FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

raisa
nu stiu cum sa-ti trimit informatiile,vad ca nu ai PM-il activat.
ruxandrica drum bun,Doamne Ajuta si te asteptam cu vesti!!
irilac offf parca nu mai trece timpul odata!
Ce faci,cum te mai simti,te-ai linistit un pic?
fumi super vesti,ai ajuns deja acasa!!!
Sa stai cuminte,sa ai grija de tine si sa ne spui cum esti.
Cum a fost,cum ti s-au parut cehii?
Cat ai stat la clinica dupa ET?
Unde v-ati cazat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

ruxi ce pastile iei pana la ET?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Fetele,
eu si sotul tre sa facem analizele solicitate si anume hiv.hepatita b si c,syphilis.
Eu stiu ca nu se compenseaza.
Bine stiu?Ma puteti ajuta va rog cu un sfat?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

wish
cred ca nu se compenseaza aceste analize, dar poti sa le faci numai tu acasa, sotul tau oricum trebuie sa le faca la clinica (daca mergi la Reprofit) si sunt incluse in pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

ivisor
iti multumesc din suflet pentru informatie draga mea!
Sotilor nostri,cand merg pentru donare,li se fac si analizele de sange?
Lista cu analize primita de la Svetlana (da,merg la Reprofit)mentioneaza aceste analize ca fiind necesare pentru ambii parteneri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ivisor

wish
cred ca nu se compenseaza aceste analize, dar poti sa le faci numai tu acasa, sotul tau oricum trebuie sa le faca la clinica (daca mergi la Reprofit) si sunt incluse in pret.


Corect...fetelor sa va faceti doar voi analizele ca pt soti oricum fac ei acolo pe loc la punctie. prima data doneaza sange, apoi peste cateva min merg sa doneze altceva ....nu mai dati banii si pt analizelle lor in tara. Wish...analizele din pacate tre sa le platesti tu, nu sunt compensate .Eu sunt o idee mai bine sper maine sa fiu si mai bine


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna fetelor,
Wish in acest moment iau asa: 1 acifol 5mg/zi, 1 femibion/zi, 1 magne B6/zi, 3 estrofem/zi oral si unul in alte locatii si prednison . De miercuri adaug Clexane si utrogestan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Fumi bravo pt cei doi viteji transferati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

WISH42,nici tu nu ai PM-ul activat,nici eu si nu stiu cum se procedeaza.
Fetelor, poate ne ajuta cineva si ne spune cum se activeaza PM-ul !
MAMI AMALIARO,care e viata ta? Nu mai stim nimic de tine.Esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Neata neataaaaaaaaaaa!
Fumi, iti doresc ca embrionasii tai sa fie cei mai lipiciosi si puternici si sa ramana acolo la caldurica in burtica! NU cauta semne, practic nu exista, in afara de balonare de exemplu eu nu am avut absolut nimic!Stai linistita, relax maxim si fara ganduri negre! Esti deja graviduta! Rezisti pana pe 15 noiembrieeeeeeeee?
Ruxandrica, Stefana, Wish, Raisa, ce putin mai aveti! Uite acusi trece timpul si incepeti marea aventura! Bafta multa multa!
Amaliaro, ce fac gemenasii iubita? Cumintei??
Miracol, putin mai ai si tu si iti iei embrionasii acasa!
Loana, nastere usoara usoara, sa inteleg ca deja bebelinul e pregatit de marea intalnire????? Nastere usoara!
Sandy, iti doresc din tot sufletul sa va impliniti visul! Esti speciala si meritati tot ce este mai bun!
Tusferi, felicitari pentru pereche! Ma bucur mult ca sunteti bine? Cum te descurci cu burtica??
Irilac, Ivisor, sarcini usoare usoare in continuare!
Noi am fost la eco saptamana trecuta si dam din toate cele, abia ne-am putut masura. Avem 3,5 cm deja si saptamana viitoare speram sa ne arate surpriza la Dublu test! Avem 10 + si vrem si noi pe listuta! Doamne ajuta!
Pupici tuturor si o saptamana frumoaaaasa frumoasa!

Mergi la inceput