcina ...sarcina gemelara... 2 baieti
DPN este 30.03.2013...am stabilit cezariana la 37 saptamani...aprox. 10 martie 2013 cu dr. Silviu Predoi.
va citesc cu drag si bravo mami_papatot ca ai initiat acest subiect


23+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa



Eva, iti spun in rimul rand bun venit si felicitari pentru veselia din burtica ... Doamne Ajuta sa se faca bb-ii mari si sanatosi si sa vina cu bine pe lume ! Vreau sa iti spun ca eu am nascut cu Predoi la primul bb ... si el nu mi-a scos niciun fir, apropos de stresul meu numero 1 ! Dar am nascut la Medlife ( la vremea respectiva nu puteam naste la o clinica privata cu medicul meu asa ca m-am dus la ei si l-am ales pe Predoi).

Ma bucur ca gasesti initiativa mea una buna ... m-as bucura ca aceast subiect sa ajunga departe ... chiar ma gandeam sa facem o listuta cu fetele care urmeaza sa nasca acolo, cu datele lor, medici etc.

Ce parere aveti?

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 29+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

:)) o sa te distrezi in timpul nasterii are o echipa misto parvu


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Sunt sigura! Din "barfulite" am auzit ca melodia preferata in timp ce coase este "Ma iubeste femeile!"...el a fost primul medic ginecolog la care am mers ... si m-am dus destul de tarziu ... pe la 21 de ani ca deh, asa am fost eu, fata cuminte si ma vedea ca sunt stanjenita si mi-a zis in gluma ... e ," acum, n-o fi sa cada bila de pe ASE tocmai din cauza dvs."...

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 29+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jules_2013 spune:

Hello mamici & burtici!
In sfarsit m-am inscris si eu aici, dupa ce m-am tot documentat de zor...
Sunt o burtica de 33 sapt si urmeaza sa nasc la Regina Maria in februarie.
Am semnat contractul la Baby Expo, cu discount pt nastere naturala.
Dr mea - Alina Craciun, care mi se pare extrem de proffi, implicata, dragutza si placuta, exact cum mi-am dorit!
Sper sa decurga totul bine si bebe sa vrea si el sa se nasca natural; asa ca ma tot intreb - si vroiam sa va intreb pe voi: daca va fi totusi nevoie de cezariana ce tarif se aplica?! Nu e specificat in contract, asa ca sper sa nu se considere cel maxim!
Cum a fost in cazul vostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Jules, la prima nastere, scria in contract prerul si pt nastere nat si pr ceza. Poti intrreba cand mergi la consultul cu anestezistul, sau sa dai un tel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jules_2013 spune:

Mersi mult, Alice!
In contract scrie ca daca pacienta se razgandeste ulterior in privinta pachetului de nastere ales, va achita diferenta de pret, in functie de saptamana de sarcina.
Insa nu scrie care e tariful daca se impune cezariana (ca nu s-a intors bebe, ca are cordonul ombilical in jurul gatului, etc)...deci nu din dorinta pacientei.
O sa ma interesez si revin cu informatii...presupun. Ca e util si pt alte burtici viitoare mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Jules, cand am nascut eu erau doar 4 pachete : nastere naturala fara celule, nastere naturala cu celule, cezariana cu, cezariana fara :)
Nu cred sa fie diferenta de pret in situtia in care se impune cezariana sau se alege. Consumabilele, sunt aceleasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Bun venit Jules! Vad ca suntem de o varsta deci e posibil sa nastem in aceeasi perioada. In functie de pachetul ales cez presupune aprox 1400 ron extra. Uita-te in contract in anexa, acolo unde ati bifat tipul pachetului.

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 33+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Oricum pt orice lucru in plus, care se plateste. Semnezi inainte, sau te informeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Oricum pt orice lucru in plus, care se plateste. Semnezi inainte, sau te informeaza

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Good to know!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si 33+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Jules,

Si eu o sa nasc la Regina Maria, insa undeva pe la inceputul lunii aprilie, cu Dl Dr Vythoulkas si avem sanse mari sa fie naturala toata treaba :)

Cand am facut contractul cu ei am pus multe intrebari. Eu am facut contractul inainte de 25 saptamani, ca sa am varianta de pret mai buna, la care s-a adaugat 10% discount din abonamentul pe care-l aveam cu ei.

AM optat pt nastere naturala, pachetul premium care, practic cea mai ieftina optiune pe care o au. Mi-au spus ca daca se pune problema unei operatii de cezariana, atunci voi plati diferenta aferenta aceluiasi pachet, cu aceleasi discounturi, in niciun caz alta optiune mai scumpa.

In orice caz, orice nelamurire ai, cel mai bine, intreaba direct consultantul si pe mail, sa fie oficial, sa nu-ti zica ceva la telefon si sa se razgandeasca pe mail. Iti spun asta pt ca initial am dat peste o tipa consultant care m-a dezmagit complet, aproape ca am plecat plangand si ingrijorata dupa ce am vorbit cu ea si asta cu toata dorinta mea mare de naste la Regina Maria, cu al meu medic. Am cerut alt consultant care sa-mi raspunda la intrebari si a fost super ok.

27+ cu o buburuza

Mergi la inceput