Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anaan, mi-e o pofta de vinete, mama, mama Ai cumparat proaspete sau atentezi la stocul pentru iarna? Cu maioneza sau fara? Cu ceapa sau usturoi?
Si eu as face dar nu am chef sa fac miros in bucatarie iar cele congelate sint in lada la tata, tata in Anglia si cheia la...gagica-sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, de oricine dar nu de partenerul actual
Scuze ca am fost ambigua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina:
1. proaspete
2. cu maioneza
3. cu ceapa


IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am uitat sa spun ca am admirat dezinvoltura si costmatia Isabellei Dodo, poti fi mindra

PS. Nu vreau sa supar dar mie nu mi-au placut ghearele hidoase pe degetelele delicatei ale Isabellei


sunt tare mandra de ea..Nu ma supar de gherute...nici ei nu i-au placut si daca va uitati in foto apare cu ele doar acasa..la gradi nu le-a vrut...stie de mica ce o avantajeaza

Afara se joaca cum se simte ea bine,azi a sters toate topoganele dupa ploaia de azi noapte...si a verificat cam toate locurile de joaca.Se distreaza in balti,are cizme de cauciuc,si happy caci poate face ce vrea...babele inca ma "sfatuiesc" dar nu le aud.
Si a mea are zile cand coloreaza cu negru..hainute negre nu are...dar o sa-i caut ceva dresuri negri,colanti....

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

da e musai contactul cu solul, nu?

si fetita prietenei mele colora si scria pe jos, si are 6 ani, nu are nicio treaba nici ea nici ma-sa; plus ca la scoala, ma rog asa e in afara scoala incepe de la 4-5 ani, dar tot o gradinita prelungita e, ca acolo mananca si fac tot felul de activitati,- asa, spunea ca anul trecut facea o litera mare- una mica si nimeni nu o corecta, iar pe noi ne cearta ca astia ca cei mici de 3-4 ani nu stiu tine creionul intre degete corect

are si fi-mea temperatura, sper sa fie o rafala, sa treaca maine, ca avem party





www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 20
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anaan, mi-e o pofta de vinete, mama, mama Ai cumparat proaspete sau atentezi la stocul pentru iarna? Cu maioneza sau fara? Cu ceapa sau usturoi?
Si eu as face dar nu am chef sa fac miros in bucatarie iar cele congelate sint in lada la tata, tata in Anglia si cheia la...gagica-sa

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis





tot nu te-ai apropiat de gagica?

cum vinete frecate cu usturoi si maioneza?
stiam doar de ceapa

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 20
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Haha, inseamna ca Phiphi a treut in tabara domnisoarelor, gata, e cu Ada de-o baricada, nici ea nu se mai tavaleste pe-afara. In vara se mai intindea in parc pe chestii de-alea de amortizeaza caderea din preajma leaganelor/ toboganelor. Si de unde avusese din vara pana-n mijlocul lui septembrie o perioada horror, in care nicicum nu vroia sa-mi dea mana, ba mai si fugea, de-mi scosese peri albi, nici la trecerea strazii nu vroia sa dea mana, acum e intr-o faza invers, inclusiv cand coboram din masina in fatza blocului, primu' lucru zice:"mami, manutza!" si-mi intinde mana. Pe scari la fel, trebuie sa coboram de mana, dupa ce aproape un an doar singura a coborat:)). Mie-mi convie de minune faza asta "gratzioasa", "pretzioasa". A, bine, in bati tot sare, dar atat: fleosc si mai departe, nu ca anul trecut de statea si juma de ora intr-o singura balta:))
Io in trendul cu negru nu-s, dar asta stiati deja:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Wow, cuscra, ce decoratiuni!! Super! Dar au la gradi asa scena sau i-au dus undeva? Ian e cel mai tare vrajitor Vrajeste inimile tuturor!
Io azi ma duc la Balul Bobocilor. Sunt in juriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina:
1. proaspete
2. cu maioneza
3. cu ceapa


IULIA va invinge CANCERUL


Uaaaai, exact cum le prefer Si cu castraveti sau ardei, nu cu rosii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Wow, cuscra, ce decoratiuni!! Super! Dar au la gradi asa scena sau i-au dus undeva? Ian e cel mai tare vrajitor Vrajeste inimile tuturor!
Io azi ma duc la Balul Bobocilor. Sunt in juriu

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Nu, au inchiriat sala de spectacole de la Casa Sindicatelor. De fapt, a inchiriat (directoarea) pentru ca noua nu ne-a cerut bani si, daca n uas fi avut o prietena care lucreaza acolo,as fi aflat doar din poze Cred ca a fost un fel de distractie pentru pici si surpriza pentru parinti. Decoratiunile BANUIESC ca sint realizate de copilasi -cel putin o parte- pentru ca stiu ca in saptamina premergatoare au tot "meshterit" la ghirlande si alte minunatii.

Cuscra, te rog sa fii obiectiva, da? Si pliiiiiiiiiiz poze cu costumatia. Distractie maxima!

Mergi la inceput