Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Lavi s-a ridicat singura Amisor, mananca pulpa de fructe, inseamna ca pana la prima ninsoare merge singurica in picioare, nu trebuie sa-ti mai faci griji ca nu ai carutul pe schiuri.

tot legat de adunari habar nu avea DAVID CE A SCRIS el PE FISA, ce i- scris doamna,... i-am zis cum de fac 5+1 noua, a zis ca nu a scris el asa ceva.se uita la mine de parca eram nebuna, ce aberez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Asa-s savantii astia, mai cu capul in nori

ai vostri scriu cifrele uneori invers? Nati da si Silvia la vremea ei.

Acum stau cu tableta in fata langa Nati sa-si faca tema pt ca daca plec de langa ea, pleaca si ea de langa tema. Si-s cu Zuzulina in brate care miscaceste ca pe vremea cand era in burtica si era poreclita Zuzulina Miscacioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

daaaaaaaaaaa, mai ales pe 3, 6 si 9
si E mare de mana...

bravo, amisor, pt cartoful dulce... ai mei n-au mai mancat cartof dulce de cand aveau 1 an... e o planta care n-a avut succes la mine in familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

pe vremea diversificarii manca si David cartofi dulc, dar eu imi amintesc ca diferenta de pret nu era asa asa de mare , acum sunt de 10 ori mai scpumpi cei dulci.
am dreptate? voi cum va amintiti?

D. nu scrie cifre/litere invers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, intrasem cu gandul sa-ti scriu (ramas restanta de ieri) ca nu e asa nasoala chestia cu fb cum crezi, pentru ca nici acolo nu prea sunt discutii. Dar vad ca intre timp a amintit Noki de treaba asta. Oricum, eu de pe forum nu plec, sa stii

Noki, am vazut pozele cu Saralina si sosetica

Maria-Alexia, sa va fie de bine spectacolul de balet, tare frumos! Felicitari Andreei de Coralia!

Si Rianna mai scria cifrele invers, la inceput cand le-a invatat. Dar de mai bine de 2 ani nu a mai facut greseli la cifre si litere. Cu cititul, pe ea a invatat-o educatoarea de la gradi sa pronunte sunetul fiecarei litere, asa face si acum cand se impiedica de un cuvant necunoscut: citeste fiecare litera in parte, dar le leaga una de alta pana ii iese cuvantul. E mai greu la cuvintele cu sunete mute, de ex. "friends" are "i" mut si trebuie sa stie sa nu-l citeasca. Insa s-a prins tare bine de ea treaba asta, nici nu ma mir ca a inceput la 4 ani. Dar ea e si foaaaaarte pasionata de litere... Mi-a spus invatatoarea la ultima sedinta cu parintii ca in clasa I nivelul lor de citit trebuie sa fie 6, dar Rianna citeste de nivelul 20.

La Multi Ani, Mateea!!

La Multi Ani, Flavia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, m-ai linistit si bucurat cu fb-ul, deci nici capra vecinului nu se simte prea bine :)

Nati le scrie pe toate invers, in afara de 0 si 8 . Bun, nu mereu, cateodata. Dar la fiecare tema i se intampla sa aiba cateva scrise invers.

In we asta mergem la Alba sa-si mai vada bunica nepotelele pt ca ii e dor de ele si n-am mai fost de 2 luni. Apoi, peste 2 saptamani mergem iar, de Craciun.

Week-end placut sa aveti! Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Am citit pe diagonala

Meems iti pove cum e cu noua locatie cand am putin timp

Intru sa ii zic lui L: masina de vase si uscatorul sunt mainile mele drepte sunt un must la famelii numeroase

Pup
Revin de pe laptop
Cu FB inca nu stiu cu ce se papa mai ales c uit parolaconstant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

F pe scurt, inainte de bagaje:

la multi ani, Crissy!!! Sa-ti mearga toate din plin!

ile, Cora, meems, miha80, dezvoltati va rog cu uscatorul de rufe: e separat sau inclus in masina de spalat, ce se poate usca la el si de ce da si de ce nu, marca, etc.

Masina de vase intentionez sa ne luam dupa sarbatori ca nu se mai poate si deja -s f convinsa de necesitatea e i.

Ile, aii fost simpatica foc, asa e, ne incadram deja la familii numeroase :) care au ergonomia lor. Lucrurile incep sa devina industriale deja.

Daca s-ar inventa si un robotel de supravegheat teme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Haideti ca dau de baut

lavi, multumesc de urari.

Va multumesc si pt urarile adresate Elisei.

Am uitat ce am citit

Elise citeste f bine. Imi aduc aminte de o faza draguta, dupa ce invatase literele a incercat sa "lege" in cuvinte: "B-O-S-C-H- adica CUPTOR, nu, mami?"
Il mai scrie pe 3 invers si din neatentie scrie n in loc de m si invers, dar rar. Nu-si intelege scrisul, desi scrie frumos.
La mate si romana se descurca; ed. plastica nu prea, la ed. fizica e jaleeee mare. Inca nu a reusit sa bage mingea in cos (mai are 2 sapt., inca nu mi-am pierdut speranta). Trage chiulul cat poate, tb sa vb. cu prof., mai mult sta pe banca.

Ami, ce drag mi-e cand povestesti de ea.

Parca as mai fi scris ceva, dar nu-mi mai amintesc, m-a bruiat Stef ca mi se raceste MD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


La multi ani Flavia!
La multi ani Mateea!


lavi, mi-ar placea sa vad desene de-ale Nataliei.

Mergi la inceput