Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

buna fetelor

..caresse nu m-am mutat la odisee..dar nici nu ma mut..prefer sa raman aici..in caz de vreo problema va am pe voi..dar pana acum totul e bine..

...nu am inca greturi..si sper sa nu am..doar ca mi-e foame mai des si am pofte..

..sapt viitoare eco

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Pofte de mancare sau de ... bijou-uri /parfumuri si alte fineturi !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Carese cand am ramas insarcinata a 2 oara aveam o gramada de cosuri si nici nu ma gandeam ca sunt insarcinata.
Doctorita e plecata din tara, joi revine in spital si merg atunci pe capul ei la eco si control.Oricum de acum am liber la bebe dar nu inainte de a repeta secretiile iar ca sa fiu sigura ca e totul bine si eco pentru sangerarea asta care astazi e mai mult un spoting.
Sper sa nu fie nimic grav, azi am fost la un alt cabinet am zis sa fac un control sa stau linistita pana joi dar nu era nici asta la cabinet asa ca am renuntat.Dar joi dimineata sunt in fata spitalului si pana nu ma vede doctorita nu plec de acolo.
Carese sper sa fac brad anul asta si sa si primesc un cadou frumos cu 2 liniute.
De sala ma tin am slabit 900 gr asa ca dau inainte si cu regimul si cu sala acum cat am curaj, maine poimaine va zic ca nu mai pot si renunt la tot ca eu sunt nebuna si daca mi se pune pata ca ma doare capul sau imi e pofta de ceva imediat renunt la regim.
Va pup si am plecat.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna seara fete,
Ms Alex pt PM si lamuri
Caresse esti pe faza tot timpul, nu ti scapa nimic ms de incurajari


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Mihaela,spor la treaba (analize,bebe si slebit) !

Miha_23, sunt profa...suntem mereu pe faza, altminteri ... ma vad pe youtube in cine stie ce situatie Vreau vesti bune cat de curand de la voi !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

am ajuns si eu acasa cu rezultatul spermogramei........din ce am inteles eu nu e nici rau nici foarte bine
volum 3,4ml(>=2ml)
culuare opalescent(opalescent)
ph 7,3(7,2-8)
lichefiere completa(completa)
vascozitate normala( normala)
concentratie 16 mil/ml
nr total de spz in proba 54,4mil
mobilitate 50%
tip- atb=44%( a= rapid progresiv si b=moderat progresivi)
forme normale 12%(>=15%)
forme anormale 88%( defecte ale capului 74% defecte ale gatului 24% defecte ale cozii 18%)
leucocite 1%(1% leucocite)
rezultat: astenoteratozoospermie
voi ce ziceti?
ce este in paranteza sunt valoriile normale de referinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Marie pe unde esti?
Astazi trebuia sa mergi la medic nu? Vreau vesti bune de la eco.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Elena nu stiu ce sa zic legat de spermograma, formele normale parca sunt putine, asteapta ca ntra fetele care se pricep la problemele de genul asta, noi nu am avut probleme din partea sotului asa ca mai putin stiu.
oricum foarte bine nu e


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

va rog daca e ajutati-ma si pe mine............din ce am inteles eu nu e prea ok.........ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Elena ai rabdare pana maine, o sa intre velvet fetele care se procep si o sa iti explice tot cap coada, eu nici nu am spermograma sotului la indemana acum sa fac comparatii.
Spune-mi te rog unde este facuta spermograma, cu embriolog sau nu?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput