Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na mrenescu..pt mine a fost un suspans "dureros"..am crezut ca iar imi face figuri menstruatia si cine stie ce s-a mai dat peste cap..dar cand am vazut 2 liniute..am plans de fericire..e un moment superb..

..silvia nu dispera..CM la mine este..defapt a fost de 28 de zile..am ovulat in ziua 15 spre 16..si eu inainte eram disperata..in ziua 14 prestam de imi sareau ochii din cap..scuze pt "limbaj"..dar dupa..nu am mai tinut cont..am spus..cand o vrea o sa fie..chiar daca in sufletul meu era o mare disperare..

..asa ca silvia fii optimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata fetelor.
La multi ani tuturor celor care isi serbeaza astazi onomastica, la multi ani celor care au soti, parinti copii cu derivate de la Sfintii Arhangheli, fie ca toate dorintele sa ni se indeplineasca, sa fim fericiti si santosi.
va multumesc pentru urari.
Mada felicitari, sarcina usoara si la termen.
Silvia nu e musai sa prestezi in ziua cu ovulatia, a fost destul de bine ca ati prestat in ziua 14 doar ca asa a vrut DD sa nu fie luna aceasta.
Cat ai cheltuit pe monitorizari si tratament doar 100 ron?Cred ca ai vrut sa scrii 1000 nu?
Valicuta ma gandesc des la tine, sper sa ai putere sa lupti mai departe pentru bebe, sigur sarcina viitoare o sa fie bine, acum ati descoerit cauza, fa si toate analizele de trombofilie ca sa stii sigur cum stai.
Bobule multumim ca mai treci pe la noi.
Camcris tu ce mai faci? Da-ne si noua informatii despre cu mai esti?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

aveti dreptate..oricum este viata mea..corpul meu si incepand de acum..familia mea..abia astept sa-l strang in brate..sa-i ascult inimioara

..si nasterea cred ca o sa fie la sfarsitul lui iulie..inceputul lui august..daca vine pe 28 iulie e perfect..facem 4 ani de cand suntem impreuna..cadou pt amandoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

M-am incurcat in calcule, deci am ovulat in Z16,nu in Z15, si azi sunt in Z17 dupa ovulatie, deci in Z33 de la UM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Da, deci azi cred ca sunt tare capiata. asa e, Mihaelafalt, 1000 am vrut sa scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Flowerbee La multi ani. Nu te dezamagi. Eu mi-am facut un Clear Blue cu cateva zile inainte de menstruatie si negativ, iar apoi in ziua cand trebuia sa imi vina un Minut pozitiv. Si eu am ovulat devreme, undeva in ziua 10-11. Cand trebuia sa iti vina menstruatia?

Madalina LA multi ani! Felicitari mamico, ai primit cel mai frumos cadou de ziua ta. Sarcina la termen si bebe sanatos. Hai repede la Odisee la povesti.Eu nu m-am abtinut si i-am zis la telefon la sotul meu. Cand a ajuns acasa eu dormeam si el cauta dupa test, nu a avut rabdare si m-a trezit sa i-l arat. A fost tare simpatic. Lasa ca ai tai o sa fie topiti dupa bb cand o sa il vada de nu o sa mai scapi de ei.

La multi ani tuturor care isi serbeaza azi ziua de nume.



Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna fetelor,

LA MUUUUUULTIIII ANI, drage Mihaela si Gabriele!

Multa sanatate voua si celor dragi voua, implinirea dorintelor cele mai arzatoare si nu numai!

Madalina FELICITAAAARI!!! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voios!

Flowerbee, capul sus!

Fetelor eu nu am ovulat si nu parea sa se pregateasca ovarele mele de ovulat.
Iar dr uitandu-se asa la ele a spus da, clar trebuie o decorticare, m-am simtit ca un crevete =))).
Vazandu-ma usor dezamagita mi-a spus ca daca vreau sa mai monitorizam sa vin pentru ecografie in zilele urmatoare, ea nu are nimic impotriva dar nu e f optimista ca as mai ovula, sunt deja ziua 19.

Asadar saptamana viitoare Joi ma intalnesc cu dr Cristescu, care mai vine la Columna pentru consultatiile gravidutelor si sa ma vada si pe mine, sa vedem cand ma programez pentru laparo si unde.

