La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alexa, ce chestie interesanta cu carticica aceea, nu stiam ca cei cu strabism nu vad imaginile 3d.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Sanatate la bulgarsii raciti! Noua nu ne-a trecut pana nu am facut aerosoli cu toate alea si acum suntem ok. A insistat dr sa-i dau si nurofen dar nu m-am bagat ca lua destule prin aerosoli.

Sacul de dormit- no way a zis grasunul meu asa ca tot dezvelita doarme.
Dinti- absenti :))

Usoara depresie la mama dar speram sa trecem peste, viata fara razele soarelui e .

O saptamana frumoasa si usoara! Spor in toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
La multe lunite, David Alexandru si Leon!
Anca, nu lasa depresia sa te acapareze, capul sus, mami, razele soarelui isi vor face aparitia cu siguranta!
Eu n-am avut ce face ieri si am consultat un grafic de crestere dupa ce am cantarit-o iar pe fii-mea si am constatat ca iar nu a luat nimic in greutate de saptamani bune. Ei bine, la lungimea ei, 72 de cm scris in acel grafic ca greutatea minima ar trebui sa fie 7800, ori ea are doar 7600. Sunt fff suparata, nu stiu ce sa fac. Copilul mananca, nu refuza mancarea cum facea sora-sa, dar mananca foarte putin cantitativ. Si nu pot s-o fortez sa manance mai mult. Nu stiu ce sa fac...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor...
- la multe lunite Davd si Leonard!!, la multe lunte tuturor bulgaraslor din weekend...
- la multi ani Cati, pt ierisa fii iubita, fericita alaturi de cei dragi!!!
-dr Anca-
- Alexa, ma bucur pt vestile cele bune...pup baietzelul
- Ileana, pup baietelul Tudor, ma bucur ca e ok
- Georgia, sanatate...
- noi mergem az la controlul de 10 luni...sa speram ca e totul bine...sa vedem cate kg mai are..in rest suntem bine, una dintre cumnate a ramas insarcinata, si e tare bucuroasa...numai ca na...smptomele sarcinii nu prea o lasa in pace, vomita toata ziua...sa speram ca va dura putin...in rest...aa, am semnat contractul...avem si noi o casa mai mare putin.....si acu tot umblam de colo pana colo...contracte la utilitati...etc etc...apropo stit cumva..daca vrem sa facem contract la gaze la noul apartament,tre sa ne schmbam mai inta buletinul?...suntem in cautare de mobila...ne-am dori sa ne mutam pana la Craciun...dar cine stie...
-Ligia, mi-a parut bine sa ne intalnim ieri...eram tare obosita...de la 7 juma eram treaza ( nu am putut sa-m fac somnu, ca tot am fost pe drumuri, si de aia aveam fatza aia asa obosita)
- f frumoasa ideea cu darurle de Craciun...dar din pacate, perioada asta e tare dficila pentru noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Mady, nu trebuie sa ai domiciliu acolo neaparat, cei care au mai multe proprietati ce fac? Noi acum vreo 7-8 ani cand am cumparat ap nici macar domiciliu pe Timisoara nu-l aveam si nici nu aveam de gand sa-l schimbam daca nu trebuia sa ne luam masina, era mult mai usor cu domiciliu la mama, le rezolva mai usor :D.

Lexi, problema cu luat-o in greutate am avut-o si noi si cred ca o mai avem. Ei cresc in ritmul lor, ceea ce am observat eu ca ajuta la luatul in greutate e laptele dupa fiecare masa, dupa ce se plangea Ileana ca iau prea mult in greutate si a descoperit ca de la lapte am inceput sa-i dau lapte dupa mesele de hrana solida si parca e mai durduliu. Acum cum a fost racit noi avem alta problema ca nu mananca solide deloc, am reusit sa-i dau un pic de iaurt, banana si cereale. Daca il fortez sa manance vomita, pediatra zice sa-l las in ritmul lui ca-si va reveni, voi vedea si asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutare dragele mele,desi am citit zilnic ce ati scris nu am reusit sa raspund nici uneia.Am avut parte de 10 zile splendide cat a fost sora mea in vizita- o adevarata gura de oxigen ptr mine,ne-am plimbarit ,am vizitat 2castele ,"shopingaiala" Andrei a fost super cumintel..deci in concluzie a fost superb.
Cati-La multi ani cu sanatate si multa fericire iti doresc.
Lexi- daca e vioaie, sanatoasa, de ce te stresezi?oricum graficele sunt orientative..fetele sunt mai finute....si au bbii ritmul lor de dezvoltare.un pt printesa
Aerlilian-ma bucur ca Tudor e ok cu sanatatea vad ca si cu greutatea sunteti pe drumul cel bun,imi pare rau de faza cu bona-ar fi tb sa iti spuna din vreme ...cu siguranta ai sa gasesti pe cineva potrivit pt Tudor,ai un pic de rabdare ...Ploile au inceput de mult aici...Parisul e frumos si cand ploua dar asa sa hoinaresti in doi....cu copilul cu carutul prefer zilele fara ploaie.
Adc ,Suziq ce fac strengarii cum se simt stiu ca bantuie ceva viroze respiratorii se pare ca tb sa ne obisnuim cu astea....chiar daca nu ne convine...sanatate multa si pup muschetarii grasunei;in Tm in jur de 10-15 dec.sigur punem de o intalnire pt baieti si un vin fiert pt mamici...mai vb pana atunci..
DrAnca- cum stai cu santierul,nu-i usor cu muncitorii am trecut si noi prin asta acum 3ani,tot am vrut sa iti spun ca e bestiala poza Adelutei.Capul sus mamico soarele este deja iesit tb doar sa il vezi.
Mady-felicitari pt noua casuta - stiu ca s multe de facut dar motivatia e mare-Aveti casuta voastra-sa fiti sanatosi si fericiti in ea !!!
Sanatate multa bulgarasilor bolnaviori scuze ca nu am nominalizat toate fetele dar si asa m am intins ....va pup pe toate si promit sa revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Sebastian Ioan si Andrei!
Ma laud si aici, a mancat fii-mea aseara pt. prima oara un borcanas intreg de legume, adica 190 gr. Sunt foarte incantata, sper s-o tina!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Multumim pentru urari!!! La multi ani bulgarasilor sarbatoriti azi, maine, poimaine ca la cat de rar intru pe dc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani bulgarasilor sarbatoriti saptamana aceasta.Sa fiti sanatosi si norocosi.
La multi ani ptr Andrei si Sebastian Ioan
Lexi- felicitari pt performanta lu Jo.Oare fiindca ai parat-o ieri de asta a papat, sa iti arate ca si ea poate?.[:D
Alexa -felicitari pt progresele lui Alex.Mititelul prin cate a trecut , se bucura si el de libertate de miscare.micul catarator
Kraluca- zici ca au iesit buni biscuitii iami iami poate ne scrii si noua reteta - cand ai vreme.
Lady,Matza,Bulinutza,Olgutza ce faceti, cum sunt copii?
Sanatate multa bulgarasilor bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Sebastian si Andrei!!
- am fost si noi la control ieri..erau asa multi copii bolnavi..pfff...Ilinca e bine, are 7400 grame, dar arata bine, asa a zis doctorita...are 71 cm..si cam atat...

Mergi la inceput