Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare fetele!
Tare rau imi pare ca nu am reusit sa ajung si eu la marea intalneala.
GIO, nu, nu mai cotizam extra la scoala decat in cazul in care merg la teatru sau la film sau la circ cand platim biletele; de exemplu, saptamana viitoare o sa mearga la teatru (la dl. Goe) si costul biletului e de 8 lei.
Eu o sa ii fac vaccinul, dar nu la scoala, ci la medicul de familie, cu vaccin cumparat de noi.
Noi am termninat deja lista pentru Mosul; 50% din lista am achizitionat-o deja ca sa nu stau pe ultimul moment sa alerg supa jucarii; vrea Mina de mineri de la Lego, un ATV de la Lego si masina aia de merge pe pereti.
In rest, in continuare merge cu placere la scoala; azi au avut inspectie si cica a fost bine; duminica mergem la o petrecere la un coleg de clasa si sigur o sa socializam cu tot supintii.
Slava domnului ca e sanatos; am terminat cura de Polimod pe anul asta.
In rest, cu serviciul, casa, etc.
Saptamana asta am reusit sa ma vad si eu cu fostii colegi si a fost super.
E...cam astea sunt noutatile.
Va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata fetele si scuze pt mesajul ala scris de pe telefondar conteaza ca ati iesit la apel

eu ma pregatesc sa plec la masterce mi o fi trebuit nu stiu, azi cica am avem niste cursuri mai nasoale decat saptamana trecuta(unde n am inteles nik) si cica proful asta are obiceiul sa nu te treacahmmm

la scoala e foarte multa munca in perioada astafacem un curs de perfectionare,,gestionarea crizelor,, foarte intresant dar si obositor.Cursul il facem la de la ora 16 la 19. Eu sunt prinsa cu definitivarea organizarii targului de Mos Nicolae din scoala ,este un eveniment mare , obiecte facute de noi si copilasi sunt puse in vanzare iar de banuti stransi facem primavara o excursie.

papan e ok ...sunt foarte multumita de el pentru ca este serios si responsabil. Joi avem sedinta si abia astept sa aud de la doamna ce si cum.Ma intereseaza cum socializeaza si daca participa la activitati , pentru ca testul cam stiu ce si cum.In continuare este cuminte ,dar mai multe va zic vineri.

bianca e inamorata.....e asa vesela , canta ..dar ce ma multumeste este ca la scoala merge brici. Acum este in cautari pentru tinuta de bal.Rochia am comnadat o la o tipa de pe un siteeste f frumi,rosie .Pantofii cica vrea cu toc si musai sa fie bej. Balul se va face intr un mare club din capitala...vedem.

asa...

Silvii ,off ce rau este sa nu ai pe cineva pe care sa lasi copilul.Important este ca s a rezolvat. Daca pui o reteta simpla pentru steluta promitsa fac si eu.Azi cred ca nu mai scap de Bianca si musai mergem la filmul cu vampiri.Mie nu mi a placut deloc partea a 4 a ,sper ca asta 5 sa fie mult mai bun.
Marakino,ce nebunie si cu Ebay-ul astaeu m am lasat pagubasa. Cizmele sunt frumoase,bine ca poti merge pe ele....eu asa m am lasat de mersul pe tocuri. Multe, foarte multe cadouri de Mos Nicolae.Eu le iau doar dulciuri si fructe , asa obisnuim.
GIO ,ce bine de tine ca nu s atrasi baietii tai de chestii tehnologice.Ai mei au definitivat lista de Craciun...vai de lume.ce de bani tb sa faca mosul.
Mira,lasa ca usor, usor termini tu cu mobilatul.Casa te este mare si e normal sa ti ia mai mult timp de amenajat.Ieri mi au venit si mie canapele ,sunt multumita.Este aproape gata sufrageria meamai avem de luat doar covorul.
Ana ,si eu o sa fac vaccinul. I am facut eu Biancai vaccinul contra cancerului de col uterin...toata lumea m a blamat, dar am incredere mare in medicul meu si daca el a zis ca e ok , l am facut. Ce copil e Alexdaca il tine dragul asta de muzica o sa ajunga MARE.Cat despre Printesa A....asa s fetele.
Toanca,vad ca si puiul tau este atras de Legoal meu nici sa nu le vada..Joi se duce si Stefan la teatru cu scoala.Ne pare rau ca n ai putut sa ajungi la intalnire, cu alta ocazie poate reusesti.
Dia ,cum esti cu mutatul??Teolinda,ce ti fac baietii?Astery ,hai pe aici...Bumbii,intra si tu si zi 2 vorbe.Miha cum e puiul tau?...restul fetelor???

va pup pe toate si sper sa intrati cat mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salutare!

Iaca si noi pe-aici.. la programul obisnuit intr-un vesnic sut.

Vad ca nici voi n-aveti timp de respiro asa ca vaz c-asa-i trendu' .

Noi am fost sambata la o petrecere, duminica la o alta petrecere undeva la o ferma de animale. Au fost incantati copii ca au calarit poneii, inclusiv Cosmin care a stat tantos pe ponei. Eu ma gandeam ca nu o sa stea pe sa...dar mai, mai sa nu-l mai dau jos de-acolo. Apoi ne-au dus cu niste carute undeva pe camp, la alta ferma unde s-au dat cu tiroliana. Cosmin vroia si pe-aia da' l-am vrajit sa nu il pun acolo. Ce sa mai..le-a placut iesirea. Noroc ca inca a mai fost vremea bunicica si au putut sta mult pe-afara sa alerge.

Cu ziua lui Nicolas am rezervat chiar de ziua lui la un loc de joaca . Cosmi tu il stii sigur..este aproape de Cora, langa spitalul Malaxa. O sa ma scutur de bani da' o sa scap de tambalaul din casa. Sa vina toata lumea acolo, inclusiv socru, matusa, vecini , prieteni si gata.

Cand ma gandesc la luna decembrie... ohoo ma apuca depresia. Atatea zile de nastere avem in jur , mai punem si Mosii .. mai ca imi vine sa fug in lume. De Mos Nicolae si noi tot dulciuri si fructe luam. C-asa-i traditia. Nu mai zic ca oricum e ziua lui Nicolas si e suficient. Lista pt Mos Craciun e si ea la mare cinste... Lego pe toate planurile... Lego City, Transportorul de motociclete, Lego Ninjago, masina de lupta a lu' nu stiu cine; Lego Hero Factory nu stiu ce personaj si de-acolo. Da' acu' ce sa zic ... merci ca nu cere PSP/tableta/telefon si alte tehnologii periculos de scumpe. Nu ca i le-as lua... ca doar la 10-12 ani ce naiba i-as mai cumpara.

O parte din astea o sa le mai comunic pentru a le primi de ziua lui... vedem noi pana la Mos ce mai ramane pe lista.
Lu' verisoara-mea i-am zis sa-i caute chestii cu Origami... ca ma turbeaza cu Origami..asa ca i-a luat carti/hartie...

Si la noi e OK cu scoala. Avem si noi cate o tema in fiecare zi, de la scoala pt ca e un concurs in decembrie si se pregateste pentru el. Macar bine ca e constiincios si are grija sa isi faca tema, nu asteapta invitatii speciale.
Pentru week-end a avut 3 teme...cate una pt fiecare zi. Am incercat sa-l pun sa faca 2 intr-o zi.. nu a vrut si basta... NU CA A ZIS DOAMNA UNA PE ZI. Asta nu face decat ce zice doamna.

Silvia - nu am vandut masina. Eu ma bucur pt ca imi place mult. Si-a luat R una mica, pt circulat iarna. A inmatriculat-o, i-a pus cauciucuri de iarna si gata a scos-o la plimbare.

Eu am cauciucuri All Season de-alea cu M+S, le-am cumparat anul trecut asa ca am scapat de cheltuiala anu' asta.

Va pupacesc pe toate si pe spiridusi.

Scuze ca intru doar sa dau raportul si nu va raspund fiecareia dintre voi .
Sanatate spiridusilor raciti, bafta si rabdare fetelor cu reamenajarea.

Pe curand! Fug sa pregatesc scolarul de nani si eu sa ma bag la masaj!


COSMIN (28.01.2010) si NICOLAS (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ne incadram si noi perfect in trend, cu lipsa totala de timp ... deja imi fac planuri de supravietuire pana la urmatorul week-end (exagerez un pic, dar nu-s departe...)

Super ca ati reusit sa va intalniti

Cosmina, cand e balul? sa ne povestesti cum a fost ... suna asa de fain, cu o d-soara amorezata si care se pregateste de bal ...ca-n povestile cu printese

Teolinda, voi cu Lego pt Mos Craciun, noi cu Barbie . Saracul Mos Craciun!

A mai ramas o luna pana la vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi, eu am in sf ceva zile libere ca am avut o perioada aglomerata la serviciu. Nu stiu care ma intreba cum ma descurc cu Alain serile; cand chiar se intampla sa fie JP de garda si nu e mai des de 2 ori pe sapt vine soacra mea si sta cu el, am mare noroc cu ea, desi e ocupata si ea nu zice Nu atunci cand o rog nici nu stiu ce faceam altfel.
Lili e tare frumusica masina aia sa o stapanesti sanatoasa , o leaca cam mare dar daca are senzor de parcare spate e ok si a mea mi se pare mare am eu o pb cu asta. Ai avut noroc cu cauciucurile pe noi tare ne-a dezechilibrat luna asta pusul rotilor de iarna cu genti cu tot am dat o groaza de bani nu mi-am mai cumparat nimic din cauza lor . Eu fac o groaza de km pe luna, in medie cam 50 pe zi si uite asa trec la 1500 pe luna si cu toate ca am consum mic se aduna o caruta de bani, asta e pretul ca stai in afara orasului.
Mira ma bucur ca ai intrat sa folosesti cu drag ce ai cumparat noi, ai dreptate ca nu se mai termina never cu amenajatul. Mie imi mai trebuie un dulap special de sejur unde sa pun frumos farfurii si pahare stiu eu exact de care dar inca nu am gasit buget si pt asta Eu cu aspiratoarele sunt in razboi acu astept sa se strice asta care il am cu nu stiu cate fitre hepa si iau unul cu sac, clasic frate ca m-am saturat de spalat filtre la ala schimb sacii si gata dau inapoi cu tehnologia ca mi-a ajuns.
Maraki si fetele care m-ati mai intrebat, caut zilele astea revista mea cu prajituri de Craciun de alta data si va dau reteta de biscuiti sunt bestiali si tare frumosi . Eu abia astept sa vina 1 decembrie sa incep decoratul de Craciun imi pun alte flori la geam, in 6 dec facem bradul de Sf Nicolae. Cu cadourile de Craciun habar nu am nici nu m-am gandit deloc nici pt Alain,il las pe Jp sa aleaga;eu una nu imi doresc chiar nimic, doar sanatate ca mi-a adus anul asta destule. La Jp ma gandesc sa ii fac ceva cadou mai sentimental/simbolic nu neaparat material ca are si el destule si nu mai am idei astept sa vina 12-14 decembrie cand am prevazut o escapada la Paris in 2 , al meu sot e si acum acolo ca face ceva formare cu 2 zie pe luna asa ca in decembrie profit si eu si merg. Vreau sa ma vad cu Ana, sa bat muzeele singura si serile sa le petrecem in 2 cu al meu sot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Oau Silvia asa frumos povestesti de Craciun ca m-au invaluit toti fiorii de sarbatoare. Tare draga mi-e sarbatoarea asta. Daca nu s-ar mai da cadouri...ar fi super. Nici eu nu-mi doresc altceva decat SANATATE desi mi-ar trebui f. multe la capitolul garderoba si alte smacoline femeiesti. Da' cum la noi niciodata nu-s suficiente... o las balta. Sanatosi sa fim si relaxati.
Abia astept retetele tale de biscuiti/turta dulce. Poate anu' asta ma mobilizez cu fetele (nasa lu' Cosmin si verisoara-mea) si facem . Anu' trecut doar le-am zis copiilor si Maria ma bate si-acum la cap ca nu am facut turta dulce.

Dia - fi barbata ca si pana acum. Le dai tu de cap pana la urma. Spor la ales Barbie.

Noua ne-a dat vesti despre Serbarea de la scoala. Nicolas va fi unul dintre prezentatori... mi-a zis ca nu-i trebuie costum special la serbare...da' daca-i prezentator trebuie sa-l imbrac...prezentabil. Acu' sa-i caut o camasa si o cravata ceva ca sigur cravata pe care o are nu o sa o vrea ca are o maimuta caraghioasa pe ea. Da' ce ma plang eu.. ca vine acusi Cosmina si-mi da ca ea trebuie sa ia costumatie de bal... de don'soara inamorata... si eu ma plang de-o amarata de cravata?

Hai ca fug sa bag scolaru' la nani.
Pe curand!


COSMIN (28.01.2010) si NICOLAS (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Fetelor sunt tare happy ca azi m-am hotarat ce cadouri fac eu de Craciun !
Ce cadouri vreau sa fac eu ? Ceva care sa nu aiba conotatie materiala ci sa fie plin de incarcare emotionala si dragoste. Sotului o sa ii facem niste poze/portret facute de un fotograf profesionist cu mine si cu fiul nostru ( sper sa gasesc timp sa ma ocup cu asta ) si sa fac un album cu clipe din viata noastra din cei 12 ani de cand suntem impreuna. Lui Alain vreau sa ii fac cadou o poveste nu ca as avea mari talente dar mi-am zis din totdeauna ca voi scrie o poveste numai pentru el , povestea lui. O sa o leg la o librarie de aici ceva plastifiat nu mare lucru si cu ilustrarea sper sa ma ajute netul ca nu e furt intelectual ca nu o comercializez...nu de alta dar talent de ilustrare chiar nu am si stric povestea.
Mie o sa imi fac cadou o actiune umanitara ca in fiecare an si sper sa am ocazia anul asta sa o completez cu o participare la un gatit la o cantina gratuita pentru saraci ca asta imi doresc de multa vreme.

Astea sunt micile mele dorinte de Craciun, sper ca Mosu sa va asculte si sa va aduca ce va doriti. Eu astept 1 Decembrie sa incep decoratul casei, in 6 de Mos Nicolae cand il serbam si pe piticul nostru o sa facem bradul...abia astept. Mai vine si tata de Craciun....sunt chiar norocoasa anul asta. Va doresc din suflet sa va simtiti norocosi si binecuvantati

Citesc de cateva zile subiectul cu dorinte de Craciun si mi-am dat seama ca eu nu vreau nimic...ca anul asta a fost mai mult decat generos cu mine, dupa un sir de ani mai grei si mai ...putin darnici cu mine. Vreau la randul meu sa fac cadouri din suflet nu materiale ca sa reusesc sa "imbrac" din nou Craciun in haina lui de Sarbatoare de suflet nu comerciala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello de la Germanik,

Silvi cred ca trebuia sa te faci scriitoare Esti talentata, ar fi pacat sa nu scrii candva un roman Eu la capitolul asta, sant antitalent Nu am fost in stare niciodata la scoala sa scriu un comentariu cat de cat bun Frumoase ganduri pt. Craciun, iti doresc sa iasa ceva superb si sa va simtiti bine si cand veti fi la Paris Eu te intrebam cum te descurci cu Alain serile. Ma bucur ca te ajuta soacra; fara ea nu ai fi putut sa te tii de programEu cu a mea, sant in silentio stampade cand a venit din Grecia. Alte intentii aveam, sa o vizitez o data pe luna si cam atat. Ea daca prefera sa nu ne vedem deloc, e alegerea ei. Totusi le voi face invitatia de ziua lui Angelo, el stie ca in fiecare an, santem noi ai casei si bunicii.
Teolinda sper sa gasesti o cravata frumoasa pt. prezentator Te-ai gandit bine la lego city Nu stiu cat costa in Ro, aici sant 75-80 euroi. Angelo il are pe ala cu statia de politie si cea de pompieri. Cred ca din seria city o sa luam si noi pt Craciun dar pe bune: nu stiu unde sa le tin dupa ce le face Nu am spatiu sa le tin insirate Voi cum va descurcati?
Angelo stie ca pe 6 decembrie vine Mos Nicolae si impodobeste si bradul Noi asa am facut de fiecare data; asteptam sa adoarma Angelo in seara de 5 dec. dupa care ne apucam de impodobit si impachetat cadoul. Am rezolvat si cu cadoul Este un garaj cu 3 etaje si spalatorie de masini care l-am gasit pe e-bay si l-am platit pe loc Sper sa vina curierul dimineata cand este Angelo la scoala A sosit si lenjeria de pat cu Super Mario Este mai frumoasa decat am vazut-o pe site! Sant foarte multumita! Asta deja este pusa la Angelo pe pat pt. ca s-a grabit Giorgos si a zis sa o comand de fatza cu copilul
Ana de France, mare dreptate ai avut! Preturi mici pe ebay dar...zboara baniiPerfect adevarat
Cizmele mult visate inca nu am reusit sa le platesc Maine ma duc sa cer la banca sa imi faca online nu stiu cum...adica stiu dar nu sant sigura ca scriu corect si mai bine ma abtin
Fetelor maine este black friday, aveti vreun gand?
Cosmi ati inceput sa colindati magazinele pt tinuta de bal? Bafta sa gasiti ceva frumos
poop fetele, ne auzim maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

am uitat sa va pun link-ul cu cizmele mult asteptate Sper sa le platesc cat mai repede ( nasol sa ai banii pregatiti si sa nu ai posibilitate sa faci plata )
http://www.ebay.de/itm/250986388076?var=550088235608&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata fetele.....

aseara a venit rochia mult visataca de fata mea nu a inteles ca nu i ok sa ti iei lucruri de pe site -uri de 2 lei si acum suntem suparate foc.Rochia nu are nicio legatura cu ce a vrut ea....deci azi ,maine pana in pranz tb sa luam alta .

aseara am fost la sedinta si am fost fericita si mandra de papanul meu. Doamna a zis numai lucruri bune dessspre el si m a asigurat ca nu se vede nicio diferenta ca e nu afacut pregatitoarea...asa ca ,gata sunt linistita .

revin

Mergi la inceput