Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Madalina, felicitari! Iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos! Sa stii ca, in momentul in care apare bebe, parintii tai vor fi foarte incantati! E o minune!
Pentru sot, ai putea sa ii trimiti o poza cu testul, cu un mesaj haios.

Silvia, imi pare rau...

Eu am mai luat un test (cu ultimii bani pentru ca abia zilele viitoare iau salariu). Se numeste predictor iar in cutie sunt 2 teste: 1 early predictor - se face cu 4 zile inainte de CM si 1 predictor de confirmare - se face in ziua in care tre sa vina CM.

Ma duc sa il execut pe primul...stiu ca e inutil, insa...daca tot l-am cumparat...nu ma certati...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Flowerbee, lasa vreo 6 ore pana sa faci testul, sa fie concentrat pipi.
Fetele cu test negativ, daca cumva ati facut pipi noaptea, atunci chia si primul pipi e diluat...puteti face ziua, dar lasati cam 6 ore de la ultimul pipi si beti cat mai putina apa, sa fie pipi cat mai concentrat.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

flowerbee, mie mi-au iesit doar teste fals negative (de toate felurile nu doar barza). S-au pozitivat de-abia la 1 saptamana si ceva de intarziere, la prima sarcina.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Da, exact cum a spus MeAlex legat de pipi, nu aveam rabdare si le faceam prea repede, era urina prea diluata si imi ieseau toate negative.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu recomand testele Minut, Cara (de la Oview) si Dr. Baby.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

fetelor voi stiti cum se numeste interventia laparoscopica pentru endometrioza, eliminarea chisturilor?

Am sunat la Sanador sa intreb cat costa si a tipata individa de la call center la mine ca nu stiu cum se numeste interventia, i-am spus pentru ce e, si ea tipa in continuare la mine.

Doamnee, ce oameni...

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot
Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota
Endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

la multi ani :
Babiela, Danuta2783, Maduta_bra, AlinaBu, Gabyv, mihahegarty, Ingeras_MIc, Katy82, lorena_86, Mihaelafalt, miky82, miha_23,gabriela_tutuianu,corina87( pt sot+fiu), emilia.m, mealex(pt sot), ....si tuturor celor care iti serbeaza numele astazi si poate anii!!!!

multa sanatate si fericire va doresc!!!


multumesc pt urarile trimise fiului meu!


madalina felicitari si o sarcina usoara iti doresc!!!
ai avut rabdare cu testul, eu as face unul si acum desi is constienta ca mai am de asteptat vreo 10zile, apoi sa mai stau si in zile de inatrziewr, greu maica , greu

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

MeAlex, te ascult. Mai stau putin, pe la orele 13:00 se fac 6 ore si nici nu am baut apa, ci doar cafeaua de dimineata.
Eu nu stiu exact cand am ovulat, dar dupa semnele exterioare, cred ca in ziua a 14-a.
Nu stiu de ce sunt atat de nerabdatoare...


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Moni, este chistectomie ovariana. La Regina Maria costa aproape 5000 ron, daca mai pui si analizele (care nu sunt incluse in pretul de pe site). Ma refer la analizele pre operatorii si cele de histopatologie.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Defapt in lista de preturi din linkul pe care ti l-am dat sunt 2 interventii: "chistectomie ovariana" (asta cred ca estea cea cu operatie clasica), si "Indepartarea laparoscopica a chistului ovarian". Preturile sunt apropiate.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput