Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare.....


la multi ani , Mario!!!


Toanca ma bucr ca suteti ok. Eu zic ca vina ii apartine clar medicului , mare lucru sa dai peste un dr bun si la stat.

eu am avut azi serbare...cea mai buna de pana acum si credeti ma ca s tare cusurgie.

papan nu face serbare , dar i a daruit mosul de la serbare de la mine un cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salutare!

Iuliana - imi pare rau ca ati trecut prin asa momente neplacute. Cu toate astea..."totul e bine cand se termina cu bine".
Eu raman la parerea mea ca oricat am stramba din nas de spitalele de stat pana la urma sunt singurele care pot rezolva cele mai multe probleme medicale.N-are sens sa discutam despre lipsuri, aglomeratie ... de bine de rau pana la urma tot se gaseste un profesionist pe mana caruia sa incapem fiecare dintre noi.Cu toate astea.. oameni sunt cu totii si oricine poate gresi.
Acum e ok, Matei? A depasit momentul?


Ana - esti super tare cum povestesti tu de-ale voastre. Viata pare mai frumoasa cand te citesc pe tine.Si zici ca ai "room-service" la tine acasa .... Ce mai conteaza dezastrul... desfatarea voastra a fost cea mai importanta.

Cosmi - felicitari pt serbare!

Gio- f. eleganti baietii tai la serbare.

Noi maine avem serbarea. Sper ca vremea sa nu ne joace feste foarte mari. Vad pe prognoza ca urmatoarele 4 zile tot cu ninsoare vor fi. Macar am rezolvat cu cadourile pentru profi si copii. Astazi le-am impachetat pe toate. O parte dintre ele le-am dus la scoala, restul sunt la mine in mansarda. De s-o duce Nicolas sa-si mai ia ceva hartii de pe-acolo spre sa nu scotoceasca si sa dea de ele. Tocmai cadourile pentru copii si pachetele de colind au ramas acasa.

Eu atat m-am sucit cu ce-l imbrac maine pe Nicolas ca pana la urma nu i-am mai cumparat nimic. Am o pereche de pantaloni noi . L-am probat cu ei si nu prea imi plac cum vin pe slabanogul meu. In rest.. camasa si papionul ii vin bine. I-am ales o tinuta mai "trendy-flendy".
La noi e o vijelie maxima si un frigalau de nu se poate. N-am chef de nimic.

In week-end am scos decoratiunile si am vrut sa pun bradul "ecologic". Am constatat ca-l calarisera soriceii in magazia unde a fost depozitat. Asa ca am fost si am cumparat brad... tot eco... alb-albastrui si am luat si podoabe pe albastru si o instalatie turturi albastri. Arata de belea... nu m-as fi gandit sa imi fac un asemenea brad.

In rest... toate bunicele... acum. Sapt. trecuta a fost Cosmin cam bolnavior, Robert a avut ceva probleme cu noua masina... s-au remediat toate, usor, usor. Ne ocupam de "lista de cumparaturi " pt Sarbatori, meniu si apoi de aprovizionare. O parte le-am comandat de pe net, sper sa-mi ajunga pana la Craciun; restul trebuie sa bananaim prin magazine.
Cadourile de Craciun sunt partial rezolvate, deci mai avem de ce sa ne agitam.

Maine e serbarea de Craciun si de la R de la firma. Prima oara...decand e firma (20 ani). Dupa ce ne-a intrebat ce parere avem si daca e ok cu programul copiilor cu somnul/scoala... pana la urma au luat in considerare doar programul de somn al bebelusilor.Dealtfel nici nu sunt prea multi copii in firma...
Mda.. fara cuvinte... Sa zicem ca lipsa de experienta in a organiza astfel de evenimente ..isi spune cuvantul. Sunt curioasa ce cadouri le vor alege copiilor.

Gata.. fug la ale mele!

Bafta la treburi , tuturor!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Liliana, multumim de intrebare.
Da, acum suntem bine. Acum e greu de tinut in frau
Intr-adevar, tot la mana spitalelor de stat ajungem.
Si noi am terminat cu lista lui Mos Craciun...
Va pupam cu drag (pe toate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Va uram tuturor Craciun Fericit, multa sanatate si bucurii alaturi de cei dragi.
Sa va aduca Mosul tot ce va doriti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Craciun fericit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Sarbatori fericite!

Toanca, nasoala patanie; bine ca s-a terminat cu bine!

Noi...am avut parte de multi virusi de tot felul, de n-a scapat nici unul dintre noi; Adri cu gastroenterita, intr-un hal cum n-am mai vazut-o de mult; bebelina tocmai a incheiat un episod de o saptamana intreaga cu febra peste 39 - am fost la medic de 2 ori, a doua oara i-au acut si analize si tot...concluzia fiind aceeasi: e viral si o sa treaca. Eu cu tati am avut si noi virozele noastre - din fericire pe rand, ca altfel nu stiu cum faceam cu fetele.
...si acum ma gandesc ca ne-am facut norma de a fi bolnavi pe un an cel putin si sper sa incepem anul nou mai in forma si sa ramanem mai in forma si mai feriti de virusi rai si sadici.

A inceput deja sezonul zilelor de nastere de spiridusi, dar eu am intrat rar pe aici asa ca incerc sa compensez cu o urare la comun: LA MULTI ANI !!!

Pe FB nu stiu cum sa dau de voi...dar recunosc ca pe FB intru si mai rar decat pe forum, asa ca...tot pe-aici o sa mai intru sa vad ce-ati mai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Sarbatori fericite!

Sper ca ati avut un Craciun frumos si mosul v-a adus tot ce v-ati dorit!

Azi am venit din Alba, maine plecam in Italia!
Totul e bine la noi, sa dea DD tot asa sa fie!

DIA sanatate, of ce ati tras si voi:(((.

ANA TEODORA siJASMINE!
Sa cresteti mari si sanatoase si numai bucurii sa aduceti parintilor!

Va pup si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Craciun fericit si de la mine, eu am avut parte de cel mai plin si obositor Craciun ever, am lucrat ennorm de mult la resto, acasa musafiri ...sunt moarta de obo si inca nu s-au terminat Sarbatorile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salutare tuturor!

La multi ani , Angelos! Sa cresti sanatos, fericit si sa te bucuri intens de tot ce ti se intampla frumos in viata!

Maraki sa-ti traiasca feciorul si sa fiti fericiti si impliniti!


Fetelor , spor la pregatirile pentru Revelion, fie ca sunteti in bucatarie/magazine/coafor/cosmetica sau printre valize facandu-va bagajele pentru calatorii in tara sau strainatate!

Multi pupici si sa ne-auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

La multi ani Angelos!!!

Sa fii sanatos si fericit si sa primesti cele mai frumoase cadouri azi!!!

Fetele va pup zi sa aveti in continuare SARBATORI FERICITE!!!



Mergi la inceput