Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Lili- se pare ca ati svut o adevarata petrecere.
Gio- Ti-au venit rez la analize?
Denisa- M-am tot gandit la tine. Sper ca esti sus cu moralul.
Cosmi- Ar tr sa iesim zilnic la luminite ca tare bucurosi sunt copii.

Ai mei sunt ok. Alex tr sa aiba un spectacol de vioara sambata asta, dar si l-a anulat singurel. L-a invitaT Louan la ziua ei (e una dintre cei 2 colegi, pe care nu i-a schimbat in toti anii de gradi, ca v-am zis ca aici ii tot rotesc si innebunesc). Noi am refuzat invitatia si am explicat ca nu se poate duce ca pica fix in ziua si la ora, cand se produce maestrul...A rezolvat el pb:a vb el cu profa de muzica si i-a spus cat e de trist ca nu se poate duce la chef, etc. Rezultatul: va canta in ianuarie. Treaba lui...acum era un concert intr-o sala micuta cu alti copii. In ian va canta in sala mare cu adulti. Dar se duce si la chef ce mai conteaza!!!
Marti era amarat ca grupa lui a pierdut insecta, pe care o aveau in grija. Degeaba a cautat-o inv cu lupa (ca inspector Gadget http://www.youtube.com/watch?v=e-JHfXVlkik)... Inv lui e pasionata de tot felul de exp de genul asta. Acum au insectele astea, care au iesit din oua (le-au urmarit ev si-si noteaza/deseneaza in caiet). In toamna au avut mormoloci(parca asa se cheama), pe care i-au dus in lac sa se faca broaste. Cica la primvara se duc sa-si vada broastele(parca scrie pe broasca ca-i a lor). Au si un arici in clasa. + proiectul ala al lor cu aborigenii: invata cantece, deseneaza in stilul alor, povesti despre ei...

Eu nu-s mare fan FB.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Sambata, 8 Decembrie 2012 am ajuns cu baietelul meu la spitalul de pediatrie din Bucuresti. Baiatul meu acuza dureri de burtica.
Incompetenta medicilor de la Medlife de la camera de garda era sa imi nenoroceasca copilul.
Dupa ce am platit 310 lei consultatia si ecografia abdominala, am plecat cu diagnostic "colica biliara" si tratament: Nospa, Debridat, si Nurofen.
Dat fiind ca baietelului meu ii era in continuare rau am mers la spitalul Budimex unde in 30 de minunte a fost bagat in sala de operatie cu diagnostic: apendicita acuta cu reactie peritonala.
Norocul meu a fost ca nu m-am lasat pe mana medicilor de la Medlife, care au dat dovada de o incompetenta crunta si de o totala lipsa de profesionalism, iar la Budimex medicii au fost capabili sa puna un diagnostic corect. Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu mergeam la Budimex.
Acum suntem ok,
Azi am fost externati, dar inca acuza dureri si e normal.
Sa le dea Dumnezeu sanatate medicilor de la Budimex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Noi bine, ne pregatim de serbari: luni Marco, miercuri Edi.
am fost inzapeziti, frig la greu....dar mi-a ajutat bunul DD si am reusit sa duc copiii cu masina mea. Sotul era la Buc si masina lui e acolo.
Urasc iarna....singurii fericiti sunt piticii!
soacra nu a mmai venit data fiind situatia drumurilor din tara. nu e urgenta cu curatenia, fac eu ce pot si ce nu...la anul....sanatosi sa fim si sa ne putem bucura de restul....

Ana ai si tu invitatie pe FB doar ai cont. multe fete au intrebat cine e pers. respectiva....ai un nume de nimeni nu te-a recunoscut.
descurcaret baiat mai ai! bravo lui!
interesante chestiile cu insectele, mormolocii.....
eu sunt ok, analizele au iesit bine. Dr zice ca a fost o piatra pe care am eliminat-o, dar la urina nu a iesit nimic.
sa speram ca nu se va mai repeta, macar acum stiu ce trebuie sa iau.
Toanca naspa patanie. bine ca au descoperit la timp ceilalti medici si e ok acum Matei. Sanatate in continuare!
la noi sunt exact invers....daca mergi la urgente cu durere de burta, imediat te trimit la chirurg ca e apendicita...la noi numai sa taie stiu. asta am patit cu Marco si mi-au mai zis si alte prietene....noroc ca nu ne-am lasat pe mana lor.

fug la treaba ca nu-mi vad nici capul de cat am de lucru la birou.
weekend frumos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Iuliana sanatate multa lui Matei bine ca ati scapat cu bine si a trecut cu bine operatia .
Gio eu ce sa mai zic de curatenie ca apuc asa cu fuga sa fac cate ceva
Alain a avaut un asa zis spectacol care m-a enervat tare mult, i-au dus la biserica pe ceva ploaie torentiala, ne-am intalnit cu ei acolo, preotul a facut o slujba extrem de frumoasa pentru copii, sa le explice ce inseamna bucuria Craciunului in esenta ca nu e vb de cadouri si masinute, eu sensibiloasa tare in venea sa plang sa se scuture camasa pe mine sunt in perioada de Pm si sunt sensibila pana la cer ma enerveaza la culme asta, abia ma abtineam ca ma gandeam ca o sa trec drept o debila ca nu plangea nimeni ...deci in concluzie abia am asteptat sa de etrmine desi era minunata. Dupa aceea au inceput nervii ca nu am avut voie sa recuperam copiii, inapoi al scoala pe ploaie cu ei ca sa ii bage in clase sa ii luam de acolo i-am luat 30 min ca incepeau serbarea , iar 30 min in ploaie apoi am cautat sa ii cumpar ceva sa manance, ne-am intors si au cantat 2 cantecele in care al meu se maimutarea cu copilasul de langa ....Eu una cred ca la anul nu il mai las sa ne ameteasca de cap cu programul asta, daca e tot asa vreme ca sunt racita bocna si el da semne la fel.
In rest sunt cu masina in reparatii ca am gasit-o cu portiera indorita in parcare ....
In rest asteptam Craciunul, am program super mega incarcat la Resto ca lipseste o persoana si uite asa gand la gand cu bucurie prin ploi si vijelii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Toanaca, multa sanatate lui Matei, Medlife inteleg ca e o clinica privata, nasol, dovada ca nici in astfel de centre nu ne putem increde. Sper ca acum e bine Matei si tu deasemenea, ma gandesc cate ganduri au fost in mintea voastra in acele momente.
Ana, chiar daca sciu mai rar, voi scrie si citi in continuare si aici. Mortal Alex cum a rezolvat el problema.
Silvia, ce reguli mai au si pe acolo, tare lacrimogena sunt si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Acum suntem bine.
Matei a inceput sa manance (de regim) si e ok.
Inca il mai doare, dar nu atat de tare.
Cat am stat cu el 5 zile in spital au fost cele mai grele zile din viata mea. Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva.
Da, Medlife e clinica privata, mai exact Spital de pediatrie.
Nici sa nu mai aud de ei.
Si vad ca nu sunt singura. Am deschis un topic la discutii generale si vad ca si alte mamici se plang de Medlife. Asa ca aveti grija.
Matei e inca scutit de la scoala, eu sunt in concediu medical asa ca suntem acasica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Iuliana-Sanatate multa! Bine, ca n-ati ramas cu primul diagnostic si ati actionat urgent.Matei a fost un curajos.. . Tu o sa ai nevoie de ceva timp ca scapi de emotiile unei atfel de intamplari.
Gio- Lasa curatenia ...imp e sa fiti veseli si sanatosi.
Miha-Mi-esti tare draga.
Silvia- ce zapaceala.

Alex s-a distrat ieri, chiar deca au fost doar 2 baieti si, in rest, fetite. A fost tare dulce, ca au facut tot felul de jocuri, la care castigatorul isi putea alege div prostioare si, printre tot felul de traznai, a venit acasa si cu 2 seturi pe agrafe pt sora-sa. Se ma haraie ei cateodata, dar chiar se iubesc si sunt tare simpatici cand vin dimineata amandoi de manuta sa ne trezeasca. Ieri dimineata ne-au pregatit micul-dejun. Cafea (au doar de apasat pe butoane) si tartine cu ciocolata si miere. Toate farfuriile era incarcate la refuz cu felii de paine manjite discret. Facusera si inovatii: tartina cu miere-cioco. Daca tot se destrabalasera, isi pusesera si niste cereale cu lapte.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

La multi ani frumosi si voiosi, Mario!
Irina sa va traiasvca flacaul si numai bucurii sa va aduca alaturi de Carla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

La multi sni, Mario-Sebastian !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Mario- La multi ani!!!

Mergi la inceput