Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

La multi ani tuturor sarbatoritolor! Sa aveti o zi de nume frumoasa si sa va distrati!
Caresse, te inteleg perfect, si eu primesc foarte putine traduceri din franceza.
Mada, felicitari! Sa ai o sarcina usoara si cu bebe la termen! Daca era Mos Niculae, iti ziceam sa ii pui testul in ghetute. Asa, nu prea am idei...poate sa ii trimiti o poza pe telefon si sa il intrebi: "Te-ai prins? E surpriza ta, de ziua mea!"
Silvia, Flowerbee, totusi n-a venit, nu! La SC stiu ca se recomanda sa fie facut la 4 zile intarziere...nu stiu ce sa zic...cu intarzierea asta...poate a fost ovulatie tarzie si atunci se pozitiveaza mai greu...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Neata, girls !!

Felicitari, Madalina, sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara si sanatoasa ! Eu l-am anuntat pe sot printr-o scrisorica haioasa, pe care n-a inteles-o cum trebuie si-a iesit si mai mare taraboi

Ma intreb daca nu cumva exista o putere a zilelor speciale. Zile in care dorintele puse sa conteze mai mult acolo unde sunt analizate si indeplinite dorintele. Ce ziceti? Ia incercati, poate peste 2 saptamani sa avem multe vesti pozitive !!

E o zi tare frumoasa, bucurati-va de ea si puneti-va dorinte, ca poate sunt mai norocoase azi! La multi ani !!

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

buna idee Alexsaru-mana de urare..sa dea Domnu sa fie bine..o sa-l mai tin in suspans ceva timp..nici nu prea pot sa-l mint ca ma apuca rasul..orikm ideea ta e foarte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Babiela, Danuta2783, Maduta_bra, AlinaBu, Gabyv, mihahegarty, Ingeras_MIc, Katy82, lorena_86, miky82, Mihaelafalt, Madalina2292
tuturor ce-si serbeaza ziua de nume azi
multa sanatate si tot ce va doriti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na Bob..ma gandeam sa ii pun testu' pe o farfurie acoperita..si cand da la o parte sa vada testu'..mi-e ca face infarct..doamne fereste..

..singura problema raman parintii mei..nu prea isi doresc nepoti de acum spun ca sunt prea tanara..dar..nu le convine..e problema lor..eu am mers pana in panzele albe pt copilul asta..asa ca sunt foarte optimista..face bine la bebe

..sa ai un bebe sanatos si sa va bucurati de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Madalina, la multi ani ( pentru Gabriela) si sarcina usoara si la termen. Ne-ai tinut tu in suspans dar a fost cu folos pana la urma.

Mihalelafalt, la multi ani si tie si sa fii sanatoasa si fericita. O sa vezi ca vine si bebe, repede-repejor!

Fetelor daca am uitat pe cineva imi cer scuze. La multi ani tuturor Mihaililor si Gavrililor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

miky82, in butoi nu cad... nu prea sunt butoaie pe la mine prin casa Sunt trista ca nu-mi place asteptarea asta, dar optimista in acelasi timp

caresse, nu stiu daca luna viitoare, la mine e problema lipsei ovulatiei, natural nu ovulez, doar stimulat :( Si luna asta nu ne mai permitem tratamentul de stimulare, care luna trecuta, cu monitorizare si toate cheltuielile ne-au dus pe la 1000 RON. Sunt alte cheltuieli, nu care primeaza neaparat asupra dorintei de a avea bebe, dar sunt absolut necesare. De aceea spuneam ca o sa trec pe naturiste, ca poate-poate macar menstruatia mi se mai regleaza. Si, oricum, intelesesem ca si de la tratamentele de stimulare e bine sa faci o pauza, iar eu eram deja la a 3-a luna consecutiva, deci cred ca o pauza se poate.

MeAlex, la mine ovulatia a fost in Z16, monitorizat ecografic. In Z16 am fost dimineata, nu avusese loc, iar seara cand am mers din nou se sparsese foliculul.

Eu aveam o banuiala ca nu o sa fie luna asta, asa ca mari sperante nu-mi facusem... Noi prestaseram in Z13, Z14 si Z15 (deci inainte de ovulatie) pentru ca ne asteptam sa ovulez in Z15 si apoi in Z16 am avut un esec Deci am ratat chiar ziua care nu ar fi trebuit ratata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele am ajuns si eu la munca
In primul rand LA MULTI ANI!!!!!!! celor care-si serbeaza ziua de nume si va dau pt ziua mea de nume........
mada felicitari si o sarcina si nastere usoara
ma apuc sa citesc si eu din urma
va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Madalina nu lasa parintii sa te descurajeze, important e ca voi doi va doriti, pentru ca voi o sa-l cresteti, doar nu o sa faci copilul si o sa-l pui parintilor in brate. Si, oricum, cred ca daca o sa te vada pe tine fericita si mai ales cand o sa vada mogaldeata o sa se schimbe... cine ar putea sa reziste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Silvia, nu-i problema, e bine ca ati prestat inainte. In z16? Acum in ce zi esti?
Ma bucur, Mada! Mai cauta pe net, poate mai gasesti vreo idee...cat despre parinti, n-are rost sa iti faci griji, isi vor schimba parerea oricum. Probabil au zis asta ca sa te protejeze.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput