Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

LA MULTI ANI, RAZVAN !

Sa cresti sanatos, fericit, cu mult noroc si o viata frumoasa!!!

Ioana - sa-ti traiasca Zambariciul si sa te bucuri de el si de minunata ta familie! Multi pupici de la noi !

Parca mai ieri ne-ai scris ca puiul tau "a fost destept si s-a nascut la 37sapt ca sa nu fie prematur" si-acum e un scolarel de toata isprava!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Hello!
Sunt cu baietii la inot si pot scrie 3 randuri.
Azi noapte era sa chem salvarea. O durere groaznica de burta m-a luat la ora 3. Eram dispe ca ce fac cu baietii? Dar mi-a trecut dupa un no spa.
Dimineata mi-a aparut o secretie ciudata, asa ca am dat fuga la dr.
Eco, pap test, consult pe masa, ex de irina si urocultura.
Totul e ok, cu exceptia secretiei.
Pana luni cand vin rezultatele mi-a dat ceva ovule, ketonal, no spa si urinal activ.
M-am usurat de o groaza de bani, macar sa descoperim cauza.
Ginecologul zice ca nu e raceala, asta ar aparea kmediat, nu in toiul noptii. El zice ca e o colica renala ceva.....doar ca nu corespunde durerea pe unde o simteam eu.
Mi-e groaza pt la noapte, sper sa nu se repete, caci sotul numai maine seara vine.

In alta ordine de idei il asteptam pe mos Nicolae, vine in seara asta la noi. Si asa dimineata suntem pe fuga.

E frig si urat afara, ninge de ieri, dar nu s-a depus nimic. Mai bine ca si asa marco nu are cizme si edi pantaloni de zapada :)).

Sa aveti un mos bogat si sa ne auzim cu bine.
Eu numai de belele dau in ultimul timp, tare m-am saturat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

La Multi Ani Razvan!!! Oau 7 ani, Ioana sa ne spui cum a fost petrecerea.
Gio, multa sanatate, ma gandesc ca daca ai inceput tratament n-ar trebui sa apara. Acu eu pot sa-ti spun ca am avut infectie urinara cu dureri groaznice si n-a iesit in analize. E tare nasol cand esti singura acasa, sper sa nu mai ai pb.
La noi a venit Mos Nicolae deja, cu un lego Nin..nu stiu cum mare si niste dulciuri, asa ca acum e tare ocupat. Suntem bine, sanatosi asta e tot ce conteaza.
Are cineva vesti despre Diana si Tudor, ma gandesc ca poate ne putem mobiliza sa le luam un cadou de Craciun, ce parere aveti, stiu ca are Cristina(Asteryaro) adresa si l-am putea trimite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Nicolas! Sa ai parte de tot binele din lume, de multa fericire si sanatate!
Lili sa va traiasca baiatul si numai bucurii sa va aduca alaturi de Cosmin!

Razvan Nicolae, Alain Nicolas si Nicolas Alexandru
sa ne traiti cu numele, spiridusi frumosi!

La multi ani celor care poarta numele de Nicolae si Nicoleta!

Eu sunt mai bine, cred ca am mare noroc cu ketonalul si no spa-ul....simt un usor disconfort, atata tot.
Miha am recoltat proba de urina de dim., la cabinetul dr. Tratamentul l-am inceput dupa pranz. asa ca daca e ceva, eu sper sa iasa....si antibiotic nu am luat.
Ma bucur ca a avut Tudor un mos frumos si a primit ce si-a dorit.
da, da...si noi cu lego ninjago.

de Diana si Tudor am intrebat atat la aradence cat si pe Denisa. din ambele parti am inteles ca ei sunt tot mai bine, bunicii nu prea. au avut amandoi pojar si cam atat. cum aflu mai multe scriu si aici....poate intra Denisa si ne zice ea ce a mai vorbit cu buni....urmeaza sa o sune zilele astea.
Cadou pt ei? ar fi frumos....sau pt ziua Dianei....caci tot se apropie....veniti cu idei va rog....eu sincer nu mai imi asum raspunderea....nu am timp sa umblu nici pt cadourile alor mei....as vrea cu mare drag, dar asta e situatia acum....
Asa ca dau bani, dar nu ma pot ocupa in perioada asta.

A venit si la ai mei baieti. tare greu a fost sa le pun in papuci fara sa observe. Noroc ca i-am trimis la noi in dormitor si l-am pus pe sot sa-i sune si sa-i tina la telefon....eu cica eram la baie....asa ca pe intuneric, am pus dulciurile si jucariile in ghetutze, am reusit sa sun si la usa si sa fug rapid in baie....eu tocmai trageam apaa cand au iesit ei din dormitor.
Edi a fost mai incantat de dulciuri decat de lego cu animale de la Zoo, iar marco a fost fericit...excat ce si-a dorit a primit...un speener sau cum ii zice de la Ninjago, dulciurile nu l-au interesat.

cam atat despre noi, abia astept sa vina sotul acasa in seara asta...duminica vine si soacra sa ma ajute....asa ca sapt. viitoare sunt mai linistita....imi rezolv din treburile mele si caut cadouri de mos Craciun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

nu pot sa merg la nanii fara sa urez si eu sarbatoritilor ....

la multi , multi ani!!!!sa fiti sanatosi si bucurosi


sunt franta...am avut o zi incarcata, dar targul aiest super bine si am strans banuti mai multi decat speramoaspetii de seama( de sus) au venit , au fost ff draguti si copiii s au bucurat mult


a Venit si la noi mosul plin de dulciuri , cadouri si nuielusa(pt.bibi)...sincer nu merita ,dar na..

GIO sanatate multa
Miha ma bucur tare ca sunteti ok..

si eu pun banuti daca ne hotaram sa le facem copiilor o bucurie mica, dragii de ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nicolas- La multi ani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Hello!

Multumim pentru urari.

La noi a fost o zi nebuna ieri. De la scoala pe unii dintre copii i-au luat si i-au dus la Sala Palatului pentru un "spectacol"... o prostie marca electorala. Mda... nu mai comentez.

La scoala i-am dus repede dimineata ,inainte sa vina autobuzele si sa-i ia, un "tort" pe care l-am confectionat cu maiestrie noi +copii, din jeleuri, mashmallow-uri si acadele de ciocolata. A aratat super!

Dupa amiaza am avut petrecerea de la locul de joaca unde copii s-au alergat la maximum. Cosmin , in sfarsit nu a mai stat atarnat de mine ci a bantuit prin toate cele pe-acolo, s-a alergat cu cei mari... . Erau morti de oboseala cu totii la final si transpirati maxim. Doooaaamne cata alergatura pe ei.
Nicolas a primit o MULTIME de cadouri... NORIEL e la el in camera... doar cu ce-a primit aseara. A primit vreo 7 lego... unele mai mari decat altele Lego City, Ninjago,Star War,Creator, un BMW X6-alb cu telecomanda, masina care se " merge" pe pereti... e o mare porcarie... nu merge ci cade, deci probabil ca o s-o duc inapoi la magazin daca mai are matusa lui Robert bonul, Un lansator cu 2 masini Ferrari, un joc cu Glob Pamantesc - de cultura generala, un Monopoly d-ala meserias cu intrebari si raspuns, niste carti de Origami, un speener de la Ninjago, plus vreo 2 bluze, o geaca si o vesta de fas.

Pe mine m-a luat capul cand am vazut cate s-au strans. L-am intrebat daca acum mai are mos Craciun ce sa-i aduca... si mi-a zis ca poate cartile alea de la Redakai ca d-alea nu are.

Pe langa toate astea a mai primit si Cosmin o gramada de chestii. Puzzle, carti de colorat, masinute, o masina mare de pompieri cu cuburi si semne de circulatie, un joc cu Meserii. Mda...

Tortul a fost cu Angry Birds. Atractia tuturor copiilor, deh... Cu o sapt. inainte de Sf Andrei am avut pt Cosmin un tort cu Clubul lui Mickey.

Mos Nicolae la noi aduce doar dulciuri... si carti. Cate un pachet de la Milka si o cutie cu Cars/Bucsa in care erau biscuti. Pt Cosmin Ursul pacalit de vulpe iar pt Nicolas niste Fise cu Matematica.

Cam atat despre noi!

Toate bune tuturor!
Ma grabesc sa pregatesc copii pt ca in seara aceasta pe Nicolas il duc la "Lectia de Curaj"-Napoleon Bonaparte la Masina timpului dupa care sa vada luminile orasului.

Pupici tuturor copiilor si mamicilor!

PS: Daca strangem bani pentru Dia si Tudor dati-mi va rog si mie de stire..unde/cine/cat...stiti voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani Nicolas baiat frumos ca un print Sa cresti mare sanatos, cu multe bucuri in viata, multe impliniri si noroc cu carul pana la adanci batraneti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata fetelor....


aseara am fost si noi in centru la luminitefff frumos dar au niste preturi nesimtite la orice

am vrut sa pun ceva poze in drop , dar nu mai potce naiba are nu stiu.

Lili , ma bucur ca v ati distrat este f frumos la locul de joaca.
Marakino ce tot faci de nu mai scrii???hai 2 vorbe
Gio cum esti????
Silvii am vazut zapada de la tinecum ai iesit cu masina??

restul fetelor???strig catalogul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Dragelor va asteptam in grupul spiridusilor de pe Facebook!
A infiintat T_Ioana acest grup si s-au trimis invitatii cattre fetele a caror adresa o aveam.

Sper totusi sa se mai scrie si aici. acolo e bine, ca e privat, doar ca nu are toata lumea cont de FB.

Mergi la inceput