Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Caresse, multumesc de intrebare . Sunt bine, am fost si la doctor dupa ce am primit rez de la histopatologic. Mi-a dat reteta pt injectiile pt endometrioza, dar am obtinut "aprobarea" sa incercam luna asta si de abia de luna viitoare sa incep tratamentul daca nu obtinem 2 liniute intre timp (oricum pt luna asta era cam tarziu sa incep injectiile ca deja sunt in z4)
Stiu ca sansele sa se intample, mai ales acum imediat dupa operatie si avand un singur ovar, sunt ff mici, insa chiar si asa tot ma simt optimista si e o senzatie deosebita ca avem voie iar sa incercam . M-am inarmat si cu acid folic.

Mihaela, voi ati reinceput deja fara protectie?

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Ma bucur ,Didi !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Buna, fetelor! Sa aveti o saptamana frumoasa!
Caresse, sper ca azi sa termin de corectat un material si sa-l predau maine. Dar mai am unul maaare la care am termen peste 2 saptamani.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Caresse, da, am purtat bluzita si am atras toate privirile ca scrie baby under construction pe ea :)

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna fetelor,

Caresse aici sunt, v-am citit Sambata ins anu am scris ca nu am ce.

Ma gandeam ca daca as fi avut norocul sa ovulez un folicul macar, poate nu mai era nevoie sa ma pregatesc de laparo.
In ziua 19, aveam endometrul 8,9...in ciuda chisturilor endometriozice...
Iar Sambata si Duminica am avut niste intepaturi in ovare,asa cum simt in fiecare luna la ovulatie (care ecografic se pare ca nu exista)

In fine!

Flowerbee capul sus, urmeaza o noua luna!

Mealex, mi-ai facut pofta tare de prajitura buturuga ( nu ca n-as fi mancat tot weekend-ul preponderent dulciuri :p)
Cred ca il rog pe cumnata-meu sa imi faca, se pricepe la prajituri, i-am zis eu ca si-a gresit vocatia.

Mihaela poate ai o dereglare luna asta, stiu ca o prietena mai pateste asta din cand in cand dupa contactul sexual.
Ai fost la dr?

Miki82 unde esti, te asteptam cu vesti. Ma rog pt tine sa fie cu noroc!

Caresse cum ti-a iesit mielul cu mamaliguta?
Ce daca nu stii sa faci prajituri, nu gasesti tu o soacara, o mama, o matusa?

Didi spor, sa va ajute Doamne Doamne sa vina bebe luna asta!

Eu continui provocarea, maine dupa - amiaza la 17.30 am programare la hematolog, sa vedem ce tratament imi da si cu mutatia asta pe PAI.
Momentan iau acid folic 1/zi de 5 mg si un magne B6.
Dar banuiesc ca lucrurile se vor schimba.

Iar Joi sper sa reusesc sa il vad pe dr Cristescu sa vb despre laparo.

Sa avem o dupa - amiaza frumoasa!
la toate fetele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

MeAlex,spor la lucru !
Emi,imi place mesajul ,dar si mai mult imi place noua semnatura 19s vreau si eu !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni05

Buna fetelor,

Caresse aici sunt, v-am citit Sambata ins anu am scris ca nu am ce.

Caresse cum ti-a iesit mielul cu mamaliguta?
Ce daca nu stii sa faci prajituri, nu gasesti tu o soacara, o mama, o matusa?

Eu continui provocarea, maine dupa - amiaza la 17.30 am programare la hematolog, sa vedem ce tratament imi da si cu mutatia asta pe PAI.
Momentan iau acid folic 1/zi de 5 mg si un magne B6.
Dar banuiesc ca lucrurile se vor schimba.

Iar Joi sper sa reusesc sa il vad pe dr Cristescu sa vb despre laparo.

Sa avem o dupa - amiaza frumoasa!
la toate fetele!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot
Gena PAI - mutatia 675 - 4G homozigota
Endometrioza

Cu Dumnezeu inainte!!!


Ba da, am dar nu mai sunt dornice de facut prajituri si tre'sa ma multumesc cu ... cofetaria . Vreau si eu un cumnat (nu am!!!),mai ales unul care sa stie sa faca prajituri !
Stai linistita,moni vei rezolva totul si va fi un cadou minunat sub bradutul vostru ... ceea ce nu ne omoara ne intareste si un copil merita orice sacrificiu ! iti tin pumnii maine !
Langa tine cu
PS- uitasem sa scriu ...pastrama a fost cam sarata si ... mi-a trebuit multe apa dupa masa

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La semnatura am luat-o inainte cu o zi ca de fapt maine facem 19 saptamani si va las tuturor pupici de molipsire cu aceasta ocazie.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Caresse iti trimit o praji facuta de cumnat cu prima ocazie.

Esti o comoara! Dupa cum iti mai spuneam (scriam), cel putin pentru mine incurajarile astea ajuta mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

caresse mc mult si te
debea astept sa plec acasa......
azi doctorul mia zis sa prestam chiar daca ma apropii de ovulatie si inca nu sunt( in ziua cea mare) dar cica barbatul nu trebuie sa aiba pauza de maxim 5 zile dar nici 1 zi...ideea e ca sa fie gigeii buni in momentul ovulatie sa avem o pauza 2-4 zile.......asa ca uite cum azi sunt ocupata

Mergi la inceput