Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

A#351;a. ...important este c#259; v am f#259;cut s#259; scrie#355;i #351;i m#259; bucur tare mult. Noi suntem ok cam ocupa#355;i #351;i dac#259; n am cu cine s#259; cb nu scriu<3. Scriu de pe telefon si nu m#259; prea descurc dar mâine v#259; iau la rând. Pupppppp


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara si de la mine

Mi-am scos nasul din e-bay si am zis sa intru si aici la noi Frumoase sandalele dar este vrajeala pe fatza cu pretul de 1 euro Cum licitezi, creste pretul automat. Pana la urma le scoti la 20 cu pretul pachetului inclus dar nu le-am luat.Oricum sant ieftine si la 20 de euro dar am alte prioritati in perioada asta. Mi-am cumparat asta pt cap:
http://www.ebay.de/itm/Mutze-Damenmutze-Wintermutze-Schalmutze-Capuchon-Kaputze-Fleecemutze-NEU-/250916638460?pt=Mode_Accessoires_Damenaccessoires_Damenm%C3%BCtze_H%C3%BCte&var=550190820033&hash=item3a6bcc0efc

A venit deja prin posta in 2 zile de la efectuarea platii
Acum astept sa se termine tranzactia cu cizmele pt Angelo si cele pt mine
http://www.ebay.de/itm/Kinder-Schneestiefel-Winterschuhe-/261121816819?pt=Mode_Accessoires_Kinderbekleidung_Schuhe_Kinderschuhe_Jungen&var=560167641234&hash=item3ccc12b8f3
http://www.ebay.de/itm/Damen-WinterStiefel-High-Heels-Plateau-Kniehoch-Stiefel-Schuhe-Schwarz-Braun-/250986388076?pt=DE_Damenschuhe&var=550088235608&hash=item3a6ff45a6c#payId

In sfarsit mi-am gasit cizme pe gustul meu Stii fetelor ca mereu am zis ca la nemti nu gasesc ceva sa imi placa Astea din ebay sant comandate in Anglia.
Gasisem si pt Angelo o lenjerie de pat superba cu super mario, un ceas de perete tot cu mario,stickere sa-i compun pe perete jocul mario daaaar....ma gandisem sa le comand si sa le luam pe ascuns pt Mos Niolae Ce credeti? A gasit Angelo paginile salvate si le.a deschis si bineinteles ca a vazut tot si deja le-a cerut Adica stie ca se face comanda si iti vin acasa
Voi la ce v.ati gandit pt Mos Nicolae?
Giova mi-am adus aminte sa te lamuresc cu onomastica lui Angelo. La romani se sarbatoresc doar cei cu numele de Mihai, Mihaela, Gabriel si Gabriela. La greci sant si cei cu Aggelos pt ca vine de la arhangheli, aggelos inseamna inger.
Cosmi nici nu ma gandisem ca ar fi pt mine trandafirii dar mi-ai dat ideea si l.am intrebat pe Giorgos. Normal ca pt Angelo erau
Silvi cum te descurci cu Alain cand lucrezi pana tarziu si este de garda Jean? Putere multa iti doresc, tu esti baza in casa
Teolinda pana la urma ai gasit rezolvarea cu ziua lui Nicolas?
Giova ca te descurci cand esti singura cu copiii
In seara asta a aratat Laura Cosoi cum isi prinde parul pas cu pas. O sa incerc si eu maine, pare usor la prima vedere
toate fetele

p.s. oare o fi plecat Ana de Spania la nemtalai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:



Fetele va veti da acordul pt vaccinul spiridusilor? al 2-lea rapel pt ROR.
eu nu cred ca imi voi da acordul, sper doar sa nu ma trezesc cu el intepat, fara sa ma ne intrebe.
Voi face intrebarea asta la sedinta.
Poate va intereseaza, o carte buna aparuta, despre acest subiect:
http://c-tarziu.blogspot.ro/2012/10/carte-eveniment-vaccinurile-preventie.html

Irinatunza! Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi tie! ce mai faceti voi?
Maraki uauuu ce cizme ti-ai comandat! sigur nu-ti vei rupe picioarele cu ele?
am inteles acum cu sarbatoarea lui Aggelos.
Nu stiu ce luam de mos Nicolae, ceva subtire (ceva dulce si o jucarioara micuta si ieftina), nu atatea ca tine. de Craciun ce-i mai cumperi atunci?
de Craciun mi-au facut liste cu Lego....asta se cere, asta se ia....dar nu la cutii enorme cum vor ei, asa mai pt bugetul nostru.
Cosmi smechera ce esti! m-ai innebunit cu mesahjul postat de pe telefon. treci la comp.

Nu stiu daca a plecat Ana de spania in Austria, nu in Germania, Maraki.

Astery unde esti? cand apari cui pozele de la intalnire?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

In Germania Giova Eu asa am citit. Cu cizmele sper sa merg bine, am avut in genul asta si le-am purtat 2 ani in fiecare zi.Parca eram desculta;acum sa vad daca mai sant in stare dupa atatia ani Nu stiu fata ca m-am saturat de incurcaturile cu paypal....am platit de duminica 2 produse, inca unul aseara si imi arata ca tranzactiile sant inca in curs Am intrat in paypal pt fiecare produs la detail si imi arata ca am facut platile.Primesc si mail-uri de la paypal in care scrie ca banii nu au fost trimisi la vanzatori si ca daca in decurs de n zile nu fac platile, imi baga anulare. Eeei ca m.am saturat, nu stiu ce sa mai fac Produsele pt Angelo vroiam sa le cumpar incet, incet si sa pun de mos Nicolae si Craciun. Acum e de vina Giorgos ca m-a pus sa cumpar lenjeria de pat asa fara nicio sarbatoare Pentru mine vreau de Craciun un karaoke gasit in ebay cu 100 euroi.Este super ca merge si cu mp3-uri, cd rw, usb deci pot sa gasesc ce vreau pe net si sa cant cat vreau
Noi inca nu am primit nicio instiintare pt vaccinare. Faza este ca doctora lui Angelo a intrat in insolventa si nu mai dam de ea. Am avut nevoie de o hartie pt Montessori in toamna si cand s.a dus Giorgos la cabinet, era afis in usa si totul inchis. Pana la urma l.am inscris la alta doctora dar acum trebuie sa trimitem o scrisoare, Giorgos stie unde, si sa ne trimita prin posta fisa medicala a lui Angelo.In mod normal trebuia sa fim anuntati nu sa descoperim noi la nevoie ca Angelo nu mai are pediatruVedeti ca nici la nemtalai nu este totul perfect.
Giova, ce vrea Angelo de la Mos Craciun, noi nu ne permitem Isi doreste noul Wii U care costa vreo 380 de euro ( daca nu ma insel )De la Mos Nicolae ar vrea o spalatorie de masini, habar nu am daca se gaseste in magazine. Cu garajul vechi nu se mai joaca demult, spune ca ala este pt copii mici, vrea unul mai mare.
merg sa bag aspiratorul...nu am niciun chef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova acu ca ziceai stiu ca trebuia sa ii fac si eu lui Alain ceva vaccin inainte de 7 ani am zis ca i-l fac in toamna si am uitat sa vad sa ii treaca raceala sa il fac candva sa scapam dar nu e ROR , ma uit in carnet si iti spun. Sincera sa fiu nu stiu ce sa zic de vaccinuri e asa o teorie a conspiratie cu ele si pro si contru sigur unele sun necesare si aletle sunt milioane pt companiile de medicamente Alain la vaccinulala de 13 luni a facut o reactie cretina in rest a fost ok si Prevarix-ul ala nu stiu daca se face si in Ro ne-a scapat de pneumonii ca Alain cand racea era cu bronsita direct acu vad ca se opreste la gat
Maraki stiu ce zici de e-bay si e super cu unii vanzatori si bataie de cap cu altii eu nu am as avea nervi sa iti urmaresti in cont cand au fost debitati banii si daca ai pb cu vanzatorii le dai nr de tranzactie si data , cred ca numai de vreo 2 ori am platit cu paypal ceva plati la ceva firme mai dubioase De Mos Nicolae eu cred ca o sa ii luam numai dulciuri si gata ca e Mosul care aduce dulciuri poate am timp si fac cu el ceva stelute de biscuiti etc plus ca noi facem bradul me Mos Nicolae. Fiind si aniversarea numelui o sa ii fac un tortulet si poate ceva cadoas mic de nume si gata. Ai cauciucuri de iarna pe masina asta ? Sunt ca dracu de scumpe ale mele mi-au dat la fund bugetul luna asta
Alain e mai bine cu raceala dar a stat acasa si azi, nu va zic ieri ca am primit temele de la un coleg, frate o tona de teme cu vreo 2 caiete si carti tot ce au facut la scoala si tema sa piarda good ca am zis ca nu as face scoala de acasa cu el never ca as muri sunt mai rau ca Gabriela Solis cu temele cu fica-sa asta mic nu are rabdare eu nici atat, mi se par stupide o multime din ale ...in fine azi am si anuntat ca nu vreau temele acasa ca le luam maine si le facem in we sa le faca tati cu el ca eu lucrez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

am fost aseara cu al meu sot la Twilight 5 a fost superb ,bine ca e prostiuta de film cum zic unii dar daca am vazut primele 4 si vampirul e frumusel cum sa ratez ultima parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Maraki Ana e in Graz parca, asta e in Austria, nicidecum in Germania.
ai mei nu au asa pretentii de cadouri, slava domnului. nu sunt nici fani jocuri pe comp, WII sau altele...iar slava domnului.
Silvia eu nu le-am facut decat pe cele obligatorii, ROR-ul nu i l-am facut lui Edi. si nu cred ca voi face rapelul lui Marco.
am schimbat si eu cauciucurile marti, mi-au rupt aia antifurtul, asa ca nu am mai luat alt set, am pus piulite normale. sper sa nu fure cauciucurile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Silvi plsss sa ne scrii si noua reteta de aluat pt stelute Eu nu am facut niciodata dar am vazut ca-i plac lui Angelo si m-am gandit sa fac anul asta Avem cauciucuri de iarna, parca am facut o iarna cu masina asta...sau nu.....
Giova eu stiam ca Ana vine in Germania. Din Gratz este sefa mea, v-am spus ca e austriaca
maine se duce Giorgos la banca sa intrebe de ce nu face tranzactia. Bani indeajuns sant in cont, nu inteleg ce fac astia la banca. Eu am facut platile prin pay pal dar a ramas banca sa continue trazactia spre vanzator. O sa pun o poza cu cizmele mele vechi, tare mult imi placeau dar, cand am venit in Germania, le-am dat prietenei mele ca m.am gandit ca imi cumpar altele de aici Abea dupa 12 ani am reusit sa gasesc si v.am spus ca nu sant de la nemti.

intru mai incolo...merg sa fumez si sa il bag pe angelo la dus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu i-am facutv deja rapelul in iunie. Daca tot s-a intepat o data, tr continuat, sa dea imunitate definitiva, macar sa stim o treaba. (parerea mea)
Silvia -Prevenar e ala cu pneumococii.
Maraki-vad ca te prinse virusul cumparaturilor pe net. Ai grija, ca ieftin, ieftin, dar banii zboara.....
Dia-Sper ca ati scapat de incurcaturi.

Mi-a placut tare mult de voi la intalnire. M-am lasat transportata.

Noi suntem ok... Alex viseaza doar viori, dansuri si calcule la matematica. (fiecare cu damblalele lui)
Iar Anastasia e preocupata de ferchezuit si dansat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Maraki si eu mai comand cate ceva be E-bay defapt in Evetia este ricardo. anul trecut ne-am utilat baia de pe ricardo. dar nu am fost multumiti de tot ce am cumparat cu toate ca erau lucruri noi. Cea mai buna afacere a fost un dulap cu usi glisante de sticle de la ikea de 3 m care l-am luat cu 250fr, nu nou. L-a demontat heinz, l-a adus el dar e super.........
Ana a plecat acum 2 saptamani. a trecut pe la noi. e in Graz. Dar nu am mai vorbit de atunci cu ea. probabil ca inca nu are net in casa unde s-au mutat.

....trebuie sa recunosc ca am fsot putin geloasa pe voi fetelor ca v-ati intalnit. ce fain.........Am vazut cateva poze pe FB la Ioana.

noi nimic nou. Scoala, servici, casa. Nu stiu cum sa le mai fac pe toate.
I-am inscris pe toti 3 din ian pana in martie la inot. e scurt cate jumate de ora pe sapt,E vinerea in timpul orei mele de zumba, trebuie sa renunt la ea pentru ca trebuie dusi cu masina in orasul mare de langa noi. Nu au facut pana acum nici un curs adevarat de inot. au tot mai mult curaj si mie imi e tot mai frica cand ii vad....... Si pe fete le-am inscris azi din sem II la pian, daca tot am primit o pianina macar sa nu stea nefolosita.

Cosmi cum e mobina. s-a potrivit pana la urma??........noi suntem si mai incurcati la capitolul asta. David primeste o alta mobila. Asta, noua cumparata de mine de pe internet anul trecut nu-i place la tata-su ca cica e prost facuta nu e lemn masiv si miroase....a formaldehida. I-am cumparat un pat de lemn si un birou alb, iar dulapul l-a renovat al meu. La facut tot alb, dar nu a prins asa bine vopseaua...e alb transparent.......ne-am cumparat un corp de sufragerie, dar il primim abia prin mai ca barbatu vrea sa scoata tot parchetul de la parter ca nu-i pus bine.....ufffffff. Mi-am golit biroul de dulapul cel mare, dosarele stau pe jos dar nu vrea sa ne luam nimic in camera......Cand m-am intos din ro m-a cadorisit cu un aspirator de 2000 fr. Am fost furioasa rau, m-am dus la magazin si am comandat un coltar care s-a dovedit apoi a fi prea mare..........dar era fain. Nu am mai putut renunta la comanda ca semnasem deja. m-a sunat tipa suprata rau ca trimite avocatul ca nu venisem in ziua urmatoare sa aleg alt coltar. Pana la urma am platiti un avans de 500fr. acum ma gandesc sa-mi cumpar covor si masuta in sufragerie sa stau linistita pana nu se razgandeste si nu mai pup nici coltat nici bani inapoi..........cred ca ies la pensie pana ma vad cu mobila luata si casa termnata de renovat



Mergi la inceput