FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

marage asa e mai am doua zile pana fac beta, rezultatul la acest test in cat timp se da? am o stare de nedescris ba imi fac sperante ba cad intr-o depresie totala si ma gandesc ca daca nu o sa fie.toate fetele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Multumesc de primire!

Citisem ca se poate lua Clexane compensat si m-am prezentat si eu frumos la medicul de familie cu scrisoarea medicala si reteta de la ML. Aici surpriza#536; ma intreba pe mine med. de familie daca stiu ca se da compensat, apoi merge si intreaba un medic ginecolog de la care vine cu urmatoarea replica: Trebuia sa va scrie pe scrisoare trombofilie ca sa va dau reteta de compensat.
Am zis ca nu e real! La Menopur am inteles ca nu, desi acolo sunt cei mai multi banuti de dat, la Diphereline se uita med. de familie ca la felul zece intrebandu-m iar pe mine de ce ii apare pe lista din calculator 3 stelute si un diez ?!?!
Ei bine, dupa ce i-am facut teoria FIV-ului plec exact cum am venit, doar cu ceva nervi la purtator. Am reusit sa vorbesc la o farmacie sa imi aduca medicamentele, astfel ca ieri am reusit sa le iau pe toate. Stiam de la voi ca se modifica dozele, asa ca la Menopur am luat un nr. mai mic de fiole.
Voi ati reusit sa compensati ceva? Clexane chiar asa greu gasiti si voi ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

bine ai venit Ralu...eu personal la primul Fiv n-am facut clexane ca atunci cand s-a oprit in evolutie am aflat ca am mutatiile genei Pai1 heterozigote,la FET am avut in casa,cumparat demult,iar la dubla IA nu mi-a dat clexane,a zis sa nu arunc banii pe fereastra ca poate nu va fi o reusita(si a avut dreptate)si am ''stat'' cu aspenter...asa ca nu iti pot raspunde la intrebare...acum la Fiv 2 vad si eu cum stau lucrurile cu ''compensarea''
fetele ''albe''
Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Alilumi, draga mea, nu stiu daca ma mai tii minte.

Candva, vorbele tale m-au ridicat de jos, mi-au ajuns in sulfet si in inima si mi-au dat puterea de a merge mai departe. Si pentru asta iti multumesc inca o data.

Te rog, nu-ti risipi energia cu astfel de persoane, chiar nu merita.
Ele vor face tot ce stiu ele sa faca mai bine: sa arunce cu noroi si sa improaste venin indiferent de cauza.Indiferenta le va da uitarii.

Arabella
, fruntea sus si nu baga in seama astfel de rautati.Nimic pe lumea asta nu trebuie sa-ti strice tie starea si sa te opreasca din lupta asta din care toate vom iesi candva triumfatoare.
Astfel de persoane, cred, ca sunt tare nefericite.
Sa le lasam asa... cu amaraciunea lor. Bunul Dumnezeu Va stii Sa Le Umple viata si sufletul de frumos cumva, candva...

Va rog sa-mi iertati indrazneala de a scrie la acest subiect, dar n-am putut sa stau deoparte cand vad ca sunt persoane atat de nefericite si de neimplinite si care tin cu tot dinadinsul sa faca rau, chiar daca e doar verbal.

Va pup, si va urez BAFTA in tot ceea ce faceti bun si onorabil.Pana la urma asta ne defineste ca OM!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

amardia, esti in sufletul si rugaciunile mele, iubita! si te rog, nu iti cere scuze pentru ca ai postat aici... indiferent unde ducem aceasta lupta sau obisnuim sa postam, am trecut/trecem toate prin aceeasi suferinta si ne sustinem reciproc pentru ca ne intelegem! astept de la tine o veste buna in curand, closca cu doi puiuti !



mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ali multumesc mult pt cuvintele tale!

pup toate fetele,felicitari celor care au reusit,mult succes celor care sunt in focuri! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

alilumi, DOAMNA, e putin spus

Ma inclin in fata ta
Dumnezeu sa te binecuvanteze pe tine si pe Gabriel, fericit e el cu asa o mama


Curand, curand voi da vesti bune, cu siguranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor, no comment....opriti-o pe aceasta "doamna" nu are dreptul sa ne tulbure si deranjeze casuta noastra!
Arabela,big kiss de la Irinuca!!!
Alilumi,flacau mare are mami,pup

Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetele care sunt in focuri le uram bafta si tinem pumnishorii stransi
asteptam si valori la beta cu muuulte cifre...
pupam fetele

Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mamica noastra"alba" cu tripletii oare ce mai face? cum se simte?


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput