Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

ILINCA, mda, m-am gandit si eu ca am apostrofat copilu in public si m-a rasplatit. Dar na, daca primeste ceva mi se pare normal sa multumeasca, cand sa ii atrag atentia daca nu pe loc? De cand am citit articolul tau m-am gandit la treaba asta. Daca ne intalnim cu cineva, eu il salut, persoana ne saluta si copilu tace malc, daca nu ii zic pe loc "cum spui?", degeaba ii mai zic peste o ora, auzi mai stii cand ne-am intalnit cu X, nu l-ai salutat...sau nu e degeaba? Nu stiu cum sa procedez

OLGA, am citit si eu commentul fratelui. S-ar putea sa aiba dreptate si copiii sa nu aiba nevoie de energiile astea, venite pana la urma din intuneric (asocierea cu fantome, draci, vrajitoare etc). Eu nu judec neaparat din persepctiva religioasa, cat energetica si s-ar putea sa fie o logica. Mai meditez si poate intreb si oameni mai destepti la capitolul asta.

Nu mai stiu ce si cui sa zic, fug ca iarasi ma asteapta alergaturi, dar macar ma fac frumoasa azi

A, am uitat: Ana are freza noua, bob, cu ceafa scurta si colturi, e adorabila. Din pacate nu am cu ce sa o pozez: aparatul e la reparat, telefonul e...in buda, iar aparatul meu mic are incarcatorul disparut Dar credeti-ma pe cuvant, e o bomboana. Poate le-au facut aia la gradi poze ieri si prind de acolo vreuna sa v-o arat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik , Ana e o scumpa oricum asa ca freza noua doar intregeste tabloul
Asteptam poze si mai ales prezentarea live



Silvi, turcii nostri sunt la Moeciu , anul acesta mergem la cel mai de gasca adica: http://www.podulturcului.com/





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Mada- Felicitari! (acu m-am prins)

Ada-i super eleganta, iar de Leon nu pot sa zic nimic, fiindca Olga nu vrea sa fie prietena cu mine.

In sf, e si la noi frumos, astia-s parca mai bine, eu parca mai rau...mai stau pana la pranz si poate ne facem curaj si iesim, ca nu se mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, sanatate multa Evei, ce pacat ca a ratat petrecerile :(( !!


No, m-ati facut curioase cu replica fratelui Olgai, voi chiar vreti sa-mi aduca mosul un telefon destept cred ca


Aaaa am uitat sa zic : de revelion mergem 4 zile la Budapesta , ne-au confirmat rezervarea, acum fac planul de vizite , Mada ce ne facem cu salata acum daca nu veniti voi ?! si clatitele de dimineata , hmmm la anu' sper ca nu mai lipsiti




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Trec si eu sa zic bonjour.
Poze n-am vazut inca, poate la noapte, sarbatoriti nu am urat, felicitari nu am adresat....

Vroiam doar sa zic doua chestii, ca de citit v-am citit, pe bucatele. Doua, da cred ca ies mai multe....
1. Si eu ii atrag atentia Ilincai (intai discret, cu o stringere usoara de minutza sau un semn, ceva, apoi o intreb in fata) daca uita formulele de politete. Cred ca raspunsul Anei a fost sincer, de la vacuta milka, nu cred ca a avut vreo conotatie negativa legata de faptul ca i s-a atras atentia in public.
Si mai cred - si aici Ilinca o sa ma contrazica :))) - ca exemplul personal este foarte util, DAR copilul nu cred ca va percepe si ca salutul de ex reprezinta o norma sociala, nu o chestie optionala. adica Ilinca saluta de multe ori din proprie initiativa, dar este necesar sa ii si atrag atentia atunci cand uita sau se face ca a uitat; trebuie sa inteleaga ca "Buna ziua" este obligatoriu, nu optional.

2. Nu am vazut comentariul fratelui :) dar deduc despre ce e vorba. Daca e la poza cu suzeta, mie poza mi s-a parut super haioasa, dar inteleg si mesajul transmis de frate. Nu mi se pare f crestineasca o noapte in care fortele raului bantuie libere...nu?
Si simpatizez (exprimare din topor, dar ma rog...)si cu opinia Pisikai, care zice de energii negative, ca v-am zis ca am avut perioada mea de ezoterism turbat :))) deci....ma intelegeti.

3. Aici e mai delicat si sper sa ma exprim cu destul tact incat sa nu fiu gresit inteleasa. Mai Floricule, eu stiu ca "dixtractia" e "dixtractie", da tu te superi ca invata Rares cantece cu multumiri adresate Domnului, ca-s de la scoala catolicilor, da' Haloweenul cu semnificatia lui e ok...? Ma bucur ca v-ati distrat si v-ati simtit bine, dar chiar m-a amuzat faza



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Asta cu salutul e si in functie de copil.
Tanti a lor e obsedata de politete. La Anastasia a prins perfect si i se potriveste. Este extrem de politicoasa.
La Alex a trebuit sa insistam muuult...In prima faza, dupa insistente, zicea: cu placere si la revedere...Chair si acum uita sa mai salute sau sa multumeasca.

Eu cred, ca Ana era asa bucuroasa, ca are ciocolata ca atunci cand a auzit ca i se solicita o reactie a raspuns la ce i se parea ei mai interesant, fara sa fie atenat al intrebare/solicitare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Dr OZ- ce m-as mai baga, dar como siempre, n-avem"timp"

am ajuns si eu la jumatea caravanei-20saptdau un bacardi d-ala ,sau un vermut

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 20
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, mi-a placut mult ce ai scris


Alexandra cu salutul nu prea are nicio treaba tocmai fiindca nu cred ca ii intelege semnificatia, astfel incat ii explic discret de fiecare data ca oamenii se saluta si uneori mai si percuteaza


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata, m-a sunat dl de la pensiune si m-a anuntat ca ne-a rezervat camerele, daca mai sunt doritoare, anuntati-ma si va dau contul lui pt plata avansului




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

daca reusuesc sa imi i-au alta masina pana la intalnirea voastra de la praid cred ca am sa vin si eu. daca nu vor fi locuri acolo la turc, vad eu la craiasa sau in alta parte...



Reusesti sigur, ca-n iarna asta intalneala e la Moeciu, la Praid cine stie cand mai ajungem...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 24+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



sunt foarte tare, eram sigura ca am scris moeciu, si pensiunile la care m-am gandit sunt tot la moeciu si nu intelegeam ce zici tu acolo cu praid-ulsunt dusa fetelor.da tre sa ma intelegeti ca eram lesinata de foame...


Mergi la inceput