Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mada, iar?1? Eu credeam ca esti ...cum sa zic, stabila? Tot colul? Ai mai fost la dr?

Floric, imi pare rau de aventuri. Eu m-as fi exprimat - sper :)))) - mai putin incisiv decat Ilincul, dar sa stii ca in mare ii dau dreptate. Inteleg ca si panica ta a fost mare, dar si maica-ta a facut o tampenie cat casa si la faza asta nu prea il vad pe Rares vinovat. Adica el s-a jucat, pana la urma....
Bine ca ai putut tu descuia, eu ti-am zis ca am avut o usa cu siguranta imediat sub clanta, care o data pusa nu se putea descuia cu nici o cheie, iar maica-mea tine cheia in usa ca sa incuie pe dinauntru, dar cand e cheia in broasca, nu poti baga cheie din partea cealalta. Asa ca per total...ati avut noroc.
Cat despre usa de la balcon, eu am patit o data cand eram singura acasa cu Ilinca de vreun an jumate, ea a apasat pe clanta la usa ca sa deschida (ca asa se deschid usile, nu?) dar de fapt a incuiat. Atunci am avut noroc ca m-am izbit in usa pana s-a deschis, de buna ce e incuietoarea, dar de atunci am pus si eu siguranta la usa sa nu imi mai poata face figura. Daca nu se deschidea, puteam sta bine merci in balcon macar un ceas, pana reuseam sa anunt pe cineva sa imi anunte sotul sa vina acasa sa descuie la intrare si sa-mi dea drumul in casa.....

Asa ca da, au patit-o si altii, da' tre sa iei masuri mai ferme decat discutiile cu Rares, care, ca si Pisilinca, numa grija discutiilor cu tine nu o are la varsta asta...

PS sper ca s-a rezolvat cu alergia



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

INA am gasit ceva pe net, pe pagina de FB a unei prietene a unei prietene , care ar putea raspunde la tema de weekend:

„Marile iubiri se gasesc mereu in tineretea individului pentru ca atunci el e proaspat, deschis sa accepte si sa se modeleze dupa persoana langa care sta. In timp relatia se consolideaza pentru ca cei doi isi imprumuta obiceiuri si comportamente si isi definesc niste tabieturi. Ele sunt proprii cuplului care devine in timp o entitate. Daca despartirea apare, cu cat e mai tardiva cu atat ingreuneaza readaptarea indivizilor in alte relatii si incercarea acestora de a compara si a gasi elementele care ii echilibrau pe vremuri, intr-o eventuala noua convietuire.

Cand am vorbit de "marile iubiri" am facut-o cu un sfert de ironie, pentru ca daca ati observat cam in jurul varstei de 25 de ani majoritatea cred ca si-au gasit "sufletul pereche". Eu nu mai cred in suflet pereche, destin etc. pentru ca mi-am dat seama ca ceea ce ne face sa iubim cu atata pasiune cat suntem tineri e tocmai adaptabilitatea noastra extraordinara.”

Subscriu. Orice amor, de-amu incolo, mi se pare, cel putin de-amu incolo, imposibil. Fiindca am dat acum ce aveam de dat.

the end.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello,

Am revenit si eu de la aniversarea prietenei mele care a facut 40 de ani si vreau sa spun ca sigur o sa tina minte evenimentul pt ca ne-am simtit tare tare bine, am fost la Geoagiu la un hotel ff frumos cu wellnes si spa, evident ca am incheiat petrecerea si am inceput ziua cu o balaceala buna , am ras si am povestit pana catre dimineata drept pt care sunt cam praf acum dar nu ma culc
M-am intalnit si cu Olga azi la o pizza asa ca am avut un wkd perfect si plin de evenimente !!

Mada, sanatate multa si odihneste-te cat poti, stiu ca e greu doar sa stai la orizontala dar daca trebuie trebuie


Floric, mi s-a ridicat parul in cap cand am citit derularea evenimentelor , gasirea si pedepsirea vinovatului , pe bune ca mamei tale i-as fi aplicat o ''urecheala'' zdravana nu lui Rares care nu are notiunea pericolului cu atat mai mult cu cat nu sunteti la prima patanie de genul aceasta, cunosteati pasiunea lui pt inchisul usilor .

Cat despre presupusa alergie, sincer as fi fugit in secunda doi la spital nu as fi cerut sfaturi pe net , da-o incolo !!

PS- Ilinco, taurii or fi ei tipicari dar inconstienti nu sunt , sunt chiar foarte precauti





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Vreau si io la spa si uelnes!! Tare misto tre sa fie...ce proceduri ati facut, novus?
Eeei, stiu io ca Taurii sunt si precauti, vrusei si io sa fac o gluma, sa indulcesc pastila:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Vreau si io la spa si uelnes!! Tare misto tre sa fie...ce proceduri ati facut, novus?
Eeei, stiu io ca Taurii sunt si precauti, vrusei si io sa fac o gluma, sa indulcesc pastila:)))

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Eeee m-am prins eu dar stii ca nu ramanem datori si trebuie sa avem ultimul cuvant

Pai n-am facut decat balaceala ca era cam tarziu aseara si devreme azi dimineata



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Rares este bine. Adica, aseara doar mie mi s-a parut ca este umflat la cearcane. Doar mie. Si pana la urma asa s-a dovedit a fi, era si rosu si trezit din somn.

Azi s-a trezit bine. Necolorat. Continui tratamentul fara Eurespal. Apropo, asta cu ce poate fi inlocuit. Am cautat pe net dupa substanta activa si nu am gasit nimic. Nu ca m-as fi bagat sa ii dau altceva, dar asa, intreb orientativ.

E bine, dar cu muci. Tusea l-a mai lasat. Chiar bine, adica mai tuseste doar cand are mucii vascosi in nas.

Mada, multumesc de sfaturi. Ce-i drept erau necesare aseara dar is bune, preventiv, oricand.
Tu asa ai fost si la prima sarcina?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare fetelor!!!

Noi inca tot la Deva. Trebuia sa plecam maine acasa, dar David este racit cobza si decat sa merg acasa si stau cu ei in casa, mai bine stau aici, caci ma mai ajuta si soacra cu ei.

Floric imi pare rau pt patanie, dar intr-adevar de vina a fost mama si nu Rares. dar asta este, suntem oameni, mai gresim, dar important este ca s-a terminat cu bine si sa speram ca n-o sa se mai repete. Sanatate lui Rares

Maine sper sa ajung si eu la aerobic, ca zilele astea am cam lenevit si mi-e ca se duce pe apa sambetei toata munca mea din ultima vreme. Ce zici Novus, ne bagam la un aerobic maine seara?

Hai ca face David prostii si o supara pe bunica-sa. Cred ca abia asteapta sa scape de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, bine ca e Rares ok!

Cand era Keutu singur la parinti, eu intindeam rufele cu un picior in casa si unul afara, dar puteam, ca avem suport de rufe, nu sarme. Daca trebuia sa ud florile, atunci o faceam cand dormea, si-mi luam de fiecare data cheile in buzunar. Eu stau la parter, trebuia doar sa sar " parleazul". Acum, nu le mai intind decat cand e barbatu-meu acasa, stau cu orele in masina de spalat. Dar o solutie foarte la indemana impotriva inchisului in balcon, mi se pare aruncatul unui prosop de ex., sus pe usa de la balcon. Nici nu ajunge copilul la el, nici nu poate inchide usa.

La noi a plouat toata ziua si o s-o tina asa si zilele urmatoare. Soacra-mea m-a amenintat ca vine pe la mine maine. Nu prea inteleg de ce, dar na. Keutu e la gradi, Ph doarme, deci vine pt mine?

Novus, ai mesaj pe mess, trebuie sters ceva de la bazar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete
o saptamana usoara si ghiocei sanatosi!
Oli pentru felul tau de a fi
Floric important ca Rares este bine.
Din motiv de inchis pe afara,eu stand la etajul 5,am anulat posibilitatea de a ma inchide ,Isabella din casa,avea usa o siguranta...era sa o patesc...cu mine la usa.Eu statea/asa fac de obicei,cu un picior in casa unul afara cand e musai sa vorbesc la usa...iar mandra mea m-a impins afara ,asa in joaca...si umbla la siguranta...in secunda doi eram in casa ,...dar imi era frica s-o n-o lipesc cu usa de perete.N-am atrins-o cu usa,era era fff fericita si-mi spunea"afaia mami,afaie"deci clar vroia sa ma inchida...dar se juca.Am incercat sa-i explic ca nu-i ok....dar pt siguranta lor am anulat acea piesa.Balcon la mansarda n-am.

Cu alergia ,la nu stiu ce...caci habar n-am de la ce s-a patat Isabella(am intrebat eu pe forum,daca ma insel.Am ajuns la dr...doar cu descrierea mea...caci ii trecusera f repede reactia.Bine si eu i-am dat rapid ce aveam in casa si anume Claritine.Si a ramas sa descoper la cea-a avut acea reactie.Inca n-am descoperit si stau inca cu frica in san.Haine noi nu avea pe ea,detergentul nu-l schimbasem,...mancase ceva cu ulei de arahide ,alune...am dat vina pe acelea....atunci.dar treptat am incercat alunele...nu-s....arahine si ulei inca n-am incercat si nici acel baton pe cate-l mancase inca n-am incercat.

Mada multa putere si rabdare sa stai locului....stiu ca-i greu si acum iti vin muuulllte idei.

Las cafa
si Buna dimineata

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza si de la TGV!

Inca e o toamna calma si blanda, cel putin in wk a fost ok-am mancat afara, vad ca si de dimi la fel, .

Ari e in vacanta sapt asta si aseara deja se maraia ca eu plek al serviciu si nu trebuie, ea vrea sa raman acasa sa citim povesti.

La tema de wk, sunt de acord cu Monnvas, si Kea, trebuie sa fii un pic "degajata" sa astepti sa fii acrosata, poate cine stie la 40-50 de ani ne apuca criza si vrem diversificat, dar atunci nu cred, cel putin eu una nu as mai avea curajul la flirt, d-apoi sa ma dezbrac in fata cuiva, in afara de h. vb atunci.

Floric -urate patanii, bine ca s-a terminat cu bine.sanatate multa.

Vineir si Ari mi-a facut temperatura mare, 39 rectal , si sambata putin, apoi i-a trecut, nu i-am dat decat ibalgin si bioparox putin in gat, ca parca dadea sa behaie, si vad ca e ok acum.

Ilinca- felicitari pt LCD, ai vazut ce socrela ai?



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 20
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput