Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Miha, activeaza pm sa iti dau adresa dr. Uscatescu. Probabil ca nu ai nevoie de Clexane. Ce analize ai mai facut si au iesit OK?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)



Alex cred ca am activat PM.
ANALIZE ok: factorul v, factorul II negativ,antiADN negativ,celule Nk 12% si ANALIZE RELE: imunoglobulinele ig 19 ng adica peste limita de 18. am citit ca in caz de ig mari se recomanda imunoelectroferoza; anticorpi antinucleari 1/100(referinta<1/100)-adica pozitivi la limita; santicorpi antispermatici mari, atpo, anti tg mari, cam astea sunt.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Miha, tot nu e activat.
Trebuie sa intri in Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private
Ai facut Proteina C, S si Antitrombina III?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

fetelor se pare ca luna asta este una buclucasa, acum vreo 10 min am fost la baie si am gasit cateva picaturi de scurgere maronie. Daca era ziua 27 a cm ziceam ca e normal, dar sunt in z16 a cm. Am citit si se pare ca pot aparea semne de sangerare si dupa ovulatie dar eu nu stiu ce sa cred. Nu stiu cum sa tratez aceasta scurgere mai ales dupa 3 zile de dureri de ov si durere la contact.
va doresc o seara frumoasa!!

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Poate fi de la ovulatie, cand a fost ultimul contact?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Miha, tot nu e activat.
Trebuie sa intri in Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private
Ai facut Proteina C, S si Antitrombina III?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)


da am facut, proteina c 101 (referinta 70-130%)
antitrombina III: 94(referinta >80)
proteina S: 75(referinta 55-140)
proteina c global 0.65 cut off 0.8

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Gata acum sigur am pm.
Ultimul contact a fost aseara pe la 10. Imi propusesem si in seara asta dar nu stiu ce sa fac acum.

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Dati-i bataie, Miha! Nu se intampla nimic rau.
Ai PM.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele
miha nu se intampla nimik rau, sunt 2 variante
1- am patit-o la prima sarcina....cand se lipeste bebe este o scurgere maronie( cateva picaturi) sau la unele fete este roz
2- se poate intampla la ovulatie
oricum poti sa prestezi( daca te simnti bine)
sa dea DD sa fie bebe la tine si sa vi cu testul pozitiv
ps: se mai poate intampla in cazul in care penetrarea este dura( nu cred ca e cazul)
eu sunt acum la munca si am mari emotii,azi voi suna la ora 13.00 ca sa vad daca au iesit analizele si daca au iesit merg la 8 seara sa le ridic....dar stau si ma intreb cum voi intelege eu rezultatul spermogramei?
oricum am sal scriu diseara(daca il iau) aici si poate ma ajutati voi
voi ce ati mai facut? sunteti bine? vreu test?
mealex esti o scumpa si esti ca o carte de medicina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_ispas spune:

Neata feteleee,
Ma bucur cand vad asa multa activitate pe aici!
Caresse si eu si incearca butoiul cu optimism.
Moni05 capul sus ca doar suntem femei puternice.
MeAlex spor la munca dar mai baga si odihna ca sa creezi mediu propice pentru bebe.
Iancuelena presimt ca o sa gasesti un test cu II sub bradutz anul asta ca doar ai fost cumintica.

Si apropo de bucatarit, eu nu prea calc pe acolo pentru ca am o soacra traznet si se ocupa ea de tot insa sambata mi-am facut de cap si am pregatit un pui cu curry delicios si o prajitura tavalita prin nuca de cocos care de altfel a avut fff mare succes.

Lasand toate astea deoparte eu inca astept rezultatul la papanicolau ca sa pot trece la alta etapa si nu stiu de ce intarzie asa de mult.Uneori sunt sceptica si ma gandesc ca in decurs de 3 luni si dupa un tratament de 10 zile nu are cum sa se schimbe cine stie ce iar alteori imi spun ca sigur o sa primesc un ok pt bebe.
Mi-e putin frica de ERAD,voi ati facut asa ceva,aveti detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Heyyyyy!
Ce-i cu linistea asta ?!


Ce mai faceti aspirante dragi ?

Moni,cum a fost la dottore ? Asteptam vesti bune si te
Mihaela,ai reusit sa "sms"-esti cu doctora ? Eu zic sa mergi totusi la un ecograf/doctor ca sa fii linistita cand te apuci de Nu uita, trebuie sa pui "ceva " sub brad ! si sa te tii de sala !
Miky_ispas,te
Daca a gasit cineva butoiul cu optimism, sa mi-l inapoieze ... e al meu !!! .... l-am pierdut de ceva timp !
Miha_23,tinem pumnii pentru Imi pare rau pentru mutatii, dar cu tratament adecvat ,totul se rezolva !!!
MeAlex, ca mai faci ? Am venit cu si pentru o fiinta super-speciala !
Madalina,te-ai mutat la odisee ?
Didi, am si pentru tine
Emi, ce ati mai facut azi ?
Elena , sper ca vine un cat de curand !
Silvia,frumos program de week-end !

Vreau vesti bune !


Eu sunt in z30, insa ma astept la... menstra ... am un cos care sa dovedeasca acest lucru

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput