concedii ideale pt copii, unde??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Noi am fost i Turcia la UAI la hotel DELPHIND DELUXE. A fost super si s-au meritat babnutii dati. Aveau topogane pentru copii si adulti, echipa de animatiei si tot ce iti mai doresti. Aproape in fiecare zi am facut si altceva si anume:
- vaporas
-mers prin oras in Alanya
- mers la delfinariu
- vizitat imprejurimile

In plus langa DELPHIN DELUXE este un alt hotel al lor DELPHIN BOTANIQ, unde am mers intr-o zi si ne-am bucurat si de atmosfera de acolo.
A fost OK atat pentru noi cat si pentru cele mici. Pentru mime UI SAU UAI mi se pare o solutie ideala, mai ales ca am niste mofturoase la mancare...
Dezavantaj ar fi plaja, care este plina de pietre...., dar noi am rezolvat acest lucru achizitionand tenesi speciali pentru pietre..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

bb yasmi, ar trebui sa precizezi din start cateva detalii, ca sa primesti recomandari cat mai apropiate de ce va doriti voi:
- bugetul disponibil
- perioada in care puteti/preferati sa mergeti in concediu
- transport - auto propriu, avion ?
- varsta copiilor e importanta (am vazut ca ai scris cat au), pentru ca in functie de asta iti planifici bugetul, in anumite tari/resorturi beneficiezi de gratuitate pentru un copil sau doi, pana la o anumita varsta, la altele nu.
din pacate nu iti pot recomanda ceva anume, am fost o singura data in turcia (batihan beach resort - kusadasi), si de 3 ori in bulgaria (2 ani la rand duni - marina beach, anul asta sunny beach - club evrika), cu copila din dotare. ce-mi place mie e posibil sa nu-ti placa tie :-)). sunny beach ar fi ok, dar spui ca nu vrei bulgaria si respect alegerea ta.
cel mai bine ar fi sa ceri recomandari pe acel site romanesc de impresii turistice, exista rubrica speciala "ce-mi recomandati" pentru fiecare tara/regiune in parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
io mai cred ca "vacanta la mare" sau "la munte" are rostul ei pt binele&sanatatea tuturor, dar mai ales al copiilor.. cum mai cred ca "vacanta de vizitat" e alta mancare de peste


Asa e, pentru mine vacantele de vizitat se cheama city break si tin 4 zile, ca dupa aia mi se acreste si nu mai am rabdare. Vacanta de vara trebuie sa fie musai la mare/ocean, sa tina 2 saptamini pe putin, sa nu fie prea cald, deci Turcia, Grecia, Cipru cad din start. Si mie imi place sa stau cu burta la soare dar imi rezerv 4 zile pe putin sa vad si regiunea unde imi fac concediul si sa aflu cit mai mult despre ea. Fiu-meu e fericit cita vreme are piscina la discretie.

Mergi la inceput