Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Caresse, lucrez de acasa, e destul de greu sa rezisti tentatiilor, de asta trebuie sa trag tare, ca altfel se duce naibii termenul. In general, am un proiect, doua si se intampla sa mai vina si al 3-lea, fiecare cu termene diferite, nu musai in ordinea venirii, asa ca tb sa jonglez cu ele.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Mph2012 subscriu si eu la ceea ce spune Moni, chiar cred ca analizele trebuie sa le faci. Eu anul trecut am fost pentru prima data la ecograf, asa cum trebuie!!!! Recunosc, a fost vorba de inconstienta din partea mea, mai ales ca tot timpul am avut probleme cu menstruatia. Dar am avut o incercare esuata la un medic cand eram la liceu si nici nu imi mai aduc aminte cum a fost faza exact, dar tin minte ca m-a pus sa beau o tona de apa, ca zicea ca nu vede nimic Si intr-un final am iesit la fel cum am intrat, adica fara nici un raspuns din partea ei, asa ca am zis ca o aman pentru cand chiar am nevoie, eram copila, nu ma gandeam la copii atunci. Si acum imi pare rau ca nu mi-am rezolvat problemele cand aveam timp, acum cand imi doresc asa mult un copil, simt ca am ramas fara timp Din momentul in care am decis sa incercam pentru bebe, am fost intai la medic, nu am asteptat un an si nici medicul nu m-a dat afara din cabinet din cauza asta Asa cum multe fete spun aici, important e sa gasesti acel medic in care sa ai incredere. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Daca dr. insista sa asteptati 1 an, mintiti ca ati incercat...cam 9-10 luni...fiti creative fetelor.



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

sincer mi se pare cam aiurea ca un medic sa zica""" veniti dupa un an""" mai ales ca timpul este pretios mai ales daca Doamne Fereste exista probleme acele probleme se agreavaza daca nu sunt tratate atunci...
eu cand am inceput sa merg pt bebe a fost la 3 luni dupa ce am incercat ( asta era acum vreo 4 ani) si pe vremea acea doctora ma felicitat ca am venit asa devreme si nu am asteptat.
mph sfatul meu e sa o iei treptat si sa gandesti pozitiv, sunt fete care au probleme grave si se chinuie de cel putin 5 ani si sunt optimiste.
sfatul meu e sa-ti cauti un doctor bun si care sa-ti placa tie....este foarte important
eu dupa 4 ani si o sarcina pierduta am gasit doctorul care trebuie( cel putin pt mine)...BAFTA
moni mc mult si sa dea DD sa fie cu noroc analizele astea....asa e , nu trebuie sa-mi fac probleme dar uite ca am emotii mai ales pt spermograma si progesteron...la progesteron sar putea sa fie buba...dar o sa vad, important ca am gasit doctorul care stie ce face si care mia dat incredere.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

fetelor va las acum ca ma pregatesc sa plec si eu acasa.....vb maine dim ca diseara am multa treaba in casa si nu cred ca pot intra...
o seara cat mai frumoasa si va trimit la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Caresse, lucrez de acasa, e destul de greu sa rezisti tentatiilor, de asta trebuie sa trag tare, ca altfel se duce naibii termenul. In general, am un proiect, doua si se intampla sa mai vina si al 3-lea, fiecare cu termene diferite, nu musai in ordinea venirii, asa ca tb sa jonglez cu ele.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)


MeAlex, voiam sa-ti spun ca mai impartasim o pasiune (cu exceptia celei de forumiste ), cea a limbilor straine, numai ca eu le predau la scoala
Spor la treaba !


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

hai caresse ca numai e mult..oricum presimt ca o sa iasa pozitiv..mi-am sunat si doctora gine si a spus ca daca nu a venit pana acum sunt sanse mari..i-am vorbit si despre picaturile alea mici care mi-au curs acum cateva zile si a spus maine de dim..de urgenta test..i-am spus un "da sa traiti" si am dat fuguta la farmacie..defapt la farmacii ca nu gaseam sure check..cred ca sunt singura careia i se poate intampla asa ceva:))=))..

..mameloanele mele sunt huge si maronii..pana si sotu' mi-a spus:)) si am aceleasi "chestii" ca la prima sarcina gen' intepaturi in zona uterului..si am impresia ca este pe partea stanga bebe ca acolo ma cam inteapa..mai ales cand e sa ma misc brusc sau sa tusesc..

..asa ca maine s-ar putea sa ma treceti la gravidute

Doamne ajuta!

pupici si o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Ma bucur ,Mada !

Mai vreau vesti bune !
Devin dependenta de ele
Cine urmeaza ?

Va pe toate !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

asa eram si eu inainte..ma bucuram numai cand vedeam o graviduta pe strada..si aproape ca vroiam sa o felicit ca nu a renuntat la copil din cauza "saraciei"...dupa..cand am aflat ca sufar de infertilitate secundara incepeam sa plang numai cand auzeam ca cineva este insarcinata..dar..m-am calmat..si am lasat totul de la sine..bine nici chiar de la sine..cand am facut stimularea(a 2-a..prima nici nu a functionat)..am spus ce o fi..o fi..eu am incercat..am lasat totul de la sine..numai m-am stresat cu teste de ovulatie si progesteron de ziua 21 si temp bazala..singurul lucru pe care l-am facut bine..consider eu..a fost sa ma rog la Doamne-Doamne sa-mi mai dea o singura data sansa sa fiu si eu mamica..sper ca Dumnezeu sa-mi asculte rugile..si nu numai mie..ci tuturor femeilor care isi doresc copii..

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Caresse, ce predai?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput