Asp.opt.(812)Felicitari flory_blanca,Madalina2292!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Ce CHOUETTE, Caresse, ca am uitat sa scriu: sotul si-a luat liber ieri, a avut de umblat, asa ca cina "romantica" a avut loc pe la 17, cand a ajuns acasa si apoi s-a dus la o bere cu un amic, eu ramanand in sfarsit cu traducerea mea care imi rontaie urechile ca nu o mai termin...A fost oarecum romantic, am mancat si niste prajituri (am descoperit una minunata, se numeste Buturuga si e de la Georgi - nu ca as fi fanul cofetariei asteia, dar na, asta a fost in drum...a, si are si frisca, taman la fix sa imi pun in cafeluta de azi).


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)


M-ai... dezumflat
Munca asta
Ia o mare si ai grija de traduceri !(In ce limba ?)

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Carresse, multumesc de intrebare. Nu am mai intrat pentru ca mi-a venit si, desi nu ar fi trebuit la cate teste negative am avut, am fost dezamagita.
I-am luat sfatul lui MeAlex si o sa ma mai duc pe la doctori de diverse specialitati (endocrinologie, hematologie, ginecologie) sa vedem ce este de facut.
Tu ce faci?
MeAlex, prajitura despre care vorbesti (Buturuga), imi aduce aminte de copilarie, de prajiturile de pe vremea mea...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Carresse, multumesc de intrebare. Nu am mai intrat pentru ca mi-a venit si, desi nu ar fi trebuit la cate teste negative am avut, am fost dezamagita.
I-am luat sfatul lui MeAlex si o sa ma mai duc pe la doctori de diverse specialitati (endocrinologie, hematologie, ginecologie) sa vedem ce este de facut.
Tu ce faci?
MeAlex, prajitura despre care vorbesti (Buturuga), imi aduce aminte de copilarie, de prajiturile de pe vremea mea...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Bee,imi pare rau ,stiu sentimentul ...
Te si-ti aduc
Mie mi s-a cam dereglat menstra : in septembrie mi-a venit dupa 26 de zile,iar in octombrie dupa 31 ...imi facusem mari sperante
Mi-au trebuit vreo 2 zile si apoi am zis ca fiecare zi care trece ma apropie de implinirea dorintei

Cand aud de Buturuga ,ma gandesc la "Buche"( ) care este prajitura de Craciun a catolicilor francezi si germani ...Am dreptate ?


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nuuu, Buturuga asta e o chestie mai mica, parca o rulada, imbracata in galzura de ciocolata si inauntru e multa crema. Eu nu imi aduc aminte de ea din copilarie, adica nu am mancat atunci,parca imi amintesc de nume...aaa, si are o crema cu mult unt si cacao...seamana un pic la gust cu mascota sau cu joffre...In copilarie mancam numai amandina si uneori profiterol! Dar e posibil sa fi imprumutat numele de prajitura francezilor.

Traduc din engleza si franceza, in general. Acum lucrez la o traducere de medicina din engleza.

Pff, imi pare rau ca n-a fost sa fie...si v-am mai creat si eu iluzii ...
Later edit: am mai studiat problema si cred ca e un ciot din buturuga, o felie! Iar glazura e scoarta! La naiba, ii zic sotului sa mai ia 2, ca trebuie sa ma edific.



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Am dreptate,fetele,este prajitura de Craciun . Are si o legenda,de-asta e sub forma de buturuga !
Oricum e delicioasa, dar si satioasa !

vreau si eu prajituri dar nu stiu sa fac

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cred ca voi trece si eu pe la cofetarie...
Carresse, MeAlex, fetelor, mergem inainte!
Ma pregatesc de plecare. Sper ca maine, cand deschid calculatorul, sa gasesc vesti bune, cu multe liniute duble.
Spor la treaba pentru cele care lucreaza si weekend placut pentru cele care incheie saptamana de lucru.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Nuuu, Buturuga asta e o chestie mai mica, parca o rulada, imbracata in galzura de ciocolata si inauntru e multa crema. Eu nu imi aduc aminte de ea din copilarie, adica nu am mancat atunci,parca imi amintesc de nume...aaa, si are o crema cu mult unt si cacao...seamana un pic la gust cu mascota sau cu joffre...In copilarie mancam numai amandina si uneori profiterol! Dar e posibil sa fi imprumutat numele de prajitura francezilor.

Traduc din engleza si franceza, in general. Acum lucrez la o traducere de medicina din engleza.

Pff, imi pare rau ca n-a fost sa fie...si v-am mai creat si eu iluzii ...
Later edit: am mai studiat problema si cred ca e un ciot din buturuga, o felie! Iar glazura e scoarta! La naiba, ii zic sotului sa mai ia 2, ca trebuie sa ma edific.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)


Gandeste-te si la mine cand mananci !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Cred ca voi trece si eu pe la cofetarie...
Carresse, MeAlex, fetelor, mergem inainte!
Ma pregatesc de plecare. Sper ca maine, cand deschid calculatorul, sa gasesc vesti bune, cu multe liniute duble.
Spor la treaba pentru cele care lucreaza si weekend placut pentru cele care incheie saptamana de lucru.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

bee, permite-mi sa te corectez un pic ... vestile bune nu sunt doar liniutele,pentru mine,sa-mi raspundeti la mesaje si sa aud ca sunteti sanatoase sau ca plecati la cofetarie ,sunt vesti la fel de bune !
Va pe toate !

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

am ajuns si eu...........
am fost la monitorizare azi ziua 9 am folicul matur de 15,3mm pe ovarul stang. doctorul e fericit si eu la fel pt ca la un ciclu neregulat ( de vreo 2 luni imi vine la 30 de zile) e super ca in ziua 9 am un folicul asa de mare.....dar e o mica problema am endometru de 4,7 mm si daca pana luni cand ajung iar la monitorizare nu creste la 6 mm atunci va interveni cu tratament pt ingrosare.
am fost tot azi la spermograma si secretii.
pt sot ridic rezultatul la spermograma marti seara iar eu rezultatele de secretie le voi avea pe toate vinerea viitoare.
per total sunt multumita si eu si doctorul.........
voi ce ati mai facut?
ma apuc sa citesc si eu din urma
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

caresse

Mergi la inceput