La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Olgutza, bravo pt progresul cu mancarea. Se prea poate sa va scapati incet incet de probleme. Ma gandesc ca si ceilalti care se foiesc noaptea de cand s-au nascut - printre care si al meu - au o oarecare intoleranta la ceva, nedovedita medical. Altfel nu as intelege in veci cum unii sugari dorm neintorsi iar altii desi vioi ziua, mancaciosi si sanatosi tun ne freaca constant noptile si asta luni de zile. Dar... sanatosi sa fim.

Luiza, ma bucur ca te-ai inteles cu dr. Ti-am spus, eu mari pretentii nu am de la ea, ar fi imposibil sa ii ceri unui medic tanar si fara experienta prea multe, dar pt medicina de familie si ca si disponibilitate pana acum mi-a placut.

Lali, se face maine poimaine un an de cand ne-am intalnit la casa cu flori, ma apuca nostalgia cand ma gandesc. Neaparat sa ne vedem si cu celelalte imediat ce vii in TM, please, I miss you!

Beatrix, spor la pregatiri! Te cred ca esti emotionata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Citat:
citat din mesajul lui adc

Buna dimineata!

Olgutza, bravo pt progresul cu mancarea. Se prea poate sa va scapati incet incet de probleme. Ma gandesc ca si ceilalti care se foiesc noaptea de cand s-au nascut - printre care si al meu - au o oarecare intoleranta la ceva, nedovedita medical. Altfel nu as intelege in veci cum unii sugari dorm neintorsi iar altii desi vioi ziua, mancaciosi si sanatosi tun ne freaca constant noptile si asta luni de zile. Dar... sanatosi sa fim.


Amelia, imi pare tare rau ca va "chinuiti" asa, insa ma bucur mult ca ai spus-o tu! Constientizarea si, implicit, recunoasterea unei "probleme" fac lucrurile sa fie mai usoare - cel putin pt psihic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Alexandru!
La multi ani, puiutza!
Beatrix, am primit mesajul tau pe mess, iti trimit sms.
Noi am trecut-o pe Jo pe Aptamil nr. 3. Humana nr 3 e fff prost, nu se dizolva bine deloc, se face ca un mucilagiu, infunda tetina mereu si copilul nu poate bea ca lumea si se enerveaza. Nu ma intrebati de ce am ales tocmai Aptamil, era o gama foarte mare de marci de lapte praf, asa ca am zis ca incercam pe rand, daca nu-i place unul, il incercam pe celalalt si tot asa. Insa se pare ca-i place, a papat bine, iar azi noapte s-a trezit doar o singura data. Doamne ajuta!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Multumesc fetelor pt urari!!! Sa vedeti ce tuta sunt, eu abia acum mi-am dat seama ca fii-miu a facut 9 luni. Halal mama

Olgutza ma bucur tare mult ca ati inceput sa mancati si voi. Doamne ajuta in continuare!!!

Am inceput si noi sa mergem de-a busilea de cateva zile si sunt stresata cu mizeria de pe jos, caci intr-o zi se face mare jeg. Nu reusesc nicicum sa dau cu aspiratorul cand sunt singura cu el. As da zilnic, dar....nu se poate.

Ieri am introdus si noi ficatelul si i-a placut mult. A mancat tot din farfurie. I l-am facut cu cartof dulce.

Beatrix spor la pregatiri O sa avem primul sarbatorit

Georgia ai primit pm de la mine?

Sanatate bulgarasilor, dar si mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI PUIUTA!!!! Sa ai zi minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ce mai fac zanele bune?
lma ,pt sarbatoritele saptamanii,sa fiti sanatoase ,fericite si sa va bucurati de bb(ii)

sar'na de intrebare suntem ok
urmeaza sa merg la dr sa vedem ce plan de "preventie" imi prescrie ;oricum ca prima masura nu o scot pe vant afara si nici mall nu mai pupa ,pana la 18 ani (glumesc)..nu ca mergea ea mult cu noi prin magazin ca e mama care sta cu ea la nevoie ,dar nici atat nu o voi mai scoate, nu de alta dar de cateva ori s-au apropiat diversi copilasi straini de ea si au dat cate un stranut de-ala cu jet cu tot ..copilul tot copil ,de drag vin la ea,asa ca o vom cantona pe langa casa

suzi,iubita,ideea este sa manance solide cat mai bine , nu laptic ,cumva eu cred ca el nu mananaca solide ca are alternativa lapticului;eu cred ca sunt suficienti de smecheri sa stie ca ii dai tu ceva de papacic nu-l lasi nemancat ..stiu ca nu-ti ia in greutate cum ai vrea ,dar poate asta e ritmul lui;nu ca o incalzire iti spun ,ca stiu ca nu te consoleaza ,a mea are undeva la 7800gr si 74cm,e lunguta pt o fetita ,noi nefiind niciunul ff inalti,dar slabuta(acum ca a fost racita mi-a si stagnat , banuiesc ca a luat ceva si in perioada racelii a scazut)
lexi,mady,si noi langa voi categoria sumo de-aia parati

alexa, multumim pt urarile de 10 luni,esti mereu atat de atenta
vroiam sa-ti felicit micutul plimbaret,asteptam vestea sa merge in picioruse;nah a mea de-a busilea nu a luat-o ca nu o las pe jos,nu dati cu pietre,se trage insa in picioare,dar nu paseste nici tinzandu-se de ceva ..mai asteptam ca nu ne grabim nicaieri

olguttza,zuper ,ei da ,asa da...la cat mai multe mese solide inainte

olishka ,dap primit pm,..deja imi storc creierii

revin ca maraie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:


Georgia as vrea eu sa ma laud cu mersul in picioare dar mai avem de asteptat inca doua luni. Abia la inceputul lunii februarie vom trece la program part-time de orteze.... Problema noastra incepe sa fie dorinta lui de a se ridica... Se prinde cu mana de canapea si incearca sa traga un picior pentru a se ridica.
Sa stii ca nici mie nu imi placea ideea sa il las pe jos.... La inceput a avut o pilota, dupa care o patura si in 3 zile a luat-o singur de-a busilea... de nu-i mai ajungea patura...
Olguttza felicitari pentru reusita cu masa de solide....

Beatrix AMR 2 zile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Uaaa, ce de iconite noi!!!
La multe lunite, Tudor si David Cristian!
Sunt fff fericita ca Jo doarme f bine noaptea de cand am trecut-o pe Aptamil plus ca nu mai papa decat o singura masa pe noapte. Doamne ajuta s-o tina asa!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, asta incerc si eu sa-l fac sa manance solide bine si chiar le manca pana sa se imbolnaveasca, acumf oarte greu il fac sa manance si ce ma enerveaza cel mai tare a inceput sa ceara iara lapte noaptea, pem la 2-3. Azi noapte a baut lapte de doua ori, daca nu ii dau lapte se trezeste foarte des pana cedez si ii dau. OMS zice ca hrana de baza pana la un an e laptele, dupa un an voi vedea eu cum il dezvat .

Lexi si eu am patit cu 2 cutii de Humana cumparata din D&M sa se adune praful si sa nu se dizolve, culmea numai cu cele 2 cutii, o sa vedem si noi daca trecem la 3 sau direct la cel de peste un an.

Olga, eu am cumparat pana acum vreo 3 mopuri si sterg zilnic pe jos dar nu se vede, vad ca nu a patit nimic pana acum,

Fetele din Tm sa nu uitati ca ne vedem saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Lexi-felicitati sa o tineti tot asa...hai ca micurza Jo se da pe brazda sa cereasca mare.
Georgia - aceeasi pb aveam si eu cu mersul pe covor, el a" mers "taras...aveam o cuvertura pusa pe jos,spre norocul meu acum a descoperit ca se poate ridica si e mai frumos merge tinandu-se de ce apuca.inclusiv de mine..
Suziq- hai ca i trece gatutzul si se apuca iar de mancat..ai sa vezi ca-i baiat cumintel. Stiu ca urmeaza intalnirea, am sa fiu cu gandul alaturi de voi, dar musai ne vedem in dec.astept poze
Alexa - ma bucur ca ati gasit dr priceput si Alex e pe maini bune,cred ca abia asteapta si el mititelul sa poata merge..mai e un pic...
La multi ani bulgarasilor serbatoriti azi Tudor si David Cristian - sa cresteti mari si sanatosi.
Maama ce de ivonitze frumoase...

Mergi la inceput