La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase bulgarasilor sarbatoriti!


Mady ma bucur ca ati incheiat contractul si aveti casuta voastra. Sa fie intr-un ceas bun... si odata mutati acolo sa aveti parte numai de bucurii.
Lalitzuza
Lexi si mie mi s-a parut foarte interesanta chestia... cu musca.. Pentru copii mai mari aveau si alte chestii... catei, iepurasi...

O seara linistita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

seara buna,

Mady, felicitari pt casuta!! s-o stapaniti sanatosi si fericiti! sa va traiasca si mignona domnisoara, e dulce foc in poza de la avatar

Anca, pls, lasa depresia! e dementiala Adeluta, stii, da?

Beatrix, v-apropiati de aniversare...nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut anul asta!!

Georgia, voi cum sunteti?

Lali, pai o fi bine?! ma bate si pe mine gandu' d-o escapada romantica en famille prin mai, sa ne fie copiii sanatosi si mergem!

noi suntem bine, nici mie nu-mi vine a crede bebElina papa piure de legume (pastarnac, patrunjel, dovlecel si sfecla rosie) cu orez, cant. sanatoasa, cu o mica (,) completare de lapte (max. 50 ml), asa ca pot sa ma laud si eu c-o masa de solide! am incercat-o si cu banana, bucatele, si nici nu respira . maine vreau sa-i bag ou de prepelitza, sa vedem...
de vreo 3 zile merge de-a busilea, e-ndragostita de toti papucii si de toate sertarele, in care-si prinde desh'tele de cateva ori pe zi, da' nu se lasa!
a invatat sa "danseze" si e innebunita dupa muzica sper s-o tina!
ieri i-a mai iesit un dinte (incisiv lateral superior), dupa mai bine de 3 luni de pauza (la 6 luni si 6 zile i-au iesit incisivii centrali de jos). maine cred ca-i iese si perechea, si centralii . si nu are nimic: nu tu agitatie, nu tu febra, nu tu scaune moi...doar ca roade si musca orice, inclusiv pe mine. ba, in ultimele 2 nopti, a si dormit lemn, mai bine de 12 ore!

io mi-s varza insa! am racit rau acum vreo 3 sapt, am luat de la fii'mea a mare, si am facut un pui de sinuzita (pe langa o tuse cumplita), cu niste dureri de cap infioratoare... de app. o sapt iau augmentin, da-n afara de faptu' ca nu-mi mai curge nasu' si tusesc mai "soft" un pic, nu vaz nicio schimbare...si ma doare capu' de mor!! are careva vreun remediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Andrei si Ilinca!
La multi ani, tebligia! Acuma vad ca esti nascuta in acelasi an cu mine!
Mady, ma bucur ca Ilinca e bine. Se pare ca se ia la intrecere cu fii-mea pentru locul 1 la categoria "cel mai usor bulgaras".
Maria mea e racita, vorbeste ca din butoi si de aseara a inceput si cu tusea. Ioana nu are nimic din toate astea, in schimb iar incepe sa fie mai calda ca de obicei. Sper s-o scoatem la capat repede, sa nu apuce sa avanseze boala.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Buna dimineata,

Poftiti la cafea, eu am baut-o deja.

La multi ani, Ligia!

Noi suntem mai bine, Vladut face aerosoli de doua ori pe zi si sper ca pana vineri cand mergem la dr pediatru sa fie ok, iar taica-sau e a treia zi de concediu medical, pe care l-am obtinut cu greu si m-am si certat cu astea de la cabinetul medicului de familie care lipseste ca deobicei si pe care urmeaza sa-l schimb saptamana viitoare. Amelia, mutlumesc de numar, am fost aseara si am discutat cu dr si se pare ca ne mutam la ea, sper sa nu ma dezamageasca si ea.

Ceea ce nu amm rezolvat este mancare lui Vlad, in continuare nu mananca mai nimic afara de lapte, am reusit sa-i dau banana, iaurt si lapte cu cereale. Maine are o saptamana de cand refuza hrana solida, in schimb bea la lapte in disperare, aseara la culcare a bagat 7 cupe si la roa 2 s-a trezit rupt de foame, i-am dat numai trei cupe si saracu doar cu alea a ramas pana dimineata ca eu am fost rupta de oboseala si nu m-am mai ridicat cand a inceput sa maraie si s-a culcat la loc.

Georgia, cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Lali..io ma mult pe facebook.Si Matza la fel


Suntem bine, in linii mari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare!

Bulgarasilor sarbatoriti!
Cati, cu intariere! sa fii sanatoasa, fericita si numai impliniri iti doresc!

Mady, felicitari pt casuta! Sa va aduca multa fericire si sa fiti sanatosi!
Olgutza, felicitari si voua pt masa de solide! Sa o tineti tot asa si sa ne aduci numai vesti bune! La fel, Alexiei, felicitari pt rezultatele bune si sa o tineti tot asa!
Lexi, ma bucur ca a papat mai bine Johana. M-am uitat pe curbele de la noi, l-a greutate si-a mentinut curba de P3, iar la inaltime s-a dus la P25 (am luat in calcul datele de la nastere si cele pe care le-ai spus acum). Dupa mine, inca nu sunt motive de ingrijorare! E adevarat ca este sub medie (curba P50), atat la inaltime cat si la greutate dar nici voi nu sunteti foarte mari! Insanatosire grabnica Mariei!
Suzy, va doresc si voua sa va revina pofta de mancare cat mai repede!
Lady, ma bucur ca sunteti bine!

Noi, sau mai bine zis eu, am intrat in febra pregatirilor. Nu-mi vine sa cred ca grasu' meu face un an. Pe vremea asta anul trecut eram pe perfuzii contra contractiilor, cred ca n-am sa uit niciodata experienta asta! Slava domnului ca totul bine!

O seara minunata,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

multumesc fetelor pentru urari va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Andrei, Ilinca
- da lexi--suntem la categora "usoara"
- la multi ani, Ligia!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

asta, Lady:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara si de la noi.
La multi ani Ligia cu sanatate,fericire si impliniri.Petrecere frumoasa alaturi de cei dragi.
La multe lunite Ilinca -sa cresti mare si frumoasa.
Multumim fetelir pt urari cate un pt fiecare .Nici nu imi vine sa cred ca au trecut 10 luni.
Olga-sa dea domnul sa fiti ok si sa faceti concediul dorit;felicitari pt schimbarea de meniu...sa tina cat mai mult.
Suziq-sanatate lui Vladut si taticului,hai sa ne dai vesti bune cand va intoarceti de la dr.
Lady- cred ca o sa apar si eu pe FB in curand...

Mergi la inceput