Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

LA MULTI ANI Mihai si Mihaele!
Ma bucur ca ati reusit sa a intalniti! suna minunat e povetsiti de la intalnire.
Eu va salut scurt si in trecere...revin mai incolo cand pot reveni la stare de spirit mai normala. Momentan sunt socata de cat de complicate si prost gandite pot fi pe aici unele formalitati legate de mutat ... sau poate doar am avut noi ghinion sa dam peste persoane nashpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

La Multi Ani cu intarziere Mihai, Mihaele, Gabriel, Gabriele!
Fetelor, va invidiez pentru intalnire; eu cu serviciul nici sa vreau nu am cum sa fug in timpul pranzului....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara frumoaselor

Multumim pt urarile adresate lui Angelo
Ioana de Bistrita, la multi ani sanatosi si fericiti intaiului spiridus Gabriel pana la adanci, adanci batraneti
Cosminica la multi ani sotiorului tau Sa va traiasca si sa fiti fericiti si sanatosi pana la adanci batraneti
Miha, Mihalina la multi ani si tie, sanatosi, norocosi si fericiti mereu pana la adanci batraneti
Angelo a primit de la noi un lego city statie de pompieri, un tricou cu maneca lunga cu mario si doua oua kinder gigante.S-a bucurat mult pt cadou A venit si socrosenia de ziua lui si l.a asteptat in statie cu un buchet de trandafiri albi, niste dulciuri si 30 euroi, restul de la 100 ca-i cumparase lego sapt trecuta. Eu nu ajusesem de la sv, l-a luat Giorgos pe Angelo si mi-a spus ca au venit ai lui in statierobabil l-au felicitat, pupat, vorbit putin si plecat fiecare la casa lui.
fetelor sa vedeti sandale de sandale pe e-bay si preturi de preturi...nici nu imi vine sa cred ca sant doar atat
http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=schuhe++plateau+41&_sacat=11450&_odkw=schuhe+stiefel+plateau+41&_osacat=11450&_from=R40

sant frumoase dar cred ca mi.as rupe picioarele daca as incerca sa merg cu ele
sper sa nu am vreo problema ca am pus linkul...nu este site concurent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici....

azi nu m am mai dus la cursuri pentru ca si asa ieri nu am inteles mare lucrude asta ma enervez eu pe sistemul de invatatmnt romanesc...pai cand 20 de insi iti spun ca nu inteleg nik tu vorbesti de la 9 la 15.????in fine , sper sa se termine si anul asta cu bine ca ....e jale.

noi suntem ok ...ne bucuram de ultimile zile de vacanta .Azi avem in program sa mergem pana la Ikea sa luam ceva vesela si perne ca pe cele vechi le am trimis la tara.

Marakino....mi am facut cont si eu pe Ebay-ul asta , dar sincer nu am inteles cum este proceduracare da mai mult???...A primit A o gramada de cadouri, sa se bucure de ele.Ma gandeam ca tranadafirii albi erau pentru tine.

Gio ,ati ajuns ok??ce au zis copiii??cum ti s a parut Bucurestul??hai cu ceva impresii

Dia...uff ,asa de greu e sa te muti???multe formalitati sau care i motivul??bafta oricum

Toanca , dar ce fugitiva esti. Ce ti face spiridusul?

LiLI??? Astery(hai pe aici) restl fetelor?? Cuscra Any...esti ok??


va up si revin daca am de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Multumesc mult ptr. urari, asemenea doresc si eu tuturor!
Oau Maraki ce de cadouri ptr. Angelos, cred ca a fost tare incantat. Inteleg ca socrii tai nu va mai viziteaza, poate e mai bine asa ca prea mult il influentau pe G.
Giova, da, ai reusit sa strangi niste d-ne si copilasi absolut minunati pe langa tine la acea intalnire. Am vazut pozele, f. frumoase toate.
Noi suntem bine, asteptam scoala din nou ca mi-a cam luat-o razna cu calculatorul in vacanta. I-au trebuit conturi peste conturi, normal ca de lectura si socoteli n-a putut fi vorba. E tare smecheras in ultimul timp, a invatat sa cam dea replici, tb. sa lucram la asta.
Bumbi ce spune cum mai sunt baietii?
Silvia cred ca e tare ocupata. Toanca imi pare rau ca n-ai putut merge si tu, cum e Matei?
Dia sper sa rezolvati problema mutatului curand, incurcaturi de genul asta iti lipseau...cand tu ai atatea de facut ptr. cele doua frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Va salut pe toate cu drag. Eu sunt cu Alain racit bocna dupa prima zi de scoala, avenit la noi pe la 5 dimineata cu febra si fisoane, eu nu am mai dormit la gandul cum a venit saracul asa, daca nu era mare si venea si statea bolnav la el . De dimineata m-am panicat sa gasesc variante sa stea cineva cu el, am noroc cu mama unei prietene care e venit al noi sa stea cu el, am fact 60 km sa o caut in oras sa o aduc sa ajung cu intarziere la job, s arevin acasa in graba sa o duc cu asta mic bolnav ianpoi in oras good ca ma intreb cateodata de unde mai am energie In jurul meu in cercul de prieteni toti sunt cu pb, boli, necazuri, am o stare .... nici nu pot deschide gura sa mai zic eu ceva . As avea o tona sa va povestesc dar nu a energia si starea necesara ... Ma bucur tare ca v-ati intalnit, v-am vazut pozele, cred ca a fost minunat sa va vedeti sa povestiti asa cum zicea Gio va cunosteati de-o viata ... Sunteti simpatice toate v-am vazut in poze pe FB poate intra si Bumbita, Bee si restul fetelor sa ne povesteasca .
Gio ce mai faci ? Cum te descurci cu nazdravanii tai si job-ul ? Tare simpatica ai fost cu comparatia cu vocea mea blanda :) sa stii ca mi-a facut mare placere sa te vad acu ' o suta de ani si sper sa ne revedem candva asa in echipa cu fetele . Erai tare radioasa in poze
Cosmina ce e cu sirul ala de emoticoane ? ai sarbatorit ceva sau trezeai admosfera ? super freza ta
Maraki eu cu bata in balta iar dar is asa obo ca am intelegi tu eu nu inteleg nimic cu Angelo si sf Mihail si Gavril e servat de data asta din ceva traducere ? In fine nici nu conteaza eu ma bucur tare ca a primit asa cadouri faine, sa aiba parte piticul tau de toate cadourile din lume ca le merita si sa fiti fericiti. L-am admirat in poze de FB ce frumos si mare si privire speciala are tu cum mai esti cu job-ul ? Noutati ?
Miha sincera sa fiu cred ca aici in vest se lucreaza intr-un ritm adesea de neimaginat, eu una am o jena sa ma plang si cand aleg cat casa si fac zeci de km pe zi ca sunt aici cu trei copiii care fug si fac de toate si au si job din ala aadevarat pana la 19 seara zilnic, eu nu mai stiu de we ca am zile libere in cursul saptamanii, in we lucrez, sunt cand de dimineata cand de noapte pana la 12 cand la piscina, patinoar, casa, masa etc ca nici nu mai stiu unde sunt, astept sa dorm cum nu imi doream never si spre nerusinarea me alucrez doar timp partial



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Zic hai sa intru si eu pe-aici..ca deja par nesimtita. Eu sunt intr-o mare alergatura si cautare de diverse..ca voi toate dealtfel. Dimineata nu apuc sa intru decat sa mai vad ceva mailuri si va mai citesc...de scris nu mai apuc. Trebuie sa ma organizez cu ziua lui Nicolas ca uite-acum vine si eu habar nu am unde? ce? si cum? Pe langa asta am intrat in febra cautarilor cadourilor de Craciun..tot pentru copii , evident. Mai pentru la scoala ( ca nu se sinchisesc prea multi), mai pentru acasa.. deh... nah... d-asta ziceam ca-s in cautari.

Pe langa astea ma mai hartuieste si barbata-miu cu masina lui sa ma duc sa stau si eu pe la cozi.. cu RAR am terminat pana la urma sapt trecuta, azi ma duc la Adm. Fin. sa ii platesc taxa de poluare.Trebuie sa ajung si la posta sa iau timbre fiscale. Nu stiu ce draq nu s-or gasi astea la ghisee la Administratii/Judecatorii si unde mai sunt necesare si-s tocmai la Posta.

Pe langa toate cele nu mai pun la socoteala luat copilu' de la scoala si dus pe la tenis ca trebuie apoi sa bag in viteza sa ajung si pe la birou... ba prin birou, ba pe drumuri pe la Administratii unde mai dau de cate o plictisita (ca sa nu zic incompetenta)mai imi fac niste draci si pe-acolo..ma crucesc de nesmintirea unora ma ratoiesc si eu un pic la ele daca e cazu' si apoi plec "fericita" ca am rezolvat ce-aveam .

Asa... cu intalnirea... a trecut f repede timpu' desi am stat destule ore cu fetele. GIO - hai mai eu si vocea blanda.. Merci de comparatia cu Silvia.. pe ea chiar mi-o imaginez blanda si calda. Eu m-am bucurat ca si copii s-au jucat impreuna de parca erau prieteni la catarama. N-au avut nici un stress... evident ca timpul le-a fost dusman...lor nu le-ajunge oricat de mult ar fi.... Este fantastic cum pot socializa niste copii desi nu se cunosc.. da' acu' ce sa mai zicem... asa mame - asa copii.

Gio ca sa zic asa ... ai reusit ce n-am facut noi de-atatia ani decand stam in Bucuresti.
Poate vom reusi sa ne mai mobilizam cand si cand si fara tine.

Bumbi a fost cea mai linistita. Pai nici n-a mai avut loc de noi... ca eu , Cosmina si Criss cred ca am vorbit continuu.

GIO - neschimbata...desi au trecut 6 ani decand nu o vazusem.

CRISS - e mai infloritoare pe zi ce trece

COSMINA - este asa cum am vazut-o pe forum, in poze si cum am auzit-o si la tel... adica volubila si vorbareata asa ca mine.

BEE - a venit mai spre final, Nicolas s-a jucat cu Ana. Ana era foarte zambareata si usor timida. Doamne cat a crescut.... n-am mai vazut-o decand a facut 1 anisor.. este inalta aproape cat vlajganu' meu. Au cam aceeasi constitutie... mladioasa si subtirica. Bee... ce sa zic.. cu calmu-i bine cunoscut, prinsa in multe proiecte pe care le duce cu stoicism mai departe. Doamna Profesoara!

In rest.. ce sa mai zic... ca nici nu mai stiu cu ce-am inceput ...
Da' va zic asa... Miha, Silvi, Maraki, Dia, Toanca ..si ma retrag sa bag ceva la ghiozdanel sa nu-mi stric "regimul"... pardon... "stilul de viata"

Pupiiiiici!Pe curaaand!

COSMIN (28.01.2010) si NICOLAS (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la mine ca tot sunt acasa cu asta mic, care asa bolnav cum e are "puterea " sa joace oleaca pe consola :) asteapta cev amusafir la el asa ca o sa am treaba
Lili ma bucur ca ai scris, am si uitat sa te intreb ai vandut frumusetea aiai de masina, ce a luat sotul ? Noi suntem nebuni cu masinile , platim inca la astea de ne sar capacele si ne uitam pe strada dupe ce masini faine mai apar pe lume eu tanjesc dupa 308 CC urmasul la a mea dar am zis ca nici vb in urmatorii 6 ani nu schimb masina ca nu o sa platim numai rate la masini ca nu suntem dusi cu pluta ne trebuie casa si altele inainte. Ma bucur tare ca v-ati distrat si imi palce tare freza ta as vrea sa am curajul si eu sa schimb ceva, chiar o sa mai tai din lungime dar nu stiu cat parca vad ca ajunsa acolo zic un cm
Fetelor cum e vremea la voi ? aici a fost frig si bruma zici ca e iarna stam si hibernam.
PS Nu am inca detalii si nu stiu o data exacta dar o sa va propun o surpriza frumoasa pentru fetele care stau in Bucuresti sau in zona. O sa va fac o invitatie la un show de gatit cu cadouri de la vase zepter, si nici nu trebuie sa gatiti va dau eu detalii cand am, ca vb cu un prieten care va organiza asta si am zis ca as trimite si eu ceva fete sa se bucure de un asa eveniment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:



Canda sa ne traiesti si poate mai dai si pe la noi!

azi am fost la dermatologie, mi-a facut dermatoscopie la nistte alunite....nici una nu ridica probleme...ar fi 2 (una pe gat si una in zona inghinala), care m-a sfatuit sa le scot cu laserul. sunt ca un fel de negi si ii e frica sa nu le rup, caci arunci numai chirurgical se mai poate interveni.
sa vedem acum, trebuie sa ma decid si pe urma sa-mi fac curaj.

In rest....azi a plecat iar barbatu-mio, asa ca pana in 22 nov sunt doar eu si barbateii mei.

Marco mi-a facut o surpriza mai putin placua si a venit cu un B la testul de scriere....am ineles ca a fost jale in clasa....majoritatea au gresit la recunoaserea suneelor din cuvinte.
La mate in schimb a luat FB, acolo straluceste, de la gradi i-a placut aceasta materie.
peste o sapt. avem sedinta cu parintii, sa vedem ce ne mai zice d-na.
nu stiu cu cine voi lasa copii, caci nu vreau sa lipsesc de la sedinta.
in sapt. de vacanta le-a zugravi clasa, pus usa, parchet, tabla din fibra de sicla, banci, scaune....asa ca avem de scos banuti din buzunar....dar clasa arata superb. cineva zicea ca e cea mai frumoasa din scoala, asa o fi...

Mi-a parut tare bine ca m-am intalnit cu fetele....si da Lili ai aceeasi voce blanda si calda ca si Silvia.
saraca Bumbi cred ca nu a avut loc de noi sa spuna mai multe, mie imi pare rau ca nici nu am mai reusit sa ma vad cu ea asa cum am promis. doar seara in mall Vitan, asa cateva minutele.

Lili spor sa ai si sa termini odaa cu masina lui R, cred ca i-a iesit pe urechi.
mda, la institutiile statului, dai peste fel de fel de oameni....multa rabdare iti doresc.

Silvia sanatate lui Alain. greu trebuie sa-ti fie si tie singuras acoolo, fara ajutor si cu jobul. soacra nu va prea poate ajuta, nu?

Dia of draga de ttine....v-ati mutat? naspa cu asa reguli pe acolo.

Cosmi chiar asa....ce ai vrut sa spui cu emoticoanele alea?

Toanca voi mai cotizati extrA LA spectrum? ca am auzit ca aici la noi e aproape ca la stat, se cer bani pt diverse.

Miha ai mei nu au boala compului, slava domnului. ei telefoanele le mai iau sa se joace, sau sa se uite pe youtube la diverse filmulete/desene.

Maraki frumoase mai sandalele alea, pret ok. cont pe e-bay mi-am facut si eu de mult. dar mi=-am prins urechile ca si Cosmi si am renuntat.

va si sa ne auzim cu bine!



Mergi la inceput