Am vb cu sotul si am decis sa o facem la privat chiar daca e mai scump, nu stiu exact cat dar ma astept undeva la max la 2000 ron, sper ca nu mai mult.
O sa fie un efort financiar, dar cumva e mai sigur, eu am avut o perioada petrecuta din pacate in spitalele de stat si nu am experiente prea placute.

Acum incerc sa ies din starea de tufleala, ocolesc butoiul si merg inainte!
Un sut in fund un pas inainte.

A facut cumva vreuna dintre voi laparo la Sanador?
Ma gandesc sa sun si sa intreb cat costa, dr mi-a zis ca acolo ar fi cel mai ieftin, iar o prietena care a nascut acolo mi-a spus ca au conditii foarte bune si sunt f atenti cu pacientii.

Cu Dumnezeu inainte!

Sa aveti o zi frumoasa!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot
Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota
Endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui caresse

Emilia, La multi ani , sa fii sanatoasa, sa te bucuri de sarcina si de BEBE si .... sa nu te opresti la 1 copil !
[


Multumesc frumos
Nu ma opresc la un bebe. De fapt s-ar putea nici la 2 sa nu ma opresc daca m-o ajuta Dumnezeu sa-i fac si sa-i cresc, ca barbatu-meu e chitit sa facem baiat si daca bebe nr 1 e fata evident trebuie sa mai facem. Pana ne iese si un baiat dupa parerea lui

Felicitari MADALINA!!!

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor de azi!

Moni, eu m-am operat la Regina Maria (dar a fost vorba de ovarectomie) pt ca am o asigurare privata de la serviciu, altfel nu stiu daca asi fi dat atatia bani doar pt 2 zile de confort, m-asi fi operat la stat dar cu acelasi doctor. Conditiile au fost ireprosabile. Cu o zi inainte am fost pt discutia cu anestezista si pt analize. M-am internat in ziua operatiei si am stat in spital 2 zile. Uite aici o lista de preturi daca te ajuta cu ceva: www.reginamaria.ro/ro/spitalul-baneasa/preturi/interventii-ginecologice" target="_blank">http://www.reginamaria.ro/ro/spitalul-baneasa/preturi/interventii-ginecologice

Una peste alta eu cred ca cel mai importat e medicul si personalul, daca gasesti un medic bun in care sa ai incredere si care nu te trateaza diferit ca esti la stat sau la privat, atunci nu stiu cat merita sa dai atatia bani pt 1 zi de spitalizare (vorbesc de preturile de la RM, nu stiu cum e la Sanador).

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

multumesc mult de sfaturi tuturor Am fost la medic in vara pt un control de rutina sa zic asa dar atunci nu eram chiar hotarati ce sa facem.. Atunci mi-a facut control clasic, Papanicolau si eco intravaginal. Dr spunea ca e ok ce vede doar ovarele sunt micropolichistice dar sa nu ma ingrijorez ca pot sa nu fie probleme desi intradevar ramai mai greu daca le ai asa. Imi spunea ca sa nu imi fac probleme si sa incercam totusi daca ne hotarm si sa revin daca trebuie. Acuma de ovarele micropolichistice nu zic prea multe pentru ca atunci eram cu o zi inainte de menstruatie si exista si posibilitatea sa fi aparut din cauza asta (doar presupun) Oricum ele nu ma streseaza... De medic momentan spun doar ca mi-a placut enorm de mult dar nu stiu cat de priceput e .. C.m nu il am regulat am incercat sa imi calculez zilele fertile acum poate am gresit sau poate ca nu .. E un c.m de 24 26 28 zile iar ultimul a fost pe 31 oct...Nu prea stiu nimic despre corpul meu acum il descopar sa zic asa dar mi se pare ca imi ia o vesnicie Nu stiu daca ovulez sau nu Temp. bazala e greu sa o tin pt ca nu ma trezesc la aceeasi ora.. ma trezesc si noaptea ,iar dimineata sunt zapacitain primele minute si as face mai multa miscar decat ar trebui... Iar testele de ovulatie....o sa le incerc... Ma documentez prea mult de pe net si ajung la concluzii care se contrazic asa ca va intreb si pe voi Cat de des este bine sa "prestezi" in perioada fertila ? dar in ziua presupusa de ovulatie? Oricum multumesc din nou de sfaturi

La multi ani pentru cei si cele care isi serbeaza onomastica si toate cele bune in viata le doresc

Mergi la inceput