Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Novus, vezi ca tu mai ai la bazar patalonii lui bebe. La fel si fustitele.
Va salut din mers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Doamne Crina ce patanie urata cu acidentul Mi se zbarleste parul. Ce bine ca ati scapat cu totii teferi. Cred ca vezi viata cu alti ochi acum.

Fetelor eu sunt un pic speriata. Am o alunita care arata tare ciudat. I-a aparut o bubita in mijloc si parca se usuca. maine imi si fac programare la dermatolog. Mi-e frica de alunitele astea de nu mai pot. Am si o gramada dubioase rau.

Noi maine dimineata plecam acasa. O sa fiu eu singura cu copiii, asa ca sa ne tineti pumnii s ajungem cu bine.

Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Olga, daca vrei sun la fermatologul nostru de la Cluj si dai o fuga pana acolo, iti mai prelungesti sederea la noi putin, daca nu, vorbesc cu o tipa de aici, priceputa si ea, sa te vada ca sa te linistesti putin
Tu oricum ai fost la dermatolog si le-a vazut pe toate,nu? probabil e o keratoza seboreica, alea arata asa uscate dar mai bine sa le vada



Kea, mersi si scuze dar nu mai apuc seara sa fac mare lucru, zilele astea sper sa pozez si bijuteriile de la Silvi





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Novus, vezi ca tu mai ai la bazar patalonii lui bebe. La fel si fustitele.
Va salut din mers

Keutu cheliutu


Gata, am scos pantalonii de gravida si bluzitele care le trimit azi, fustitele ramase le mai am


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Reteta de tiramisu:

5 oua, 5 linguri de zahar, 2 cutii de mascarpone, esenta de rom, piscoturi, cafea.

Galbenusurile se bat cu mascarponele, se adauga esenta de rom; separat se bat albusurile cu zaharul, se amesteca cele 2 compozitii. Piscoturile se dau prin cafea, doar pe o parte, sa nu se flescaiasca, se pune un rand de piscoturi, un rand de crema si tot asa. Se baga in frigider pana se serveste. Ideal este sa fie facut cu o zi ianinte (seara), sa aiba timp sa se patrunda toate. Suficient de simplu?

Pupici, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

eu fac fara oua si amestec mascarpone cu frisca.
Piscoturile alea de cofetarie sunt bestiale, iar dc iti place poti sa le inmoi in ness/cappuccino-pt Rares sa pape si el, si la fel ungi fiecare rand de piscoturi cu crema alba(mascarpone +frisca), cand se serveste, dupa o seara de stat in frigi, presari o ploaie de cacao pe deasupra.
pofta buna, dorim 2 portii

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 20
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Buna dimineata,

Floric, din punctul meu de vedere tiramisu este bun prin definitie...asa ca poti alege orice reteta de pe net. Secretul sta in mascarpone- daca vrei ieftin si bun (adica se tine tare) poti incerca variantele de mascarpone din Lidl sau Penny. Iese!

Si acum o cafea:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisik, multumesc tare mult. Sper sa imi iasa. O intrebare, cam prosteasca: cat rom imi trebuie?

Multumesc tare mult. Cam cat timp ia de facut? Caci maine seara am o intalnire iar din seaa asta zic ca e prea devreme de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Asta e si reteta mea de tiramisu, cu deosebirea ca eu frec galbenusurile cu zahar ma intai, apoi adaug mascarponele si albusele batute spuma



Pisik, m-am gandit ieri la tine cand m-a chemat seful de dimineata sa asist la anuntarea restructurarii posturilor de casier de la noi, mi-a fost asa de mila de fete , noroc ca una se poate pensiona pt limita de varsta
Foarte trist sa te anunte luni dimineata ca trebuie sa iti faci bagajele, macar la noi se stia de restructurarile astea de vreo 4 ani dar parca tot nu se asteptau ...




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca, mi-ai dat o idee sa merg in Lidl. Stiu ca ei au preturi bune dar nu stiam ca au si diversitati de produse. Eu de la ei nu cumpar de ale gurii, ca...parca nu imi inspira incredere. Am cumparat o singura data iaurt si am facut kk si eu si Rares...fiecare pe el, in pantalonii lui.

Deci, m-ati convins. Merg pe mana voastra.

Mergi la inceput