Clubul "babelor" FIV-oase 67

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele mele dragi!
Ioana La multi ani fericiti!!!!!
Daniela fata draga sa sti ca eu ma gandesc la toate chiar daca nu intreb
Elly ieri am terminat duphastonul si in 3 zile ar trebui sa imi vina. Eeee eu m-am apucat deja de cumparat cadouri ca sa nu ma aglomerez atunci, am facut deja lista si in mare parte stiu ce ar trebui sa le iau la fiecare, bani sa avem
pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neataaa !
Hop si eu cu urarile. ioana La multi ani ! Sa fii sanatoasa si sa ai numai zile minunate cu piticoata (are regim special ) si familia. Eu o pup si in poza, am vazut-o live cat e de frumoasa.
daniela eu pup pe toate lumile, ma gandesc la toate ... cu scrisul uite ca dau rateuri. doar cand e vorba de Gugulosesc am logoree De la tine astept vestile bune cu donatoarea.
Eu aseara am prestat in bucatarie, Gugulosescu mi-a stat pe prag, s-a jucat cu bobitele noi pe care i le-am cumparat (i-am luat mancare pt turturele de la pet shop !) si pana la urma nu am mai prezentat interes si s-a dus singur la culcare. Good boy ! Numai marti cand a fost cumnatul a facut show. Aseara cand l-am vazut cat de cumintel e mi-a cazut fisa ca probabil a facut asa din cauza ca a vazut un mascul strain in casa si trebuia sa arate si el cat e de cocos
Mda, iar am avut logoree pe tema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Multumesc de sfaturi,Lorelai78!
Vad ca esti in sarcinata acum ...cum ai reusit si unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ioana La multi ani! si sa-ti traiasca printesa e o frumusete de fetita! Cred ca va face foarte fericiti

Ari, Elly, Micky, Velvet pupici si multumesc

Fetelor va doresc o zi frumoasa si vesela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

miky neata

neata Qiao

sandy o zi frumoasa si tie!

elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

ileana1983,am reusit la Istanbul,la clinica Acibadem dupa 1 FIV+2 FET-uri nereusitela Sibiu.La mine a fost tot problema hidrosalpinxului,insa dr turc mi-a dat sanse de reusita de 70% cu 3 embrioni de ziua a 3-a.Asadar daca elimini cauza(adica hidrosalpinxul),vei avea sanse mari de reusita .Eu cred ca si laboratorul foarte bun din Turcia m-a ajutat,insa si lipsa lichidului din trompe.Din pacate acest lichid se poate reface foarte repede dupa punctie si este toxic pentru embrioni.
Eu sper ca tu sa reusesti din prima si sa vii aici cu vesti bune.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Si s-a mai dus o luna cu inchiderea ei cu tot, desi acum am scapat (mai) ieftin
Cum nu am mai scris de cateva zile, strig si eu catalogul
Ioana, LA MULTI ANI! Tot ce iti doresti si multa energie pentru micuta printesa (superba) Ana Ecaterina! Am vazut si poza simply beautiful
Qiao, super tare fazele cu mate, iar Gugu este un fericit cu o ramura proprie!
La multi ani, Vlad de many bany!
Pupici si Danielei - sa stii ca te urmaresc de mult si sper sa ti se indeplineasca dorinta cat mai repede! Si ne este dor de tine!
Ileana83 sa asculti fetele trecute prin povestea hidrosalpinx-ului! Si sa ai succes cu primul FIV!
Lara, Ady si Ralu pupam fetitele si baieteii, dar si mamicile de 3X
Grasana, Elly, Miky, Alex, Sandy, Velvet, Lorelei pupici si pentru voi si o


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, multumesc mult de urari!
Acum vin si eu ca nea Ion, a treia zi dupa scripturi, sa imi dau seama ca poate facui iar o gafa....
Eu am tinut sa pun poza cu Ana pentru ca ati tot zis voi, una, alta, ca vreti sa o vedeti. Sper sa nu fie luat ca un gest lipsit de delicatete mai ales ca Ana mea ar trebui sa fie dovada vie ca exista minuni si ca se poate! Intentia mea a fost sa va dau sperante si sa va umplu de optimism!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ioana mie imi place sa vad burtici, produse finite ... de toate.
Sa va zic ce revelatie am avut. ma uitam "ca curca-n craci" (expresie invatata de la un coleg) pe rezumatele mele la mate ... si am realizat ca eu m-am uitat ultima data pe ele (nu mai zic de cand le-am creeat) acum 22 de ani, adica mai mult decat varsta pe care o aveam in acel moment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Salutare, fetelor!
Qiao, pai si ce nu e bine in poveste? Iti dai seama cat de putine persoane ar avea rabdare, nu mai zic placere sa se uite pe orice exercitiu de mate (indiferent de varsta)? Si la fel, te admir cat de mult te preocupi de Gugu, povestea cu creanga m-a emotionat pentru ca sunt multe persoane care au animale, dar nu sunt asa apropiate de ele...de multe ori intervine obisnuinta si plictiseala, si nu mai sunt bagate in seama.

Eu sunt prinsa cu un material de tradus, e destul de dificil, dar o sa ii dau eu de cap.

Sunt in ziua 11 dupa ovulatie, azi e prima zi in care nu am mai luat progesteron. Nu simt decat o mica durere de burta si atat. Mi-e cam teama ca am oprit progesteronul, dar nici chef de teste nu am. Trebuie sa ma hotarasc ce fac luna viitoare cu prednisonul...as face pauza, nici nu stiu (am luat din ziua 5 cate 10 mg zilnic).

Mi-e dor de voi toate si de zilele in care se scria mai mult!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput