Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

ma bucur oricand sa fiu de folos !
Oricum ,e mult mai usor,pentru mine, sa incurajez decat sa ma incurajez ! Sunt mai pesimista din fire ,insa imi place sa fiu de ajutor ! Si ,mai ales, cred ca gandirea pozitiva e cheia pentru reusita !
Abia astept prjitura

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui iancuelena

caresse mc mult si te
debea astept sa plec acasa......
azi doctorul mia zis sa prestam chiar daca ma apropii de ovulatie si inca nu sunt( in ziua cea mare) dar cica barbatul nu trebuie sa aiba pauza de maxim 5 zile dar nici 1 zi...ideea e ca sa fie gigeii buni in momentul ovulatie sa avem o pauza 2-4 zile.......asa ca uite cum azi sunt ocupata


Nu deranjam !




Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gandirea pozitiva + precautia si analizele. Motto-ul meu este: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in sac!".


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Salut fetelor,

Eu am petrecut in weekend si am cam fost pe drumuri, am plecat din localitate la munte Iar azi a fost o zi plina la lucru

Azi as fi vrut sa incep cu ceaiurile, dar am ajuns tarziu azi-noapte si nu am avut de unde cumpara, asa ca de maine

In rest, nimic nou din partea mea

Va pup pe toate si sa avem o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna gagici.
Nu am ajuns la doctor ca e plecata in concediu pana joi si nu imi raspunde nici la telefon, e plecata din tara, am aflat de la cabinet, acum ma pregatesc sa ii trimit un sms poate imi raspunde, oricum sangerarea s-a mai diminuat, este mai mult in interior pe tampon abia se mai pateaza, cred ca astept pana joi ce vine ea ca nu am incredere sa mai merg la altul sa ma enervez ca dau bani pe consultatie si tratament si apoi sa constat ca nu e bun.
Eu sunt cam ocupata saptamana asta si cealalta asa ca mai rar pe la voi.
Dar ma laud ca de azi am inceput o cura de slabire si sper sa ma tin si de sala zilnic ca in ultimul timp am mai sarit peste si ieri am vrut sa imi cumpar un palton dar nu imi placea nimic cum se aseaza pe solduri.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!
declar Z1!!
cu aceasta ocazie am ajuns cu cm-ul la 28 de zile, imi vine sa arunc testele pe foc de nervi!!!
dar speram pt mos Neculae de acum!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

kmy...capul sus nu te enerva
eu ma pregatesc sa plec acasa asa ca vb maine dimineata.
sa aveti o seara frumoasa si va trimit cate un la fiecare...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Didi m-am gandit sa iti raspund si am uitat.
Doctorita ne-a zis sa ne protejam si luna asta sa fie 3 luni in total, sa vina si a 3 menstra si dupa aia liber dar noi luna asta nu ne-am protejat, am avut 2 contacte ca mie daca mi-a venit menstra pe 31 nu am avut nici prea mult timp la dispozitie, acum nu stiu ce sa zic e menstra asta de acum nu e? I-am trimis sms doctoritei dar vad ca nu imi raspunde.
Voi ce ziceti sa astept pana joi si sa merg joi la spital sau sa ma duc la urgenta?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fete,
vreau sa va spun ca am primit rezultatul la gena PAI.
scrie asa: Gena PAI-1 (polimorfism 675 4G/5G) - risc
trombofilie, Pacienta este purtatoare heterozigota a deletiei in promotorul genei PAI-1.
Deci am 2 mutatii heterizigote, PAI si MTHFR A1298C, Credeti ca in caz de sarcina am nevie si de claxen?
As vrea si eu adresa de email a dnei Uscatescu, vreau sa o am in ca ca ma hotarasc sa ii scriu un istoric al analizelor .

moni05 sunt si eu curioasa ce it spune dr despre pai. Asteptam sa ne povestesti

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Miha, activeaza pm sa iti dau adresa dr. Uscatescu. Probabil ca nu ai nevoie de Clexane. Ce analize ai mai facut si au iesit OK?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput