FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Loana nastere usoara
Ruxandrica multa bafta tinem pumnii. Drum bun si cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Seara buna fetelor, am avut un wk super aglomerat si toata sapt voi fi asa
Ruxi, drum bun, Dumnezeu sa fie cu voi si sa va ajute, sa ai embrionasi puternici si lipiciosi. asteptam vesti de la tine
Tusferi... f inteleapta decizia ta , eu chiar ma intristez cand vad cat de putine fete vor sa se treaca pe lista gravidutelor doar din superstitie.Ce fac bebelinii?
Looana ii dansez bebelului poate se lasa sedus si isi scoate nasucul la aer
Miracol...tu pe u de umblii?
Amalia, cum a fost azi la Sf Irini? M-am gandit la tine azi
Lara, multumim pt capitol...mie una mi se pare super complicat mai ales cand sunt la tableta, poate de la laptop e mai simplu cum te simti?
Rodica, Wish , hai ca nu mai e mult, trece repede mai ales cu sarbatorile...clipiti 1 data si va treziti la Brno
Fumi a mai dat vreun semn?
Pupici, nu stiu cand mai pot intra maine , o saptamana frumoasa sa aveti


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri, bebelinii sunt bine, i-am vazut vineri la eco. Baietelul a fost confirmat si de doctorita (eu am facut o eco si la alt dr, specializat in eco), dar fetita ne-a tratat cu spatele, doctorita a zis ca n-are nici cea mai vaga idee ce este...
Trebuie sa mai fac sapt viitoare un set de analize de sange, urina si secretii...
Fumi, asteptam vesti de la tine
Ma duc si eu la culcarica. Pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

RUXANDRICA ,nu am inteles bine,ai platit in plus fata de cei 4500 eur testarea pentru mutatii a donatoarei sau sint testate toate donatoarele inainte de punctie?
Am inteles ca ati hotarit sa mergeti mai departe cu donatoarea initiala. Va doresc multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Raisa asa cum scrie si pe site-ul lor, donatoarele sunt testate pt HIV, syphilis, Hep B si C, CMV, chlamydia plus cariotipul genetic. Atat si nimic mai mult! DA, am solicitat in mod expres testele de trombofilie si am platit separat pt ele, in plus fata de cei 4500.
Rodica , Irilac, Tusferi multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

salutare fetele,
va rog sa ma iertati pentru absenta motivata :)
sambata am transferat 2 blasto cu doctorul Marek ( initial am fost urmarita de doctorul Kozumplic) si am plecat in acceasi zi spre casa.
acum stam linistiti acasa si ne relaxam
Doctorul ne-a spus ca a mai ramas un embrion EB si o sa ne dea detalii in zilele urmatoare daca o sa fie congelat.
Testul trebuie sa-l facem doar pe 15 noiembrie, deci mai avem de asteptat
Ruxi: multa bafta marti!!!!
Tusferi, Iri, Wish, Ruxi, Looana, Amalia, Miracol, Bichi, Rodica, Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

simptome nu prea am in afara faptului ca ma simt foarte balonata
Mami Amalia ce faci?
Miracol, tu esti bine?
Looana, nastere usoara!!!!
Iri, Tusferi, voi sunteti bine?
toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Fumi, iti tin pumnii, sa vii cu un beta mare!
A mai avut cineva sangerari la a doua folie de AC luate neintrerupt?
De fapt eu am o scurgere maronie, de intensitate f. mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Salut fetele
Stefana, eu tin minte ca acum cativa ani buuuniii cand am vrut eu sa-mi intarzii cm am luat AC asa cum iei tu acum si stiu ca tot asa am avut o scurgere maronie...zicea dr atunci ca sunt normale. Scrie si tu un mail la dr vezi ce zice, da eu zic ca e o reactie a organismului normala
Fumi, te iertam ca ne-ai tinut pe jar . Nu cauta simptome ca multe nu gasesti, mai ales acum. Relax, papa bun, rasfat din partea sotului si bebei lipiciosi iti doresc
Looana, esti pe frecventa?
Miracol cred ca s-a suparat pe noi...iubita nu ti-au mai venit rezultatul la analizele alea?
Amalia pupici din aia mici
Tusferi, Bichi

Dragelor, asa de rau mi-a fost aseara.Nu mi-a priit ce am mancat si toata noaptea m-am chinuit si bebele a fost f agitat...offf. Acum am facut vaccinul antitetanos si ma doare mana de mor. Parca sunt o baba, scuzati ca ma plang la voi.



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Iri, multumesc de raspuns!
Mi s-a mai intamplata asta si in august, cand am facut fiv la dr albu, dar ei au spus ca nu e nici o pb., ca e normal. As fi vrut sa stiu daca i s-a mai intamplat cuiva si a avut un raspuns de la Brno.
Oricum, i-am scris Svetlanei.
Pupici

Mergi la inceput