FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Lumi si Irinuca Hap , l-am prins si i-l dau imediat in direct .... azi - maine azi - maine are loc marea lipeala, si cu pupicul de la Irinuca n-o sa reziste sa nu se apropie de mami sa-l ia
Lumi cand spui ca ai vorbit cu Albisorul si te-a aprobat, te refereai ca gata sunteti deja pe drumul drept care duce la un/doi mic/i jucaus/i pentru Irinuca? Sau ca a aprobat (metaforic) venirea berzei pe strada lui Angi?
Oricum in ambele cazuri te felicit pentru rezultat pe vine

Angi pfiuuuuu mai ia putintel praf ZEN de la Qiao, e adevarat poate am luat eu prea mult... si nu a mai ajuns la tine. Acum ti-l retransmit.

Si da fete dragi va multumesc mult, gandurile voastre mi-au oprit sangerarea. Da, doar atat a fost nevoie bineinteles pe langa putin ajutor de la DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Angi nu mai fi suparata la toate fetele albe o sa vina bebe.
Ella E la tine sigur sa lipit sunt sigura ca e foarte lipicios, abia astept sa treaca saptamana sa vii cu beta, la fel si pe flower.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Fetele, cine are mai multe informatii despre blastocisti? Si oare se pot congela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

xoxojojo bineinteles ca se pot congela daca sunt de calitate, la fel ca si embrionii de ziua 3. ce anume vrei sa stii despre blasto ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Merci mult QiaoBing, asta vroiam sa stiu in primul rand, nu stiam daca pot fi congelati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Buna seara!!! pe toate!!!!
Maine am prima monitorizare, dar inca nu mi-a venit. Poate imi vine maine dupa ce termin la medic
La analize sa merg inainte de monitorizare sau dupa monitorizare ? Voi cum ati procedat?
Tot maine trebuie sa duc contractul... banuiesc ca si voi ati facut la fel, nu ?!?
Am emotii pentru maine! Sper sa fie ok si mearga toate bine de maine mai departe!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Raluxas,eu n-am dus nici un contract la primul Fiv ca...n-am avut ce duce,nu mi s-a dat nimic la mana...despre ce e vorba in contract?,multa bafta...fete,ceva despre mult asteptatele fonduri mai stiti ceva?
fetele ''albe''
Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

este mai exact un Consimtamant... ne dam datele si luam la cunostinta ce presupune FIV-ul, ce sanse de reusita sunt, ce anume poate sa influenteze nereusita... mai sunt de ales niste optiuni in caz de nerecoltare de ovocite, de imposibilitate obtinere proba sperma, etc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Ralu draguta succes maine la monitorizare

Cu cine faci?eu cand ajungeam acolo ,inaine de a intra in cabinet la dr.o asistenta i-mi recolta sange,deci stai linisita .La ce ora ai monit?Eu peronal nu am dus nici un consimtamant......am semnat inainte de punctie ceva acte atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Raluxas relax, daca de la prima monitorizare ai emotii ce o sa mai faci in ziua punctiei? Iti spun eu o sa te bucuri de puterea drogurilor... da, si de oxigenul acela placut racoritor pe care il vei simti la nasuc .... asta daca ma intreaba cineva ce mi-a placut la punctie.
Nici eu nu am avut surprize rosii pana a doua zi dupa prima monitorizare. In principiu vor fi mai multe fete care vor avea maine prima monitorizare (la tura mea au fost mai mult de 15). Iti recomand deci sa ajungi cam cu minim 15 minute inainte de ora stabilita in schita. Primul lucru pe care il faci va fi sa mergi la Receptie MMF si le dai CI, te trec fetele pe o lista (in ordinea venirii), si vei fi chemata de o asistenta ptr recoltare analize sange si ulterior de dr ptr eco.
Maine, daca n-ai facut-o pana acum vei plati si setul de monitorizari. Cand te trece pe lista, vei lasa la receptie si Contractul de care spuneai, si le rogi pe fete sa-l dea Luciei.
Daca n-ai facut-o, poate ai timp ca inainte de a merge la analize, sa treci pe la Receptia de la intrare sa completezi formularul de 6% reducere. Poate ai sanse sa ti se aplice - de obicei nu in aceeasi zi. Totusi poti sa-ti incerci norocul. Sau completeaza-l acum (il descarci de pe site-ul lor si il trimiti prin e-mal la contact-ul pe care-l dau). Si asa va fi cu o alta data decat cea in care ceri serviciul. Eu am aflat despre asta doar dupa ce deja achitasem monitorizarile, deci a fost prea tarziu, dar m-a ajutat la FIV.
La ce ora ai monitorizarea?

Succes sa fie cu final fericit

Mergi la inceput