Clubul "babelor" FIV-oase 67

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

La multi ani Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

hop si eu la spartul targului
Happy B-Day, queen Ioana! (zic queen pt ca o mama de princess e queen, nu??..frumoasa, frumoasa, micuta Ana)
LMA si pt Vladut si iertare ca raman in urma cu stirile..am incercat si reusit, sa ma detasez de forum, pt ca, simt ca, asa sunt mai tranquila..
anyway, n-am oricum nimic nou de raportat si sincer, nici n-as vrea sa ma intind pe aici cu descrieri elaborate de stari/simptome/trairi, deoarece eu myself (sic) am fost o luptatoare neobosita in combaterea expunerilor pe larg, color si cu lux de amanunte a acestor detalii pe un topic de aspirante, unde lumea se straduieste sa se pregnanteasca..deci, nu ma dezmint
mi se pare normal si firesc sa-mi aplic principiile si asupra mea
n-am scris la gemenashi (pt cele care cauta..), nici n-am mai citit, simply not in the mood, imi doresc doar, sa raman fidela zen-ului lui qiao si sa fie totul ok
va pupic


p.s.: astept cu interes in schimb, relatarile din caldurosul Istanbul (ama a plecat deja, nu? nanne, sa nu ne lasi sa ne rugam de tine, hunni..)

_
finally, pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

asa da stiam eu,si eu va iubesc dragele mele
planul meu merge foarte bine,multumesc lui Dumnezeu,maine merg la clinica la eco si analize si poate anul acesta o sa vina si la noi sarbatorile cu o minune
Ioana la multi ani ,sincer nu cred ca cineva se poate supara,eu cred ca m-am uitat la ea de vre-o 5 ori,un inger


si mie imi place muzica latino,dar cea adevarata cubaneza si sud america,cand sunt acasa ascult mereu un post de radio,ma face sa visez la caraibe,mare,soare si da,mi-ar place sa stiu si sa dansez,din pacate n-am cu cine

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ioana este o placere sa vedem minunatii princiare! Mai asteptam poze, sa stii!
Lara dar poti sa ne scrii si stari de ale tale, vorba lui Ari aici nu este nimic off! Si bineinteles, when time comes, o sa pun niste relatari, macar un scurt salut! O asteptam pe Ama - mai ales cu beta mareata; internet ar gasi, ca eu am scris o data un mesaj din Acibadem de pe tableta cand asteptam machineta sa ma duca la airport (au wireless in lobby )!

Qiao citeam ca ai ratacit niste caiete de mate muncite greu, si eu am imprumutat un caiet special de limba romana (adica gramatica, da ) cuiva care vroia sa dea la facultate! Nu l-am primit nici in ziua de azi si am vreo 10-11 ani de la terminarea facultatii, iar asta se intampla inainte! Oameni neseriosi, ce mai! Si imi era asa de drag caietul ala pentru ca imi aducea aminte de liceu

Si mi-am mai adus aminte de ceva, Ralu pisa de la avatar este exact (ca) pisicuta mea nascuta pe 14 februarie a.c. ... si ei ii place pepenele rosu la nebunie! L-am probat asta vara dupa ce am vazut fotografia asta pe net! Bine, are niste gusturi alimentare de ma socheaza uneori! ca asta nu-i pisica! De ex, aveam o data o mancare cu mai multe legume, iar eu de obicei scot ceapa (pentru ca nu imi place ) si o pun pe marginea farfuriei. Ea se urca la mine in brate, vede ceapa, o ia si pana sa ma dezmeticesc eu (adica sa i-o iau din gurita), o inghite satisfacuta Am ramas ca la


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Eeeee , Dana!

Si mie imi place sa dansez si nici eu nu am cu cine! Mai dansez cu pisica, dar ei ii place mai mult sa alerge!

Daca nici acum nu am folosit emoticoane, nu am mai folosit niciodata!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ah, si eu mi-am adus aminte de ceva
qiao, la noi (n.r. Ardeal), expresia respectiva e: ma uit "ca curca-n lemne"..
te pup, mylady


_
finally, pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ioanadimpotriva printesa ta si a reusitele fetelor de pe forum sau din real life ma fac sa imi doresc sa merg mai departe asa ca te rog sa ne bucuri cu povestile si pozele tale

Lara the same in your case ma bucur de cate ori intru si va vad pe voi 3 aici

Nannebafta multa multa si Doamne ajuta sa vii gravidoasa cu niste mici dansatori de la "Stanbul" (ca asa intelesi da?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Si continuare...ca acum am mai citit din urma:
La multi ani, Ioana!
La multi ani, Vladut!

Nanne, !

Qiao, Lara, eu stiu din Muntenia expresia cu "lemnele" si din Oltenia cu "cracile"...interesant!
Cand eram mica si mergeam in tabere, cunosteam copii din alte zone, ma miram cum de si eu, si ei, din zone diferite, stim aceleasi jocuri, aceleasi glumite...ma gandeam ca cineva le-a inventat si le-a dat drumul in lume...sau ma mai gandeam ca la "scoala de educatoare" le invata jocurile si educatoarele ii invata pe copii...si tot asa, aveam o imaginatie destul de traznita.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Iyi geceler, adicatelea

Buna seara ,

Am ajuns aseara in Istanbul pe la ora 19.00 si am dat de un gigant luminos, super aglomerat si zgomotos. De la intrare si pana la hotel am facut o ora si jumatate.

Astazi n-am apucat sa vizitez nimic. Am fost doar la clinica si m-am intalnit cu Tayfun-pasa.Am primit tratamentul pentru sase zile, asa ca maine ma intorc acasa si revin pe 07 noiembrie.

Acum mi-am tras prima intepatura si astept cu interes intepaturile urmatoare

Va pup pe toate fara numar, fara numar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nanne

alex

lara

amaradia,mult succes!

daniela

eu nu ma simt prea bine...dar mergem inainte!

Mergi la inceput