FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

deci... am asteptat sa imi adoarma pruncul ca sa pot sa tip... la luna desigur!!!
stimata doamna rebecca, matale stii sa citesti? adica sa constientizezi ce citesti, nu doar... sa citesti?!
hai impreuna sa recitim semnatura arabellei, draga de ea:
"Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv 2"!!!!
am bolduit pentru matale (accentuat) cu negru 2 cuvinte cheie.
asta una la mana...
doi la mana, cum iti permiti matale sa intri asa... cu picioarele... in drama unei terte persoane fara sa o cunosti deloc, si dupa ce ca nu stii sa citesti, mai faci si acuzatii fara temei? lumeee, lumeee, cand am vazut ca o numesti mincinoasa am luat foc de-a dreptul!
daca nu ai vreo treaba cu subiectul dezbatut pe forumul acesta si mai ales, daca nu ai niciun cuvant de sprijin pentru oricare sau pentru toate doamnele de aici, te rog eu, schimba locul! te vad cu un bebelus in brate (de esti tu cea din poza), poate esti mamica si copilul are nevoie de matale!
acum, poti sa ma balacaresti cat vrei, imi cer iertare moderatorului daca am sarit calul bunului simt (e prima oara cand mi se intampla asaaa, raaau de tooot), imi imbratisez fetele si ma duc sa imi revin naibilor din groaza ca exista astfel de persoane pe pamant!!!

strict... toate doamnele luptatoare, care au treaba cu subiectul

mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dl. dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebecca23 spune:

Sunt doamna am 41 de ani.Ce te aprinzi asa ?Eu nu te hartui,doar ma interesa de ce minti ca ai 2 gemene acasa si defapt nu ai ??? E pacat exista un Dumnezeu sus.Mai bine recunoaste si gata .Nu vad motivul pt care ai mintit nu ai castigat nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Alilumi,no comment!
exclusiv doamnele ''albe'' luptatoare si ...cu creierul in cap
Arabella,sper viitoare mami de 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebecca23 spune:

Stimata dna Arabella a mintit ca are 2 gemene,NU ca isi doreste 2copii. Asa ca vb in cunostinta de cauza.Si da copilul e al meu.Pe mine ma enerveaza faptul ca minte ca are copii.ASA CA NU MAI SARITI IN APARAREA EI DNA ALILUMI.DACA DORITI MAI MULTE DETALI VB PE PRIVAT.pana la urma sa fie sanatoasa dar nu e frumos sa minta asa in viata de zi cu zi.:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

...acum vad mai bine poza d.nei Mariana si jur ca nu o cunosc...nu stiu ce cauta pe acest forum,probabil sa ma hartuiasca,iar nu stiu ce castiga cu asest lucru...conversatia mea cu dumneaei s-a incheiat,i-am explicat ca poate sa scrie aici pana nu mai poate,din partea mea va avea un ignore ''total''...pacat de varsta ei...repet,nu o cunosc,nu stiu ce vrea de la viata mea...[pup
fetele ''albe''
Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Buna dimineata, fete dragi!

Sa aveti un weekend minunat!

Xoxojojo, Marystrumf asteptam vesti bune!

Flower, EllaE incercati sa fiti ZEN! Intr-adevar fiecare clipa de asteptare e grea, dar haideti sa-l rugam pe Mos Nicolae sa va aduca batai de inimioara!

Doar cine nu si-a dorit un copil nu poate sa inteleaga!

Eu am facut prima eco dupa ET. Inimioara bate! Sunt fericita si va doresc sa ma urmati! In schimb au aparut greturile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

rebecca, nu stiu cum sa ma exprim, ca sa ma intelegi mai bine:
1. nu ma/ne intereseaza contextul in care tu sustii sau crezi ca ai fost mintita despre faptul ca cineva de pe acest forum ar avea sau nu copii.
2. nu imi plac barfele. timpul meu este pretios, si nu il pot pierde vorbind de rau si de-aiurea pe privat, persoane pe care le sustin din toata inima in mod deschis, aici, la acest topic si la orice alt topic as activa!
3. chiar daca cineva ar avea o tarla de copii acasa, nu poate fi "tras la raspundere" ca se chinuie sa mai aiba unul, sau doi, sau oricati isi doreste sa aiba! si eu imi doresc mai multi si poate in viitor, ma voi hotari sa mai "chinui" inca o data, indiferent de parerea unora ca tine.
4. rafuielile personale nu ne privesc!!! aici suntem o comunitate unita, care lupta pentru acelasi scop nobil: de a deveni/redeveni mamici.
5. orice ai spune despre arabella, nu ne va afecata, pentru ca ceea ce cunoastem noi despre ea este suficient sa o sprijinim din toata inima si in masurile posibilitatilor noastre pana in panzele albe!!!
6. ma intreb si eu asa... chiar daca ar avea motive... de ce isi pierd oamenii timpul cu astfel de vendete puerile?! parca am fi la gradinita...
7. rebecca, repet: timpul este pretios. si la fel de pretiosi sunt copiii pe care ii avem. dar cei mai pretiosi sunt cei pentru care luptam sa ii avem. strange-ti copilul in brate, multumeste-i lui Dumnezeu ca il ai, si lasa fetele astea sa lupte linistite si optimiste pentru a avea si ele minunile lor. in loc sa te rafuiesti aici cu x sa y, mai bine bucura-te de maternitate! ca sa nu mai zic ca suntem in postul Craciunului si ar trebui sa fim mai buni, mai intelepti, mai iertatori etc.

P.S. la 36 de ani ai mei, daca cineva ma minte, imi schimb parerea despre el, nu recurg la "vanatoare de vrajitoare" sau aratat cu degetul (o doamna nu face asa ceva!), desi aici nu este cazul de minciuna.
si sa incheiem va rog acest subiect, pentru ca este OFF TOPIC!!!

iar pentru arabella: iubita, nu ai nevoie sa justifici nimic, da?! o imbratisare si un pupic special din partea mea!

doamne luptatoare


mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Buna dimineata! Ma primiti si pe mine aici ?
Ma alatur si eu voua, acum cand am terminat de citit toate capitolele de la acest subiect. Am trait cu emotie fiecare postare pe care am citit-o, am inteles multe lucruri ( inca mai am mici nelamuriri) si am inceput si am pasit si eu pe drumul pentru face FIV.
La noi va fi FIV cu ICSI si ma rog din tot sufletul sa avem cu ce sa facem.
Astazi am facut prima injectie de Diphereline si sunt mandra de mine caci este si prima injectie facuta chiar de mine. Mi-au fost de folos informatiile scrise de voi de -a lungul timpului si ... m-am descurcat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

...,înc#259; o dat#259; m#259; înclin în fa#355;#259; unei doamne adev#259;rate...off topic :aceast#259; "doamna"de 41 de ani mi-a dezv#259;luit"adev#259;rata"identitate în casuta de mesaje private...ori m-a lovit amnezia din senin,ori am luat-o razna dar nu recunosc aceast#259; fiinta care m-a h#259;r#355;uit ,jignit #351;i calomniat ,folosind o scriere agramat#259; #351;i un limbaj demn de cele mai intunecate cotloane ale ora#351;ului...am raportat #351;imoderatoruluiu#351;i,sper s#259; nu o mai "v#259;d"pe aici pe aceast#259; doamna"care nu poate tr#259;i de "grija "vie#355;ii mele private,navalind aici #351;i disturbadu-ne topicul...fete dragi,multumesc din suflet pentru sus#355;inere...scuze pt gre#351;eli,scriu de pe smartphone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

raluxas, bine ai venit si sedere cat mai scurta, asta insemnand ca acest fiv sa se lase cu o pereche sau mai multe de ochisori! Spor la injectat!
Si scuze de discutiile incinse de mai devreme. Bine ca nu se petrec des...

mami de Gabriel
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit (ambele cu dr. D. Albu)... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput