Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

mihaela mie mi-a dat sa iau 10 zile pe luna pana in saptamana a 12-a..inca nu le-am luat ca nu a venit salariu..mi-am luat doar acid folic..vitamina E e antisterilica din cate am invatat eu la facultate de ea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Valicutza, eu nu mai tin minte ce valori aveau IR-urile in prima mea sarcina, stiu doar ca discutasem despre ele in special la eco morfo fetala, la Iosup. Spusese ca sunt puin cam mari, dar totusi in parametri, nu mi-a dat sa fac nimic. Fetita mea s-a nascut la 38s cu 2.5 kg si 47 cm.

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele.........acum am ajuns de la Elias.
azi sunt in ziua 12 cu folicul de 17 mm( ziua 9 am avut 15,3mm)+ alt folicul de 15 mm
endometru in ziua 12: 5,6mm( ziua 9 am avut 4,7)
doctorul mia zis ca o sa ovulez in ziua 17 asa ca ma chemat joi in ziua 15,
maine seara am si rezultatul de la spermograma si vineri seara am si rezultatul de la secretii.
voi ce ati mai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

neata..
..fetelor vroiam sa va intreb daca pe timpul sarcinii e bine sa faci baie..ma refer la a umple cada..simt nevoia sa ma relaxez..ma cam doare spatele dar mi-e frica sa nu se deschida colul..

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madalina2292

neata..
..fetelor vroiam sa va intreb daca pe timpul sarcinii e bine sa faci baie..ma refer la a umple cada..simt nevoia sa ma relaxez..ma cam doare spatele dar mi-e frica sa nu se deschida colul..

..pupici


Mada, eu fac baie din cand in cand, de obicei dus de cand sunt gravida dar uneori (cam o data la 8-10 zile) simt nevoia sa fac o baie in cada.
Nu stau mult (adica stau cam 5 min) si nu pun apa foarte calda, doar calduta/calaie. Pana acum n-am patit nimic rau.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Madalina, cel mai bun raspuns mi se pare "depinde" . Eu de ex am avut toata sarcina colul f lung si inchis, nu am avut restrictii de nici un fel, si mai faceam din cand in cand baie in cada. Cel mai bine il intrebi pe doctor, ca stie ce si cum e in cazul tau.

Didi de mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

multumesc mult emilia..pana sa aflu ca sunt insarcinata am mai facut baie in cada..deobicei fac dus..si cand am facut eram putin racita si era apa mai calda..parca am mustrari acum..dar o sa incerc si eu cu apa mai putin calda..sar'na mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Didi are dreptate sa stii ca si eu am colul lung si inchis si de aceea nici nu imi fac mari probleme cu baia, dar sigur la apa fierbinte n-ar fi prea bine nici la mine. Ai grija de tine si de bebe


19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

sunt de ceva timp la munca dar mie un somn.......si am de munca
voi cf? cine face test?
eu cu monitorizarea acum imi dau si eu seama unele semne de ovulatie...incepe sa ma cam jeneze ovarul stang exact unde am cele 2 oute
am niste emotii pana maine seara, uf, sper sa fie ok spermograma si secretiile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Ce faceti, aspirantele mele dragi ?

Mihaelafalt, ma bucur sa te "vad" ! Ce ai facut la doctorita ?Sper ca totul e in regula. Te si astept vesti !
MeAlex,ai terminat de tradus ? Cum au fost prajiturile ? Te
Madalina, e foarte bine ca "sufli si-n iaurt" !
Elena,sper sa ai numa vesti bune !
Valicutza,mi-e foarte greu sa vorbesc despre fetita mea nu am trecut peste si nu voi trece niciodata .... Sper sa afli motivul pierderii ... eu am facut analizele si sunt sanatoasa ... a fost un accident genetic... si atat ! Te
Didi,cum te mai simti ?
Emilia, ce bucurie sa te vad si mai ales sa te citesc ! Ce face bebe ? Ai purtata bluzita cadou ?
Moni, pe unde esti ?
Bee, pe unde te-ai ascuns ?
SilviaT,LumyMony cum mai sunteti ? Se apropie, in curand , momentele "importante" ale lunii !
Velvet,ti-a revenit optimismul ?
Miky82 cat mai ai pana la marele moment ?
Miki_ispas,Miha_23

Ma bucur sa va "vad"





Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput