FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Arabella34,imi cer scuze daca ti-am dezaprobat unul dintre mesaje,insa am vrut sa fac acest lucru cu mesajele "doamnei" care te hartuieste,pe care am si raportat-o la moderator.Din greseala am apasat la tine un buton si nu mai pot face nimic acum.E greu de crezut ca mai sunt asemenea oameni ca "doamna"de 41 ani...

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Fetelor cred ca e cazul sa ignoram userii-troli ca rebeca23 care fara nicio legatura cu acest topic vin si trantesc cate o postare in ideea de a starni reactii (probabil simt nevoia de atentie si o cersesc in felul asta ).
Arabella nu-ti bate capul cu asa ceva: nu merita nici cea mai mica atentie din partea ta (si a noastra).
Alilumi draga de tine! Intotdeauna cu un cuvant bun pentru fiecare si gata sa ajuti pe toata lumea! Dar cred ca individa respectiva vrea tocmai sa creeze intrigi si discutii pe topicul asta, de aceea eu am preferat sa-i ignor mesajul.
raluxas bine ai venit si spor la gravideala

Pentru restul doamnelor, in focuri sau in asteptare, o imbratisare calda - in ciuda vremii urate de afara





-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Noi nu trebuie sa fim calme ? zen parca spuneati voi lasati deoparte intrigile unora si concentrati-va pe lucrurile frumoase !!!! trebuie sa ne pregatim pentru bebei veseli si sa nu ne incrutam caci sigur facem riduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Rebeca 23 ,acest forum este pt cele care ne chinuim sa facem 1 copil ,2 ..3 citi vrea fiecare ,mesajele tale au fost pline de rautate ,dar pe lumea asta sunt multe "specimene".........mai mult nu mai scriu,ca as jigni si chiar nu imi sta in caracter ,desi meriti cu virf si indesat .........!
Prietena de care va vorbeam ieri ,nu vrea o alta parere ,ea are incredere in dr Tutunaru , asa ca m-am rezumat la un sfat si atit !
Alumini draga mea te pup si imbratisez !
Pup toate fetele "albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

saluatare,
repar si eu dupa cateva zile agitate. sa o iau usurel de unde am ramas:
crystyne o sa modific imediat. eu tin pumnii in continuare.
cri*3 mie de la fundeni mi-au zis ca aspirina iese din organism in 10 zile, asa ca eu de fiecare data am intrerupt-o cu min o saptamana inainte de punctie si nu am avut prob. Clexane ar tb sa se elimine in 12 de ore
elbereth bine ai venit in leganusul indecisilor eu ma dau in balansoar si copilaresc
ellaE piciorele pe pereti nu mai au efect acum. putina miscare, numic exageret nu strica, dimpotriva pune sangele in miscare si ajuta la oxigenarea organelor, inclusiv a uterului. cunosc sentimentul, mie la primul fiv imi era fica ssa ma duc si la wc sa nu pierd embrionasii Relax !
wow ce imi citesc ochiiiii. d-na rebecca vad ca v-ati facut cont si ati intrat pe forum special pt a va lua de arabella. oi fi eu ca par alb pe cap, dar sa ma pici daca inteleg rostul acestei interventii total nepotrivite. daca aveti vreo disputa personala, ar fi bine sa ramana personala. dar a intra pe un topic unde toate fetele isi varsa amarul in incercarea de a avea 1 sau inca 1-2 copii cu asemenea remarci, e pur si simplu deplasat.
marage
alilumi ti-as la Like
ma opresc deocamdata aici, dar o sa revin
toate fetele dragi (-rebecca pe care nu o cunosc si nici nu imi doresc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Elbereth, de ce zici ca nu e bine sa faci imediat dupa fiv nereusit ET cu congelati/? si eu am fost hiperstimulata in septembrie si pe 14 noiembrie am facut al dolea Et. Tu ce perioada de pauza stiai ca se face? la mine a fost un singur CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

flower iti spun ce mi-a spus mie medicul cand am discutat cu el despre o a doua procedura (si eu nu am avut niciun fel de hiperstimulare sau alte probleme): mi-a spus ca ovarele au nevoie de aproximativ 6 luni ca sa se refaca dupa un tratament de stimulare asa cum este cel pentru FIV

Edit: La prietena Angelicai nu era vorba doar despre FET, ci si despre o noua stimulare, in ideea combinarii embrionilor congelati cu cei fresh.


-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Qiao mi-ai dat o idee cu "copilaritul". Ia sa iau si eu in calcul partea asta buna a balansului, ca mie nu mi-a dat prin cap pana acuma




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Hey domnite dragi

Ce se intampla aici?asta era cel mai linistit forum,eu zic ca cel mai bine cand mai apare cate o "frustrata "sa-i dam ignor...cred ca nimeni nu intelege mai bine decat noi ce inseamna sa te chinui sa faci un copilas.

EllaE iubita mea sa ai grija de tine si de puiuti

EllaMia ce faci tu,cum te simti?a inceput greturile?

Qiao doamna scumpa

Arabella draga mea

Liza si burtica

Annika

Elbereth

Raluxas bine ai venit printre noi.Eu am reusit sa-mi iau de 2 ori clexane compensat,nu trebuie sa scrie nimic pe scrisoarea medicala,dar depinde de medic.

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Elbereth, multumesc frumos pentru raspuns. Fetelor care asteptati testul, va dosresc mult succes!

Mergi la inceput